Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

Після оєнний розвиток    Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

5 тисяч меблевих гарнітурів на рік. З маркою чугуївських заводів. Воду - Харкову. Щоденна турбота про людину.

Близькість до індустріального Харкову, зручне географічне положення Чугуєва зумовили специфіку розвитку її економіки і, в значній мірі, району: промислові підприємства міста входять до Харківські виробничі об'єднання, сільськогосподарські комплекси,колгоспи і радгоспи постачають півторамільйонний Харків м'ясом, молоком,овочами...

 В економіці міста провідне місце займає промисловість.

 Одне з найстаріших підприємств Чугуєва - меблевий комбінат. Відновлений в 1944 році завод «Змичка» швидко нарощував потужності. Через два роки він завоював першість у Всесоюзному соціалістичному змаганні.Підприємству присудили перехідний Червоний прапор Міністерства місцевої промисловості СРСР і ВЦРПС, передане потім колективу на вічне зберігання.

У 1957 році на базі обозного заводу була створена меблева фабрика, яка спеціалізувалася на випуску платтяних шаф, м'яких диванів, кухонних меблів.Пізніше, після об'єднання Чугуївської та Куп'янської меблевих фабрик, організувався Чугуївський меблевий комбінат, який увійшов у виробниче об'єднання «Харьковдревпром». Основним видом продукції підприємства стали вітальні гарнітури для однокімнатних квартир і шкільні меблі.

У роки восьмої п'ятирічки тут стали до ладу механічні лінії обробки деталей на основі новітньої технології, потокова лінія збірки меблів. Випуск продукції збільшився в 2,3 рази.Великий внесок у вдосконалення виробництва внесли 123 раціоналізатора і винахідника комбінату, які розробили і впровадили немало рацпропозицій, які дали економічний ефект у сумі 200 тисяч рублів;149 передовиків комбінату закінчили особисті плани дев'ятої п'ятирічки в 1974 році і працювали в 1975 в рахунок десятої п'ятирічки.

Великі завдання поставила перед колективом меблевого комбінату десятий п'ятирічка: значно підвищити продуктивність праці, поліпшити якість продукції, що випускається, освоїти нові види виробів.

Ударно трудиться бригада столярів на чолі з кавалером ордена Трудового Червоного Прапора комуністом Н.М. Ващенко, яка взяла зобов'язання виконати п'ятирічку за чотири роки. План двох років передовий колектив реалізував до 60-ї річниці Великого Жовтня, третій рік п'ятирічки завершив достроково.
Бригада обробників, якою керує кавалер ордена Леніна комуніст В.Д. Левашов, зобов'язалася давати 95 відсотків продукції відмінної якості. Ці почини стали надбанням всього колективу підприємства. Кожен четвертий мебляр достроково виконав виробниче завдання трьох років п'ятирічки.
Сьогодні Чугуївський меблевий комбінат щорічно випускає понад 5 тисяч меблевих гарнітурів та іншу продукцію, яка йде зовсім кінці нашої країни і в Монгольську Народну Республіку.

 На меблевому комбінаті виросли чудові люди, чия праця високо оцінила Батьківщина. Столяр-складальник М.П.Івасюк нагороджений орденом Жовтневої Революції, шпалерник диванів А. Н. Бичков, випереджаюче п'ятирічку на два роки, - орденом Трудового Червоного Прапора. Багато робітників удостоєні ордена «Знак Пошани», відзначені медалями та Почесними знаками.

На базі міжрайонних майстерень капітального ремонту автомашин в 60-і роки був створений завод тракторних деталей. Підприємство спеціалізувалося на випуску корінних і шатунних вкладишів для тракторів.

В роки дев'ятої п'ятирічки його реорганізували в дослідний завод прецизійного устаткування Центрального науково-дослідного інституту паливної апаратури. Перед колективом постали складні завдання: освоїти виробництво агрегатних верстатів і автоматичних ліній вищого класу точності.З'явилися нові професії: слюсар-складальник, електромонтажник, коордінатчік, стругальник та інші.

