Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Май » 30 » 20 років нашої Незалежності


13:01
20 років нашої Незалежності
20 років нашої Незалежності

 1993

 України

 Країною прокотилися масові страйки шахтарів

 У будівель обладміністрацій, стін Верховної Ради гірники цілодобово сиділи на газонах, стукали касками по асфальту, вимагаючи своєчасних і гідних зарплат.Ці акції стали наймасштабнішими народними виступами за весь час незалежності України аж до помаранчевої революції 2004 року. У них брали участь не тільки шахтарі, але тисячі працівників інших галузей.При цьому вперше були висунуті на перший план не економічні, а політичні вимоги - відновити відносини з Росією, дати Донбасу широку автономію і відправити президента Кравчука у відставку.

 Рекорди суперінфляція

 У 1993 році був встановлений рекорд суперінфляція - 10206%.Якщо на середину січня буханець житнього хліба коштував у середньому 33 крб., Свинина - 825 крб. за кг, то до середини грудня хліб подорожчав до 2000 крб., свинина - до 53911 крб.

Все це веселощі супроводжувалося повсюдної зупинкою промислових підприємств - стара радянська економіка практично припиняла своє існування після розриву господарських зв'язків, припинення держзамовлення і зростання цін на російські енергоносії.

У 1993 році народ вперше почув про приватизаційні ваучерах, отримавши які в «Ощадбанку», кожен міг стати власником однієї пятідесятідвухмілліонной частини всенародного надбання. Але найголовніше - народ не знав, що робити з цими жовто-зеленими папірцями.Їх радили вкладати в якісь акції якихось підприємств, але ніхто не знав жодних. Більш того, спершу ці «ваучери» заборонялося продавати і купувати (на відміну, до речі, від сусідньої Росії).Це призвело до того, що спочатку приватизацією могли скористатися лише ті люди, які мали вплив на трудові колективи - директори заводів.

 Фінансові піраміди

 Серед «подарунків», якими влада облагодіяла народ в 1993 р., Не останнє місце займає Декрет Кабміну «Про довірчі товариства» від 17 березня, який запустив бурхливе зростання різноманітних фінансових «пірамід». Щоправда, саме цей вислів «фінансова піраміда» придбало популярність пізніше, а тоді народ оббирали так звані трасти.У свідомість людей просто вбивалися рекламні образи тих, хто вкладеннями швидко покращив свій добробут (згадаймо МММ з Льонею Голубкова). Трастові компанії обіцяли вкладникам до 10, а деякі і по 15% щомісяця.Тільки за офіційними даними, за два роки роботи трасти поцупили у населення близько $ 132 млн.

 Народження мобільного зв'язку

 1993 рік став роком народження мобільного зв'язку в Україні.Першого липня на презентації, організованій компанією «Український мобільний зв'язок», перший президент України Леонід Кравчук публічно зробив перший в історії українського мобільного зв'язку дзвінок.

У перший час покупцям навіть доводилося чекати підключення 2-3 дні, ще й сплачуючи аванс на знак серйозності своїх намірів.Крім ціни самого апарату, $ 1000 треба було викласти за підключення, а хвилина розмови могла обходитися в $ 1,5, так що щомісячні рахунки досягали кілька тисяч доларів. Тим не менш красиво жити не заборониш, і до кінця 1993 року в Києві було 540 абонентів,в цілому по країні - 2800.

 Харків

У 1993 році вийшов у світ перший випуск довідника «Золоті сторінки» - видання адресно-телефонних довідників, що виходили в Харкові ще на рубежі ХІХ-ХХ століть.

Почала активно розвиватися реклама на транспорті в Харкові, в першу чергу за рахунок інтересу рекламодавця в недорогому, але ефективному вигляді реклами.

 Чугуїв

 У травні до Міжнародного дня музеїв у картинній галереї відкрилася нова виставка графічних робіт художників-лауреатів премії ім. І. Є.Рєпіна.

 У серпні широко відзначалося 355-річчя заснування Чугуєва.

 1994

 України

 Вибори. Перший підкуп гречкою

 На президентських виборах перший тур виграв Кравчук - 38% проти 31% у Кучми. А в другому турі позначилася втома населення від Кравчука.Люди йшли голосувати не стільки за Кучму, скільки проти влади. Країна при цьому розкололася на дві частини - Схід, Південь і частина Центру підтримала Кучму. Західні області - Кравчука.

 19 липня Кучма в'їхав на Банкову. Главою адміністрації став начальник його передвиборної кампанії Дмитро Табачник.

