Голос молоді лунав і був почутий 2 грудня в залі БДЮТ. Там пройшов публічний захист проектів конкурсу програм «Голос молоді в розвитку суспільства», в якому взяли участь творчі колективи та дитячі організації та об'єднання всіх загальноосвітніх шкіл міста.
На розгляд експертної комісії, яку очолювала міський голова Г.М. Мінаєва, було представлено дев'ять проектів. Кожен з них - це пропозиції молоді з рішення проблем, які мають загальноміський характер і безпосередньо стосуються молоді.
Екологія, дозвілля молоді, освіту і навіть комунальні проблеми знайшли своє відображення в цих проектах. Розвитку екотуризму присвятили свій проект під назвою «Екологічні стежки - квітуче місто - щасливі люди - це наше життя!» Учні ЗОШ № 1.
Зробити Чугуїв привабливим мають на меті члени творчої групи школи № 7: проект з поетичною назвою «Водоспад» передбачає побудову в Чугуєві декоративного фонтану.
Одну з найболючіших проблем міста підняли в своїй роботі учні Чугуївської гімназії № 5.Вони розробили проект благоустрою тротуарів та проїзної частини дороги по вулицях навколо школи.
«Дітям на радість» - таку назву має проект Чугуївської ЗОШ № 3, який передбачає створення в мікрорайоні Осинівка дитячого майданчика.
Центр раннього розвитку дитини «Паросток» пропонують створити на базі своєї школи учні ЗОШ № 6: в суботу та неділю малеча мікрорайону «Авіатор» мала б можливість розвивати свої природні здібності під наглядом вчителів та старшокласників.
З оригінальним проектом виступили учні Чугуївської спеціалізованої школи № 8. Його тема присвячена створенню в Чугуєві кадетського училища з метою військово-патріотичного і громадянського виховання дітей та молоді.
Особливу зацікавленість членів експертної групи викликали проекти ЗОШ № 4, Клугино-Башкірівской гімназії та Чугуївського багатопрофільного ліцею, яким і були віддані відповідно перше, друге і третє місця.Учні четвертої школи дуже переконливо захистили свій проект «Створення руху« За чистий і гарне місто! ». Його мета - проведення в місті відповідної просвітницької роботи серед молоді та всього населення;виховання в людині з дитячого віку дбайливого і відповідального обігу до рідної землі.
Проект творчої групи з Клугино-Башкірівской гімназії спрямований на створення в школі кінозалу, який можна було б використовувати для пропаганди здорового способу життя серед учнівської молоді.Автори проекту з багатопрофільного ліцею, який має назву «Дискотека як поліфункціональна доступна форма дозвілля підлітків і молоді міста», певні,що його реалізація допоможе створити в місті належні умови для забезпечення змістовного дозвілля та зайнятості учнівської молоді в позаурочний час.
Прокоментувати хід конкурсу в 2010 році ми попросили члена експертної комісії, начальника відділу економічного розвитку І.І.Вишлову-пиловим.
Ірина Іванівна, як би Ви сформулювали основні цілі конкурсу молодіжних проектів?
Проведення конкурсу має кілька цілей.Безумовно, це прищеплення школярам певних навичок самостійної роботи над проблемою, роботи в групі, спілкування. Але є і більш висока мета: навчити дітей бачити світ, і місто, в якому вони живуть, як можна ширше.
Дитина повинна розуміти всю широту і різноманітність навколишнього його світу, бачити його проблеми і вміти покроково підходити до їх вирішення. Чим більше дітей навчиться бачити проблему в комплексі, тим більше в майбутньому у нас буде талановитих керівників, політиків, економістів та виробничників.
Якими особливостями відрізнявся в цьому році підготовчий етап роботи над проектами?
До участі в конкурсі молодіжних проектів дитячі творчі колективи та їх керівників ми готуємо щороку.Вчимо, як правильно готувати сам проект, на що звернути особливу увагу, як піднести основну його ідею в найбільш виграшному плані. У цьому році в програму навчання ми ввели тренінг з ефективної презентації, де говорили про психологічні особливості подачі інформації.
І на захисті проектів ми побачили, що багато шкіл скористалися нашими рекомендаціями. Ви вже не перший рік є членом експертної комісії.
Як Ви оцінюєте спектр проблем, які охоплені проектами?
Чесно кажучи, іноді дивуєшся, наскільки школярі обізнані про життя громади і проблеми міста. Ми побачили, що молодих людей цікавлять такі серйозні; проблеми, як екологічний стан міста, безпеку життєдіяльності людей.
Причому з кожним роком молодіжні проекти стають все цікавіше і сильніше. Підготовка їх, рівень подачі, серйозність додаються розрахунків стають все більш якісними. Це не може не радувати.Тому кожен рік ми з нетерпінням чекаємо нового конкурсу, в надії почути нові ідеї, свіжі пропозиції та неординарні підходи до вирішення тих чи інших проблем.