 Першим зголосився освоїти нові надточні верстати партгрупорг цеху, член партійного бюро заводу фрезерувальник В. К. Рязанцев. Син полку, учасник Великої Вітчизняної війни, В. К.Рязанцев прийшов на завод на початку 50-х років. Підприємство змінювало профіль, розширювалося, оснащувалося новим обладнанням. Разом із заводом ріс і В. К. Рязанцев. Зараз на його трудовому календарі - початок одинадцятої п'ятирічки. Він давно працює з особистим клеймом.Груди ветерана війни та праці прикрашають бойові і трудові нагороди.

 Успішно освоює нову техніку, показує зразки самовідданої праці орденоносець слюсар І.Д. Левашов.
Продукцію Чугуївського заводу прецизійного обладнання знають на Алтаї і в Прибалтиці, в Польській Народній Республіці і в Німецькій Демократичній Республіці.

Ще недавно на південній околиці Чугуєва, гурчачи, вгризалися в грунт екскаватори, день і ніч з будівельного майданчика потужні КрАЗи вивозили землю. На видному місці стояв величезний щит з написом: «Ударна республіканська комсомольська будівництво - Чугуївський завод паливної апаратури».Так було на початку дев'ятої п'ятирічки.

 А через чотири роки на багатьох гектарах розкинулися зі скла, металу і бетону корпусу заводу, який увійшов в комплекс підприємств з випуску тракторів типу Т-150.У 1974 році, на три місяці раніше терміну, завод дав першу продукцію - форсунки для тракторних двигунів і автоматичні муфти для паливних насосів.

 Зараз підприємство виготовляє також паливні насоси, автоматні деталі, розпилювачі на форсунки, товари широкого споживання.Двигуни з чутуевскімі насосами встановлені на харківські трактори і ростовських комбайнах. Запасні частини, виготовлені тут, йдуть у відділення «Сельхозтехнйкі». У свою чергу більш ніж 100 підприємств країни постачають свою продукцію Чугуївській заводу паливної апаратури.

Підприємство оснащене новітнім автоматичним і електронним устаткуванням. У виробничому процесі використовуються машинно-лічильні станції і АСУП Для поліпшення умов праці, а отже, для підвищення продуктивності праці, багато чого робить бюро виробничої естетики.У світлих цехах заводу - квіти, свіже повітря, зі смаком оформлені інтер'єри.

 Колектив підприємства молодий, кожен другий робітник - молодший тридцяти років.

 Кожен десятий - комуніст. Комуністи очолюють соціалістичне змагання.12 передовиків виробництва за успішне виконання особистих завдань дев'ятої п'ятирічки нагороджені орденами, 180 - знаками "Ударник 9-ї п'ятирічки» і «Переможець соціалістичного змагання».

 З перших днів на заводі працює спочатку фрезеровщіцей, потім - токарем, шліфовщіцей, наладчіцей Л.Г.Зінченко - ініціатор почину «Робоча совість - найкращий контролер». За трудову доблесть комуніст Л. Г. Зінченко нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора.Передова працівниця - член партійного бюро цеху, кандидат у члени Харківського обкому партії, депутат Чугуївської міської Ради, Такі люди складають основу великого колективу заводу паливної апаратури.

За право називатися підприємством високої продуктивності праці, високої культури виробництва і зразкового громадського порядку бореться більше п'яти тисяч робітників. Багато на заводі послідовників почину ростовчан - «Працювати без відстаючих», москвичів - «П'ятирічці якості - робочу гарантію».Велика увага приділяється тут вихованню молодого поповнення. Близько 130 наставників передають свій виробничий і життєвий досвід молодим робітником. Завод побудував для молоді дев'ятиповерховий гуртожиток на тисячу місць і клуб.

До числа великих промислових підприємств Чугуєва відноситься і завод «Гідрозалізобетон», пущений на повну потужність у 1970 ювілейному ленінському році.Його продукція використовується при спорудженні Харківського метрополітену, застосовувалася на будівництві каналу Дніпро - Донбас, йде на інші великі будівництва республіки.