У 1994-му під час виборчої кампанії до Верховної Ради українці вперше зіткнулися з таким поняттям, як компромат. Тоді ж був застосований підкуп виборців. Деякі з кандидатів роздавали людям гречку та інші продукти.

 Відмова від ядерної зброї

10 січня 1994 України відмовилася від ядерної зброї. Ця подія була очікуваною. Великі держави домовилися, що весь ядерний арсенал колишнього СРСР перейде під контроль Росії.Україні деякий час йшла від відповіді на питання, чи буде віддавати вона свої ракети, чим викликала роздратування не тільки в Росії, але і у США. З обох сторін чинився жорсткий тиск і, врешті-решт, Кравчук підписав відмову.Країна, що мала третій у світі після США і Росії ядерний потенціал, добровільно віддала росіянам боєголовки і крилаті ракети, підірвала пускові шахти, а 43 стратегічних супербомбардіровщіка Ту-160 і Ту-95МС пішли на металобрухт.

 Нові українські паспорти

З технічних причин (довго стверджували зразок і не встигли надрукувати в достатній кількості бланки) сині українські паспорти з тризубом почали видавати лише з 1994 року. У багатьох він викликав різку критику.Перш за все, за відсутність «п'ятої графи», в якій вказувалася національність, і за наявність сторінки, дублюючої дані про власника російською мовою. Деякі навіть самі дописували у паспорт «національність - українець», що автоматично робило документ недійсним.

Протягом трьох років більшість жителів країни обзавелося новими паспортами, але чимало людей, особливо літніх і проживають у селах, ходили з радянськими, благо термін їх дії весь час продовжували - останній раз у 2004-му (до 1 січня 2005 року). На той момент залишилося близько 11 тис. «відмовників».Зрештою, і їм довелося підкоритися, тому що за старим паспортом припинили видавати пенсії, поштові перекази, посилки, довідки і т.д.

 Бізнес. Рекет

 У 1993-му було мало товарів і настільки ж мало було конкурентів у підприємців-початківців.Можна було привозити і вигідно продавати все що завгодно. І прибуток була 200-300%. Гіперінфляція закінчилася, рік був більш-менш стабільний. На ринку з'явилися західні компанії. Почали повертатися ті, хто кілька років тому емігрував, і вони везли з собою гроші для нових проектів.

У країні почався розгул рекету. Кожна відкривається торгова точка, будь-яке приватне підприємство «кришували» молодчиками з бандитських угруповань. З незгодними платити данину комерсантами банди швидко розправлялися.Тоді часто горіли кіоски, магазини - побачивши таку розправу, сусідні торгові точки ставали згідливими. Багато компаній розвалилися через те, що віддавали весь прибуток рекетирам. Свавілля було повний.

 Запам'яталося це час і тим, що банківська система практично не працювала.Платежі могли йти кілька місяців, і бізнес, відповідно, страждав.

 Затримки зарплат

 Зарплату видавали частинами, затримували на кілька місяців, і, стоячи біля каси з черговою порцією купоно-карбованців, українці дивувалися: «Це аванс або зарплата за який-небудь квартал?»

 Харків

21 січня 1994 в Харкові відбувся перший в Україні земельний аукціон, який відкрив епоху вільної і відкритої продажу землі в Україні. Щоправда, згідно з чинним законодавством, мова йшла не про продаж землі, а про реалізацію права на довгострокову оренду.

ХТЗ перетворений у ВАТ «Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе ». За 75 років роботи в цехах підприємства було виготовлено близько трьох мільйонів тракторів.Серед усіх тракторних заводів колишнього СРСР ХТЗ - єдиний, який виробляв моделі тракторів всіх існуючих класів - від маленьких садово-городніх потужністю від 8 к.с. і до потужних гусеничних і колісних.ХТЗ розвиває і підтримує в робочому стані виробничу базу з випуску сучасних машин підвищеного технічного рівня.

 Проспект Маршала Жукова (колишня назва вулиці Стадіонна) названий у 1994 році в честьМаршала Радянського Союзу Г. К. Жукова.Проспект перетинає бульвар Юр'єва, Стадіонний проїзд, вулиці Олімпійську, Танкопія. Більша частина проспекту знаходиться в межах житлового масиву.

 Чугуїв

 Подією року став 150-річний ювілей з дня народження великого Рєпіна.Зокрема, у Чугуєві пройшла науково-практична конференція «Рєпін і України», а також відбувся моноспектакль Харківської філармонії «Сестри Джоконди».

26 червня головою Чугуївської міської ради народних депутатів став Іван Мірошниченко, за кандидатуру якого проголосували 10708 виборців.
Просмотров: 977 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку