Капітально відремонтований ізолятор тимчасового утримання підозрюваних і звинувачених у вчиненні злочинів було відкрито 29 грудня в Чугуївському райвідділі
ЗАКРИТТЯ ізолятора в Чугуєві, як і в деяких інших містах області, створювало масу незручностей, оскільки затриманих доводилося возити за десятки кілометрів в інші райони. Через відсутність коштів ремонт не проводився довгий час.У липні минулого року за сприяння керівництва Головного управління МВС України в Харківській області, правоохоронного відомства, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування,допомоги благодійників вдалося розпочати ремонт і в стислі терміни провести реконструкцію ІТТ в Чугуївському райвідділі.
Кілька десятиліть тому ізолятор називався камерою попереднього ув'язнення і «славився» як найменш пристосований для утримання людей. У погано освітленій, де-не-як провітрюваній камері на 12 ліжок домінував неприємний запах.Сьогодні радянські КПЗ залишилися лише в спогадах ветеранів міліції, яким доводилося в непростих умовах нести службу з охорони очікують судового вердикту громадян.
Відкриті напередодні нового року ІТТ в Чугуєві, Куп'янську та Первомайському, а ще раніше в Мерефі, значно змінилися, і відповідають всім необхідним європейським нормам і стандартам. Для цього зроблено було багато.Встановлено нові вікна з броньованим склом, що дозволяють людині читати книгу або газету при денному світлі, і в той же час виключають можливість здійснити спробу втечі.
- Двері установи броньовані, - говорить генерал-майор міліції Михайло Мартинов.- Особливу увагу ми приділили обладнання ізолятора сучасними охоронними засобами. Під сигналізацією знаходяться вікна, двері, підлоги, функціонує система відеоспостереження, всі стіни армовані.
У кожній камері, а їх шість, телевізор, окремі санвузли з туалетом та умивальником.Ізолятор на 12 осіб обладнаний душовою, кімнатою для підігріву їжі і кондиціонером. Окрема побутова кімната передбачена для міліцейської зміни.
За довгим коридором міліціонери виводять затриманих на прогулянкову загратовану майданчик, у периметр якої органічно вписується конвойний автомобіль. Поки громадяни, що потрапили в ізолятор, знаходяться на вулиці, камери піддаються кварцування.За всіма правилами, будь-яка людина, що опинився в цих стінах, повинен два години перебувати на свіжому повітрі. Двір для прогулянок обладнаний телефоном довіри, за яким можна зателефонувати, наприклад, прокурору або начальнику обласного міліцейського управління.Після обов'язкового моціону затриманого відводять назад у камеру, де оптимальна - не нижче 18 градусів - температура.
На відкриття ізолятора тимчасового утримання при Чугуївському райвідділі були присутні голова районної ради Ігор Сторожев, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Мотузний, Чугуївський міський голова Галина Мінаєва, Чугуївський міжрайонний прокурор Олександр Бондаренко,голова Чугуївського місцевого суду Зіновій Гуменної.Вони подякували начальника Головного управління Михайла Мартинова і всіх, хто був причетний до реконструкції ізолятора, за виконаний великий обсяг робіт з переобладнання приміщення відповідно до норм утримання ув'язнених, закріплених міжнародними документами з прав людини.
Начальник ГУ МВС України в Харківській області, генерал-майор міліції Михайло Мартинов:
- У свою чергу я вдячний усім, хто брав безпосередню участь у цій реконструкції - райдержадміністрації, районній раді, міської мерії, керівництва райвідділу, будівельникам і спонсорам.З відкриттям ізоляторів тимчасового утримання - в Чугуєві, Куп'янську та Первомайському, з проведенням ремонтів ще в десяти районах - вся мережа ізоляторів області буде відповідати вимогам Європейської конвенції із захисту прав людини.Це - результат об'єднання зусиль правоохоронців і місцевої влади.
На повну реконструкцію ізолятор тимчасового утримання у Чугуєві було витрачено 1 млн. 224 тис. гривень. Основних джерел фінансування три: з централізованого фонду МВС Україні було виділено 750 тис. грн., Спеціального фонду обласного міліцейського відомства - 200 тис. грн. і таку ж суму грошей вишукала районна державна адміністрація.
ЗА СПРИЯННЯ в реконструкції і своєчасне введення в експлуатацію ІТТ Чугуївського РВ Михайло Мартинов вручив заохочувальну відзнаку «Знак пошани ГУ МВС України в Харківській області II ступеня» голові Чугуївської райдержадміністрації Володимиру Лобойченко і керівникам будівельних організаційАлекберу Абдуллаєву та ІгорюОрус.
«Почесною грамотою начальника Головного управління» »нагороджений начальник Чугуївського РВ ГУ МВС України в області підполковник міліції Гаррі Клеріні.
У ході зустрічі з Чугуївським міліціонерами »Михайло Мартинов розповів про підсумки роботи правоохоронців області у 2010 році.І вони не можуть не радувати. Вперше за останні п'ять років правоохоронці отримали повні комплекти обмундирування, тоді як у попередні роки ті ж дільничні інспектори змушені були купувати їх за свої кошти.
У 2010 році десяти працівникам органів внутрішніх справ з сільських районів були вручені ключі та ордери на квартири. Серед тих, хто відсвяткував новосілля - один з співробітників карного розшуку Чугуївського РВ.
Якщо в 2009 році всіх райвідділах було передано 42 комп'ютера, то в 2010 - 150.Майже 100 одиниць автотранспорту вдалося поставити в стрій завдяки міністру МВС України Анатолія Могильова і губернатору Харківської області Михайлу Добкіну. Останні 29 автомобілів були передані недавно практично у всі райвідділи.
Крім цього, в 2010 році були капітально відремонтовані відомчі об'єкти соцкультпобуту: госпіталь на 26 палат, поліклініка, дитячий сад, будинок відпочинку в Старому Салтові, піонерський табір,ДК міліції. Чималі суми грошей були вкладені в оновлення матеріально-технічної бази названих установ.
Михайло Мартинов підкреслив, що передбачуване скорочення в правоохоронних органах жодним чином не торкнеться районних структур міліції.