 Працює на Харків і Кочетковская водопровідна станція поблизу Чугуєва.З введенням її в експлуатацію в 1937 році обласний центр став отримувати 50 тисяч кубометрів питної води на добу. У результаті проведеної реконструкції потужність станції значно зросла.Застосування нових хімічних способів очищення води сприяло поліпшенню її якості ", рівномірної подачі води споживачу протягом року. Колектив підприємства працює творчо. Кожен десятий працівник - раціоналізатор, більше 500 чоловік - ударники комуністичної праці.103 комуніста станції очолюють соціалістичне змагання.

 Довгі роки працює машиністом насосної станції комуніст Є.І. Рижова. З її ініціативи підприємство бореться за високу культуру виробництва. Цех, де парторгом Є.І.Рижова, одним з перших завоював звання колективу комуністичної праці. Працівниця нагороджена орденом Трудової Слави III ступеня.

 Протягом останніх трьох років станція утримує перехідний Червоний прапор виробничого управління водопровідного господарства Харкова.Їй присвоєно звання «Підприємство високої культури виробництва».

 До кінця десятої п'ятирічки станція збільшить подачу води місту на 15 відсотків.

 Чугуїв постачає Харків також м'ясними і молочними продуктами. Тут працюють великий м'ясокомбінат, молоко-та хлібозаводи.
За три останні п'ятирічки великих успіхів досягло сільське господарство, яке інтенсивно розвивалося на основі спеціалізації і концентрації виробництва.

 Сьогодні господарства Чугуївського району спеціалізуються на виробництві зерна, овочів, молока і м'яса.

У 1950 році шість колгоспів приміської зони об'єдналися в один - «Заповіт Ілліча». Після березневого (1965 р.) Пленуму ЦК КПРС колгосп був реорганізований в спеціалізований овоче-молочний радгосп «Чугуївський». У роки десятої п'ятирічки господарство збільшило виробництво продукції більш ніж у півтора рази.За успішне виконання планових завдань і соціалістичних зобов'язань велика група працівників господарства нагороджена орденами і медалями. Попереду йдуть ударник п'ятирічки кавалер орденів Трудового Червоного Прапора та «Знак Пошани» доярка В.І.Щеглюк і ветеран праці член парткому радгоспу кавалер ордена Трудового Червоного Прапора комбайнер В.І. Ганшин.

 Великий внесок у розширення промислового та сільськогосподарського виробництва зробили працівники тресту «Чугуевсельстрой» та кількох ПМК.В роки дев'ятої п'ятирічки велике поширення в країні, в тому числі і в Чугуєві, отримав прогресивний метод будівництва - бригадний підряд, ініціатором якого є московський будівельник Н.А. Злобін.Однією з перших у місті почин москвичів підтримала, бригада будівельників ПМК-38 на чолі з В. Ф. Івановим. »Результати не забарилися позначитися: виробіток на кожного члена бригади зросла до 127 відсотків, еконоч мія при спорудженні одного лише 16-квартирного будинку! склала п'ять тисяч рублів.

За методом Н.А. Злобіна нині на будівництвах працюють більше 20 бригад. Дуже добре трудяться електрозварник В. М. Столбовий, удостоєний ордена Трудового Червоного Прапора, тесляр-бетонщик кавалер ордена «Знак Пошани» А.Л. Отченашко та інші.

За три роки десятої п'ятирічки трудящі Чугуєва реалізували продукції понад плану на 4,4 мільйона рублів. Встановлено більше двох тисяч одиниць нового технологічного обладнання на промислових підприємствах, освоєно випуск 72 видів нових виробів.Будівельниками введено в дію цех заводу паливної апаратури, автовокзал, терапевтичний корпус районної лікарні, дитсадок на 420 місць, майже 90 тисяч квадратних метрів житла.
 Ведеться реконструкція заводу прецизійного обладнання, спорудження другої черги заводу паливної апаратури.

Право радянських людей на працю і освіту, медичну допомогу та відпочинок, право користування всіма досягненнями культури гарантовано Конституцією СРСР.

 У дев'яти загальноосвітніх школах Чугуєва навчається більше чотирьох тисяч хлопців. Школи перейшли на кабінетну систему навчання.У навчальному процесі використовуються новітні технічні засоби. Велику допомогу школам надають шефи - промислові підприємства.

