Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Апрель » 9 » Розтин покаже ...


18:07
Розтин покаже ...
Наше життя складається не тільки із радісних і приємних подій. Настає час, і ми втрачаємо рідних і близьких людей, йдуть наші друзі і знайомі. Смерть рідної людини - це завжди страшний удар і величезне горе для його сім'ї.А ще досить клопіткий період оформлення різного роду паперів. Як виявилося, і проста довідка про смерть може перетворитися на той самий камінь спотикання, який дуже важко обійти.


 Ми живемо згідно із законами і вмираємо також відповідно до них. Іншого, на жаль, не дано.Детальніше на цю тему наш кореспондент розмовляв із заступником головного лікаря Чугуївської ЦРЛ Тетяною Іванівною Петрової. - У 2006 році було видано наказ № 545 Міністерства охорони здоров'я України, що містить в собі інструкції щодо порядку видачі лікарських свідоцтв про смерть.Саме цим документом ми сьогодні і керуємося у своїй роботі. Свідоцтво про смерть - це лікарсько-медичний, юридичний і статистичний документ, що засвідчує факт і причину смерті людини.


Лікарське свідоцтво про смерть видається всіма лікарняними та амбулаторно-поліклінічними закладами, а також лепрозорії, пологовими будинками, санаторіями, бюро судово-медичної експертизи. Сьогодні видача лікарських свідоцтв про смерть знаходиться під особливим контролем.Наприклад, якщо раніше в графі «причина смерті» доктор мав право писати «старість», то зараз визнано, що людина від старості померти не може. Людина помирає від захворювання. Обов'язково повинна бути вказана причина смерті.Це можуть бути хронічні захворювання, серцева недостатність, онкологія або щось інше. Буває так, що родичі звертаються до нас вже після похорону.


 Дідусь був старенький, помер у суботу, а в неділю його вже поховали, не викликаючи при цьому лікаря.І коли ми запитуємо рідних: «Як же так?», Вони неодмінно дивуються: «Але ж він же був старим!» Ми обов'язково повинні встановити причину смерті людини. Забороняється видача свідоцтва про смерть заочно, без особистого встановлення лікарем факту смерті.На жаль, у нашому суспільстві нерідко зустрічаються люди, для яких навіть це сумна подія є предметом наживи.Як було встановлено в ході перевірок, проведених правоохоронними органами, у виданих в деяких лікарняних установах довідках за зазначеними природними причинами ховалися факти насильницької смерті.


Отже, згідно з чинним наказом, лікарське свідоцтво про смерть видається лікуючим лікарем не просто так, а обов'язково на підставі спостережень за хворим (диспансерний облік) і відповідних записів у медичній картці, що відображають стан хворого до його смерті.Таким чином, у разі смерті людини, який спостерігався у лікаря, його родичі повинні оповістити цього доктора, і тоді він, за наявності медичної картки померлого, видасть їм свідоцтво про смерть. Ось чому дуже важливо ретельно зберігати всю медичну документацію.На жаль, не поодинокі випадки, коли медична картка зберігається у хворого вдома, потім вона втрачається, і довести, що померлий перебував на обліку у лікаря, проходив спостереження та лікування, без неї буває дуже складно.


У випадку ж, коли померлий не спостерігався у лікаря протягом останніх 5-10 років і не перебував на диспансерному обліку, в обов'язковому порядку проводиться розтин,оскільки лікар самостійно причину смерті встановити не може. У такому випадку свідоцтво про смерть видає судово-медичний експерт.Лікар не має права виписувати свідоцтво про смерть, якщо він не спостерігав хворого, адже він несе за це відповідальність. Тому навіть якщо хворий помер у віці 90 років, але при цьому не спостерігалося і не перебував на обліку у лікаря, то він також буде спрямований на розтин.Хотілося б, щоб люди розуміли, що ми це робимо не за своєю примхою, така юридична процедура і ми зобов'язані її дотримуватися.


При підозрі на насильницьку смерть або у випадку смерті від механічної асфіксії, дії крайніх температур, електрики, після штучного аборту, виробленого поза установи охорони здоров'я, при раптовій смерті дітей до року, не перебували під медичним наглядом,а також на померлих, особистість яких не встановлена,свідоцтво про смерть видається також судово-медичним експертом лише після процедури розкриття.В обов'язковому порядку розтин проводиться чорнобильцям і людям, які отримали групу інвалідності в результаті профзахворювань. Судово-медична експертиза не відноситься до підрозділів Чугуївської ЦРЛ. Це окреме медичний заклад, і впливати на його роботу ми не можемо.Розтин там виробляють судово-медичні експерти. Лікарняний ж патологоанатом виробляє розтин тільки в тому випадку, якщо хворий поступив до нас у стаціонар, і тут же померла. Робиться це для того, щоб підтвердити причину смерті. Процедура ця безкоштовна.


Також людям, які зіткнулися з необхідністю оформлення свідоцтва про смерть, необхідно пам'ятати, що згідно з наказом № 545 Міністерства охорони здоров'я України перший примірник лікарського свідоцтва про смерть видається родичам померлого або іншим особам, які будуть виробляти поховання,другий примірник лікарського свідоцтва про смерть залишається в установі охорони здоров'я.


 Свідоцтво про смерть видається під розписку на корінці свідоцтва, що залишається в закладі охорони здоров'я. Лікар, який видає свідоцтво про смерть, несе персональну відповідальність за достовірність інформації та якість заповнення свідоцтва.Запис про видачу свідоцтва про смерть повинна бути зроблена у відповідних медичних документах: медичній картці стаціонарного хворого, історії пологів, протоколі патологоанатомічного обстеження, акті судово-медичного обстеження.У випадку втрати лікарського свідоцтва про смерть видається нове свідоцтво з поміткою «дублікат» на підставі письмової заяви особи, яка отримала оригінал, або іншої особи, яка зобов'язалася поховати померлого.


- Тетяно Іванівно, що необхідно робити родичам, якщо в сім'ї трапилося таке горе?

 - Якщо смерть сталася будинку, то в першу чергу родичі померлого повинні зателефонувати до нас в поліклініку, в реєстратуру, і повідомити про факт смерті.Якщо померлий спостерігався останні роки у лікаря (онколога, кардіолога, сімейного лікаря), необхідно назвати його прізвище, а також адресу. Співробітники реєстратури в свою чергу повідомляють цього доктора.Лікар при наявності відповідних медичних записів і після огляду тіла має право видати лікарське свідоцтво про смерть. Про це він в обов'язковому порядку повідомляє в правоохоронні органи.


 Родичам померлого не потрібно самим телефонувати в міліцію.У випадку ж, коли хворий не перебував на обліку, не велася історія його хвороби, лікар не має права виписувати свідоцтво про смерть. Він повідомляє про це в міліцію, і тоді за вказаною адресою виїжджають судово-медичний експерт і дільничний.У такому випадку свідоцтво про смерть видає судово-медичний експерт. Для отримання цього документа родичам на руках необхідно мати медичну картку померлого та його паспорт.
Просмотров: 1645 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку