У п'ятницю, 10 грудня 2010 року, на одному з чугуївських Інтернет-форумів з'явилося повідомлення про те, що в багатоквартирному будинку по вул. Рози Люксембург з водопровідного крана вранці раптом потекла вода блакитного кольору.
Форум тут же замайорів інформацією про те, що в «чугуївській системі очищення води утворилася витік небезпечного хімікату - дігідрогена монооксиду».
За роз'ясненнями ми звернулися в КП «Чугуеввода». У Чугуєві немає «системи очистки води», пояснив нам головний інженер підприємства В. Д. Топорков.
Вже готову до вживання, тобто повністю очищену, воду чугуївці отримують з Кочетка. Механізм її отримання гранично простий: у трубу, що подає воду на Харків, врізана інша, меншого діаметра, по якій і «відбирається» вода для Чугуєва.
На цій трубі стоїть водомір, і ніякого доступу до води, щоб яка-небудь речовина додати в неї, у КП «Чугуеввода» немає.
Таким чином, ми п'ємо ту ж воду, що й дві третини мешканців обласного центру, хіба що хлорована вона трохи більше, так як на шляху від Кочетка до Чугуєва хлор не встигає розкластися.
Про хімікатів, які згадані в Інтернет-повідомленні, в КП «Чугуеввода» нічого не знають: він ніколи не закуповувався, не завозився і, природно, не використовувався підприємством.
Офіційних скарг на якість води або її неприродний колір в КП «Чугуеввода» не надходило.