 Близько тисячі молодих людей опановують спеціальностями токаря, слюсаря, маляра, штукатура, екскаваторника в міському та сільському професійно-технічних училищах.У нових будівлях училищ створені всі умови для успішного навчання та активного відпочинку.

 У багатьох куточках країни працюють випускники Чугуєво-Бабчанський лісового технікуму, Навчальну та виробничу практику учні проходять в Чугуєво-Бабчанському лісгоспзаг.Засновник навчального закладу - видатний вчений-лісівник професор Української сільськогосподарської академії Н.А. Ягніченко. Випускники технікуму А.Т. Барановський, І. Мелень,Ф.Л. Томащук стали заслуженими лісівниками республіки. Цього звання удостоєний і кандидат економічних наук директор технікуму І.М.Сокіл.

 У повоєнний час продовжувало готувати кадри льотчиків Чугуївське військове авіаційне училище. Його вихованці помножили славу фронтовиків. Вся країна знає випробувача літаків Г. К. Мосолова. На його рахунку більше 30 типів машин, багатьом з них він дав путівку в небо. Льотчик А.Ф.Бабенко першим в світі на вертольоті досяг Північного полюса, а І.Г. Поправка підійняв в стратосферу реактивний літак.

 18 березня 1965 світ облетіла звістка хвилююча: «Людина у відкритому космосі!» Льотчик-космонавт А.А. Леонов вийшов з корабля в космічний простір.Екіпаж космічного корабля «Восход-2» у складі П.І. Бєляєва і А.А. Леонова блискуче виконав завдання Батьківщини. А.А. Леонов - також учасник першого спільного польоту радянських та американських космонавтів на кораблях «Союз-19» і «Аполлон».«Коли запитують, де я став льотчиком, не без гордості відповідаю: я - Чугуєвець», - писав А.А. Леонов. Двічі Герой Радянського Союзу льотчик-космонавт


 А.А. Леонов-почесний громадянин Чугуєва. Одна з вулиць названа його ім'ям.

 Льотчиками-космонавтами стали двічі Герой Радянського Союзу А.Ф.Філіпченко, Герої Радянського Союзу Г.Т. Добровольський, В.Г. Лазарєв і інші випускники училища.

 Живі в місті і художні традиції. У 1953 році була відкрита Чугуївська дитяча художня школа імені І.Є. Рєпіна.Щорічно в день народження великого російського художника, 5 серпня,в місті організовується виставка-конкурс дитячого малюнка. Кращі роботи з виставки передаються до Чугуївського художньо-меморіальний музей І.Є. Рєпіна.

 Музей - одна з визначних пам'яток міста Чугуєва.

 Він створений в 1969 році.Тут експонуються ранні роботи художника - ікони «Христос у терновому вінці» і «Богоматір з немовлям», твори зрілого періоду його творчості - «Жіночий портрет», «Портрет Сапожникова».

 В одній з кімнат музею відтворена обстановка вітальні будинку Рєпіних.

У музеї і художній школі читаються лекції з образотворчого мистецтва, працює університет образотворчого мистецтва, школа суспільних екскурсоводів, які обслуговують пересувні художні виставки.Художні виставки знайшли свого вдячного цінителя в цехах заводів, на фермах і в бригадах колгоспів і радгоспів.

 Важливою подією культурного життя Чугуєва стала проходила тут у 1974 році республіканська виставка портрета.У ній брало участь більше 200 художників з усіх областей України. Серед них народний художник СРСР, дійсний член Академії мистецтв СРСР, лауреат Державних премій СРСР, С.А. Григор'єв, народні художники УРСР В.В. Сізіков, Н.Л. Рябінін, професор С.Ф. Бесєдін та багато інших.

Три портрети показали на виставці і земляки великого художника. Директор дитячої художньої школи імені І.Є. Рєпіна П.М. Мальцев виставив портрети колишнього військового льотчика, кавалера ордена Леніна і багатьох інших нагород чугуївці Я.І. Малишкіна і знатної доярки радгоспу імені 50-річчя СРСР Є.П.Коротя.

