Вчителі початкових класів - особливий народ в учительському середовищі. Вони займаються найделікатнішою, важливою і відповідальною роботою: буквально за ручку переводять дітей через бурхливий потік шкільного життя, в якому вони виявляються, прийшовши в перший клас.Тільки від любові до дітей і професійної майстерності вчителя залежить,з яким багажем знань і моральних цінностей піде дитина в доросле життя.
У початковій школі Чугуївської ЗОШ № 1 цю істину ставлять на перше місце.
Навчання - світло,що дає людині впевненість у своїх діях і вчинках.
Придбати цю впевненість допомагають освітні заклади різного типу, одним з яких є школа.Кожна дитина, ставши школярем, сподівається домогтися визнання і розраховує заслужити любов і повагу з боку вчителів та однокласників, Крах цього світлого оптимізму - найсерйозніша проблема навчання. Дитина приходить до школи сповнений бажання вчитися.Так чому ж він втрачає інтерес до навчання? Чи винна в цьому школа та її методи навчання? Яку роль при цьому відіграє вчитель? Чи може вчитель сформувати інтерес в учнів до навчального процесу і за допомогою чого?
Про те, як краще організувати навчально-виховний процес, які методи і прийоми, інноваційні технології використовувати на уроках для підвищення якості знань учнів, йшла мова на черговому засіданні методоб'єднання вчителів початкових класів, яке проходило на базі нашої школи.
Семінар вчителів початкових класів на тему «Створення на уроках ситуації успіху як необхідна умова самовдосконалення та самореалізації вчителя та учнів» відкрила своїм виступом Любов Миколаївна Полохова - керівник міського об'єднання вчителів початкових класів,вчитель вищої категорії, вчитель-методист, а найголовніше - професіонал найвищого рівня, закоханий у свою роботу, який, щедро ділиться своїм неоціненним досвідом і знаннями з усіма,хто хоче підвищити свою майстерність.У своєму виступі Любов Миколаївна розкрила перед присутніми актуальність даної проблеми, роль мотивації учнів у навчанні, визначила психолого-педагогічні умови, методи і прийоми роботи, що сприяють максимальної ефективності навчання.
Практичне підтвердження викладеного ми побачили на відкритих уроках, які провели вчителі ЗОШ № 1. На уроці в 3-В класі (вчитель Є. В.Мельникова) ми потрапили у справжню дослідницьку лабораторію, де діти під чітким і вмілим керівництвом вчителя дістали поняття про грунт, її властивості, значення для людей і тварин.
Кожна дитина став учасником колективної діяльності, усвідомив свою значущість, зміг відчути смак успіху. Разом з • учнями 4-Б класу (вчитель Є. М. Горкавчук) ми здійснили захоплюючу подорож по просторах нашої країни, ознайомившись з формами її рельєфу.
Всі учні без винятку були залучені в активну пізнавальну діяльність, що приносить їм успіх, радість пізнання й праці.Особливо хочеться відзначити, що вчителі нашої школи йдуть в ногу з часом: обидва уроку проводилися з використанням мультимедійного обладнання, що не тільки зробило уроки більш яскравими і цікавими, а й значно підвищило пізнавальну активність учнів.
Чіткість і продуманість викладеного матеріалу, вміле поєднання разлчних методів, прийомів і засобів навчання, нестандартні підходи до проведення уроків, використання сучасних технологій навчання - ось основні критерії сучасних уроків,які високо оцінили присутні вчителі та завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Т.М. Сєдих. Практика показує, що такого виду уроки дуже продуктивні, цікаві. викликають позитивні емоції у кожного учня.
У рамках засідання методоб'єднання Є.М.Посохова, вчитель молодий, творчий, що знаходиться в постійному педагогічному пошуку, виступила з презентацією на актуальну для всіх педагогів • тему «Нестандартні уроки як засіб підвищення ефективності навчання в курсі« Я і Україна ».
Завершив роботу методоб'єднання засідання «круглого столу», де вчителі шкіл міста обговорили проблеми та шляхи пошуку ефективних форм роботи з підвищення якості викладання курсу «Я і Україна», обмінялися враженнями і поділилися власними напрацюваннями.
У результаті всі дійшли до єдиної думки: однією з умов успішної адаптації дитини в суспільстві є успіх у навчальній діяльності. Успіх є джерелом внутрішніх сил дитини, що породжує енергію для подолання труднощів, бажання вчитися.Дитина відчуває впевненість в собі і внутрішнє задоволення. На основі всього цього можна зробити висновок: успіх у навчанні - завтрашній успіх у житті!
Завдання вчителя в тому, щоб зробити «важке - звичним, звичне - легким, легке - приємним», і тоді навчання в школі буде доставляти дітям радість ..
У дні Новорічних та Різдвяних свят сердечно вітаємо всіх працівників освіти нашого міста з Новим роком!Новий рік зазвичай пов'язують з надіями на краще, тому нехай все хороше, що радувало Вас у році, що минає, знайде своє продовження в році наступному! Бажаємо Вам міцного здоров'я, здійснення Ваших задумів і планів, поваги і взаєморозуміння з боку колег, дітей і батьків.
І.ГОНЧАРОВА, керівник шкільного методоб'єднання вчителів початкових класів.