Питання гендерної рівності обговорили на минулому тижні учасники «круглого столу», організованого в рамках спільного проекту Асоціації міст України та Федерації канадських муніципалітетів «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРГУ).
Примітно, що в його роботі взяли участь переважно жінки - керівниці муніципалітетів України та Канади, експерти та координатори міжнародних програм і проектів, дипломати, вчені.
Розповісти докладніше про підсумки цього заходу ми попросили його учасницю - міського голову Г. М. Мінаєву. - Проект «Місцевий економічний розвиток міст Україна» реалізується в рамках Програми співробітництва між Україною та Канадою, фінансується Канадським агентством міжнародного розвитку і спрямований на поліпшення економічних можливостей громадян України в умовах демократичного суспільства.
Одним з його основних компонентів є сприяння підвищенню ролі та участі жінок у політичному та економічному житті, як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях.
Сьогодні загальновизнано і доведено світовою практикою, що активна участь жінок у процесі прийняття рішень на всіх рівнях, а також облік тендерних питань у процесі розробки регіональної політики сприяє економічному розвитку будь-якого регіону.
Цілями «круглого столу», в якому брали участь мої колеги з Канади, а також Київської та Запорізької областей України, було обмінятися думками, досвідом та ідеями щодо розширення участі жінок в економічному і політичному житті.
Крім того, ми підготували рекомендації з проведення конкретних заходів, спрямованих на реалізацію гендерної рівності в рамках проекту МЕРГУ.
Обговорювалися питання підтримки жіночих громадських організацій і шляхи подолання труднощів, з якими сьогодні в Україні стикаються жінки-службовці та жінки-підприємці.
Наші канадські колеги ділилися багатим досвідом вирішення цих проблем, накопичених у їхній країні;говорили ми й про те, наскільки сьогодні враховуються тендерні аспекти, наприклад, при складанні бюджетів і в інших сферах діяльності органів місцевої влади.
Безумовно, у вирішенні тендерних питань нашій країні необхідно подолати ще дуже великий шлях, але оптимізм вселяє вже те, що перші кроки на цьому шляху робляться, і орієнтири, до яких ми повинні прагнути, вже визначені.