 Викладач тієї ж школи В.3. Захаров представив портрет організатора першого колгоспу в селі Коробочкине П.П. Поедінцева.

 Неодмінними учасниками обласних і республіканських художніх виставок є народні умільці.Незмінним успіхом користується творчість самодіяльного майстри з Артемівки різьбяра по дереву Б.А. Лубенця. Він неодноразовий лауреат республіканських і багатьох всесоюзних фестивалів самодіяльного мистецтва. Широке визнання отримали його цикл «Типи мого села», робота «Пастух», портрети Т.Г.Шевченка, А.В. Суворова та інші. Майстерність народного умільця відзначено медаллю «За трудову доблесть».

 У вільний від роботи час завжди багатолюдно в кінотеатрі і одинадцяти бібліотеках міста. Центром культурно-освітньої роботи Чугуєва є Будинок культури.Тут проводяться бесіди та лекції на економічні та наукові теми, працює народний університет культури, часто виступають колективи художньої самодіяльності та професійні артисти.

 Виконавською майстерністю відрізняється танцювальний колектив Будинку культури.Є в Чугуєві естрадний ансамбль та ансамбль гітаристів. Колектив Чугуївської кіномережі став учасником Виставки досягнень народного господарства УРСР. Він нагороджений Почесною грамотою і першою премією Держкіно УРСР.

 Великі кошти виділяє держава на охорону здоров'я Чугуєва.

Щорічно в Чугуєві на ці цілі витрачається коштів у чотири рази більше, ніж у 1940 році. Колектив досвідчених лікарів працює в районній лікарні. Його очолює кандидат медичних наук, заслужений лікар Української РСР А.А. Бурцев. На його рахунку більше 25 тисяч успішних операцій.Разом з ним працюють і два його сини. Заслуженим авторитетом у пацієнтів користується хірург В.М. Грушка.

 Зберігають здоров'я, продовжують життя заняття фізкультурою і спортом. Велику роботу по загартуванню молодого покоління проводить дитяча спортивна школа.Вона готує спортсменів-розрядників з футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики. Багато випускників школи неодноразово захищали спортивну честь міста на районних та обласних змаганнях. За останні роки в спортивних колективах Чугуєва підготовлено більше ста спортсменів-розрядників.

Значні зміни, що відбулися в економіці, благотворно позначилися на матеріальному добробуті трудящих міста. Зростають доходи робітників, колгоспників і службовців, збільшується їх купівельна спроможність.В особистому користуванні городян зараз близько тисячі легкових автомобілів, більше трьох тисяч мотоциклів, майже всі родини мають телевізори, радіоприймачі, холодильники, пральні машини і сучасні меблі.

До послуг жителів міста - комбінат побутового обслуговування «Елегант», де можна замовити одяг, трикотажні вироби, відремонтувати побутову техніку. Працюють універмаг «Чугуїв», торговий комплекс «Сокіл», магазин «Дитячий світ», кілька гастрономів та продовольчих магазинів.Діє АТС на три тисячі номерів. Новими п'яти-і дев'ятиповерхові будівлі забудовуються вулиці Харківська, Карла Лібкнехта, Гагаріна, Гвардійська.

 Вигляд міста змінюється на очах.Скоро жителі Чугуєва отримають кінотеатр на 600 місць, поліклініку на 1200 відвідувань в день, нові магазини, їдальні, кафе, дитячі сади. Планується реконструювати парк імені І. Ю. Рєпіна, закладений в 1944 році, при в'їзді в місто з боку Харкова створити лугопарк на 30 гектарах.

Боротьбу трудящих за успішне виконання планів десятої п'ятирічки очолюють комуністи 55 первинних партійних організацій міста. Вірним помічником і резервом партії є комсомол. У Чугуєві налічується понад 5,5 тисячі комсомольців.

Про розвиток економіки і культури, благоустрій міста, про охорону пам'яток історії та культури, навколишнього середовища невпинно піклується міська Рада народних депутатів у складі 97 осіб.

 Чугуїв живе щоденної турботою про людину.

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 

Сайт для багатодітних сімей та про багатодітні сім'ї

 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку