Очі з лукавинкою і добра, широка посмішка. Простота в спілкуванні і глибокий, змістовний внутрішній світ. Для цього художника, за його ж словами, реалізм - не тільки напрямок у мистецтві, а стиль самого життя.
Олександр Олександрович Федяєв - автор робіт, представлених на виставці, що недавно відкрилася в Культурному центрі «Імідж», був одним з учасників XI Міжнародного Рєпінського пленеру. Родом він із Закарпаття.Закінчив Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва, потім Харківську академію дизайну і мистецтв. Член Національної спілки художників України, член Творчого об'єднання художників Закарпаття. Виставка включає в себе 40 робіт художника.Одне з центральних місць в експозиції займає сюжетна картина «90-ті роки» (1995 р.). У ній автор передає своє сприйняття непростий і суперечливої епохи в нашій історії - кінця XX століття.
Герої картини - якісь узагальнені символи добра і зла, істинної віри і відвертого лицемірства, катастрофи колишніх ідеалів і формування нових життєвих цінностей. Звертають на себе увагу жіночі образи у таких роботах, як «Ранкова чашка кави» (2002 р.), «Дзеркало» (2007 р.).Витончено-вишукані, вони несуть в собі одухотвореність, високий рівень внутрішньої культури і багатство емоцій, незважаючи на стриману монохромність в їх подачі.
Безумовно, улюбленим жанром художника є краєвид.На виставці представлені як карпатські краєвиди з їх вируючими річками, лісистими пагорбами і покритими снігом гірськими вершинами, так і красиві куточки нашої, слобожанської, природи.У більшості цих робіт колір досить активний, матеріально і соч ¬ но ліпиться об'ємна форма, живопис густа, пастозний.
Сприймаючи навколишній через колір, художник бачить у ньому могутній емоційний заряд, здатний схвилювати глядача, донести до нього задум живописця, викликати співпереживання думок і почуттів автора. Окремо хоті ¬ лось би відзначити роботу «Бабкін сарай» (2009 р.).Глибоко філософська річ, де напіврозвалений сарай - уособлення назавжди минає минулого, що навіває ностальгічне настрій. А на передньому плані - свежерубление поліна, розкидані хаотично, - символ все ж триває десь поруч життя.
Неможливо не захоплюватися натюрмортами Федяєва. Вони, як правило, великоформатних. «Квіти» (2010 р.), «Соняшники» (2009 р.), «Жовті квіти» (2010 р.) - У цих та інших композиціях предмети несуть на собі печатку точних кольорово-повітряних характеристик, а великий, соковитий мазок надає зображенню монументальність і величне звучання. Виставка творів А. А. Федяєва продовжить свою роботу до 20 грудня 2010 року.Ми запрошуємо всіх мешканців та гостей нашого міста у виставковий зал Культурного центру «Імідж».