Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Февраль » 12 » Туберкульоз - хвороба, яка завжди поруч


22:23
Туберкульоз - хвороба, яка завжди поруч
З туберкульозом людство зіштовхується протягом усього свого існування. Описи цієї недуги зустрічаються в трактатах Аюрведи, склепіннях Хамураппі, роботах Гіппократа і Авіценни. У той же час збудник туберкульозу був виявлений порівняно недавно - в 1882 році.

Але мало виявити причину - необхідно було знайти ще й ліки. І людству знадобилося ще понад півстоліття для цього. В кінці 70-х і середині 80-х років XX століття медицина готувалася святкувати остаточну перемогу над туберкульозом, але цього не сталося.

Зараз у багатьох країнах офіційно оголошена епідемія туберкульозу. В Україні епідемія туберкульозу зареєстрована з 1995 року. Вона прогресує і набуває широких масштабів. За даними статистики, в Україні щодня реєструється 82 випадки захворювання на туберкульоз, 30 хворих помирає.

Серед безлічі причин такої ситуації слід виділити низьку інформованість населення про небезпеку туберкульозу, а відповідно і нерозуміння наслідків захворювання, безвідповідального ставлення до профілактики та лікування.Детальніше на цю тему ми розмовляли з завідуючою протитуберкульозних відділенням Чугуївської ЦРЛ Ніною Олександрівною Чувуріной:

 - Туберкульоз відноситься до особливо небезпечних інфекцій. Це захворювання вражає весь організм, крім волосся і нігтів. Воно передається повітряно-крапельним шляхом.Заразитися можна в будь-якому місці: у магазині, громадському транспорті, на вулиці - скрізь, де є людина, хвора на відкриту форму туберкульозу, тобто виділяє мікобактерії туберкульозу в навколишнє середовище.

При кашлі, розмові, чханні у такого хворого утворюється дисперсна суспензія, в якій містяться мікобактерії туберкульозу, що зберігаються в повітрі до декількох годин і десятиліттями в грунті.При вдиху повітря, в якому містяться такі бактерії, у здорової людини можливе інфікування, яке потім може перерости в захворювання. Туберкульоз розвивається в першу чергу в організмі з ослабленим імунітетом.

У Чутуеве, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається тенденція до зниження захворюваності на туберкульоз. Але це, на жаль, не є позитивним показником. Справа в тому, що паралельно з цим збільшується кількість захворювань на туберкульоз серед дітей.І найстрашніше те, що це не легеневі форми захворювання, туберкульоз уражаються печінка, селезінка.

 Це свідчить про те, що у нас складається несприятлива епідобстановки. Згідно зі статистикою, щотижня в Харківській області захворюють на туберкульоз сорок чоловік, а дев'ять помирають.Ще одна небезпека криється в тому, що останнім часом мікобактерія туберкульозу стає стійкою до протитуберкульозних препаратів.

 Причина цього в тому, що частенько ми вдаємося до самолікування, купуючи ліки на свій розсуд або ж за порадою провізора.Сучасні антибіотики дуже широкого спектру дії, вони провокують стійкість мікобактерії до протитуберкульозних препаратів.

Симптоми туберкульозу - це безперервний кашель більше 2-3 тижнів, втрата у вазі, нічна пітливість, температура 37,5-37,8 градусів, слабкість, швидка стомлюваність організму.Крім туберкульозу, багато захворювань можуть мати схожі симптоми, але в першу чергу хворому необхідно виключити саме це захворювання.

 Одним з методів профілактики у дорослих є флюорографічне дослідження, у дітей - туберкулінодіагностика.Це не щеплення, як думають багато батьків. Це проба Манту, яка показує, інфікований чи не інфікована організм дитини мікобактерією туберкульозу.

 Якщо проба Манту збільшилася більш ніж на 5 і більше міліметрів, значить дитина інфікована збудником туберкульозу.Чим більше папула Манту, тим небезпечніше. У такому випадку дитину направляють до фтизіатра, який після огляду і проведення клінічного обстеження приймає рішення і призначає або профілактичне лікування, або спостереження.

Після 15 років пробу Манту не роблять, оскільки вважається, що близько 40% підлітків і 85-90% дорослих вже заражені збудником туберкульозу. Щеплення від цього захворювання дітям робляться в пологовому будинку, в сім і чотирнадцять років.Згодом вони дають можливість організму не захворіти на туберкульоз в обширній формі.

 - Ніна Олександрівна, що робити людині, якщо у нього є всі перераховані вище Вами симптоми?

 - Перш за все, звернутися до лікаря. Пройти флюорографію, здати клінічний аналіз крові і мокроти.Лікування туберкульозу - дуже тривалий процес. Це справа не одного місяця, буває, що й не одного року. Якщо туберкульоз був вчасно виявлений, імунітет у людини хороший і він дотримується всіх розпоряджень лікаря, то в такому випадку захворювання благополучно виліковується.

Тільки необхідно запастися терпінням. В Україні діє державна програма по боротьбі з туберкульозом. Нам виділяються протитуберкульозні препарати, які ми роздаємо хворим безкоштовно.

- Хоча про туберкульоз люди знають багато, тим не менше існує безліч помилок, що стосуються цього захворювання. Помилка перша - людина, заражений збудником туберкульозу, - це одне і те ж, що й хворий на туберкульоз.

 - Ні, це не так. Інфікована людина - ще не означає хворий.Практично все доросле населення земної кулі інфікована туберкульозом, але не всі хворіють. Справа в тому, що людина має природну стійкість до цього захворювання. Більш того, «заражений» людина може прожити до кінця життя, так і не захворівши на туберкульоз.

- Помилка друга - туберкульоз не лікується.

 - Насправді лікується і досить ефективно. Людина може повністю одужати. Але слід пам'ятати, що лікування найбільш успішне при ранній і своєчасній діагностиці, тоді можна досягти 100% лікування.При пізній і несвоєчасній діагностиці, наприклад, коли в легені є розпад, уражається велика ділянка, утворюються каверни, ефективність лікування різко падає. Тоді повне зцілення таких хворих сполучене з великими труднощами, а іноді й неможливо.

- Помилка третя - туберкульоз хворіє тільки люди, що проживають в несприятливих соціально-побутових умовах.

 - Це неправильне твердження, адже хвороба не вибирає. На жаль, поширеність туберкульозу, особливо в країнах СНД, зачіпає і осіб зі сприятливими умовами проживання.А люди з виразковою хворобою шлунка, цукровим діабетом більш схильні до захворювання у зв'язку з пошкодженням імунної системи. Сприяють розвитку хвороби також стресові ситуації, неправильне харчування.

Я б порадила чугуївцями дбайливіше ставитися до свого здоров'я, адже, на жаль, у більшості людей турбота про себе знаходиться на двадцять п'ятому місці після роботи, дітей, сім'ї. Дорослим треба обов'язково раз на рік проходити флюорографічне обстеження.Батькам не відмовлятися від проведення проби Манту дітям. Подбайте про своє здоров'я і здоров'я своїх дітей!
Просмотров: 2708 | Добавил: Громада | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку