Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Февраль » 8 » Діти віїни - як на війні


23:39
Діти віїни - як на війні
Пенсіонери Чугуєва, як, втім, і всієї України, масово продовжують атакувати суди.Вже більше двох років тягнеться епопея з судовими позовами, поданими дітьми війни з метою отримання щомісячної доплати у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком для непрацездатних осіб, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 1 січня 2006 року.І кінця-краю їй не видно. Одні пенсіонери вже встигли отримати певні суми за 2007, 2008 і 2009 роки та подати позови за 2010 рік, інші - з нетерпінням чекають одержання виконавчих листів або тільки готують документи для подачі позову.Є й такі, яких рішенням суду відмовлено у виплатах за попередні роки.

 Зіткнувшись віч-на-віч зі всіма жахами війни в дитинстві, проживши життя, «діти війни» змушені сьогодні продовжувати воювати за обіцяні державою доплати та пільги. «Обіцяли, так платіть!»- Ось ті слова, які найчастіше можна почути біля дверей Пенсійного фонду та судів у різних куточках країни. Пенсіонери, яких у 2006-му об'єднали в одну категорію і нарекли «дітьми війни», оббивають пороги судових інстанцій, вистоюючи багатогодинні черги, щоб відстояти свої права.

У своїх зверненнях до редакції люди поважного віку просять допомогти їм розібратися в ситуації: кому і за які періоди часу покладені 30%-ні доплати до пенсії, а також посприяти в залученні до вирішення цієї наболілої проблеми можновладців (як судову, так і місцеву) ,адже не секрет,що від моменту подачі позову до отримання грошей на руки людям похилого віку доводиться долати численні бюрократичні перепони.

 Перш ніж заглибитися в суть вирішили з'ясувати, хто ж все-таки відноситься до категорії «діти війни».Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», прийнятого 8 лютого 2006 року, до категорії «діти війни» відносяться громадяни України, яким на момент закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 р.) було менше 18 років.Щоб прояснити ситуацію щодо виплат і відповісти нашим пенсіонерам, необхідно повернутися до передісторії питання та уточнити, за які періоди можна витребувати суму боргу. Звідки 10 відсотків?

Прийнявши Закон України «Про соціальний захист дітей війни», держава гарантувала особам цієї категорії з 1 січня 2006 року щомісячну доплату в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком.Проте всім без винятку дітям війни почали її виплачувати тільки з 1 січня 2008 року, та й то в розмірі надбавки, встановленої для учасників війни, тобто - 10% прожиткового мінімуму для непрацездатних.Однак Конституційний суд України 22 травня 2008 року визнав ці кроки не відповідають головному законодавчому акту країни.

І тоді Кабінет міністрів ухвалив відоме більшості пенсіонерів постанову № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», згідно з яким дітям війни (крім тих, на кого поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни,гарантії їх соціального захисту »та« Про жертви нацистських переслідувань ») підвищення до пенсії становить: з 22 травня 2008 року - 48,10 грн., З 1 липня - 48,20 грн .. з 1 жовтня - 49,80 грн. І ось в 2008 році діти війни почали отримувати надбавку, розмір якої якраз відповідав 10% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян у 2008-му - на початку 2009 року.Але вже з 1 листопада 2009 року мінімум для непрацездатних громадян склав 573 грн., І діти війни по надбавках відстали. У 2010 році надбавка дітям війни вже не відповідала навіть неконституційним 10% від прожиткового мінімуму, не кажучи вже про первинному варіанті закону.У законі про держбюджет-2010 про дітей війни взагалі нічого не було сказано. У нинішньому році діти війни продовжують отримувати все ті ж 49 грн. 80 коп. при тому, що прожитковий мінімум для непрацездатних громадян становить з 1 січня 2011 року 750 грн. Тільки через суд

Отже, належних за законом доплат до пенсій діти війни так і не отримують. Домогтися їх можна тільки через суд.Ми не будемо детально заглиблюватися в законодавчі документи, що регулюють це питання, щоб остаточно не заплутатися самим і не заплутати інших, так як єдиної думки по ньому не існує навіть у юристів.

У результаті наших досліджень вдалося встановити, що своїм рішенням суди зобов'язують Пенсійний фонд робити перерахунок і виплату заборгованості за наступні періоди:

 - За 2006 рік нарахувань не проводиться;

- За 2007 рік - з 9 липня (дня ухвалення Конституційним судом відповідного рішення) по 31 грудня (тобто за шість місяців);

 - За 2008 рік - з 22 травня (дня ухвалення Конституційним судом відповідного рішення) по 31 грудня (тобто за сім місяців);

- За 2009 і 2010 роки - в повному обсязі.

 На сьогоднішній день сотням чугуївцями - дітям війни - вже вдалося через суд отримати належні гроші.Однак хотілося б зауважити, що цей процес не легкий і не простий і вимагає чималих як фізичних, так і моральних витрат, що не під силу багатьом дітям війни, якщо врахувати, що наймолодшим з них далеко за шістдесят.Адже навіть, коли рішенням суду першої інстанції позовні вимоги задоволені, районне управління ПФУ автоматично і у всіх без винятку випадках оскаржує його, а справа направляється в апеляційну інстанцію для перегляду.Після повернення справи з апеляційного суду рішення місцевого суду, як правило, залишається в силі і підлягає виконанню, тобто суд зобов'язує управління ПФУ здійснювати перерахунок пенсії за віком і провести відповідні виплати.Тому як би не хотілося скоріше отримати гарантовані державою надбавки до пенсії, цього не виходить. Позовна заява громадянина обов'язково проходить дві інстанції: першу (місцевий суд) і апеляційну. І лише після цієї усталеної процедури «дитині війни» нараховується доплата.

Закон як дишло?

 Залишаються незрозумілими і деякі інші аспекти в ситуації з виплатами дітям війни.Наприклад, з двох позовів, складених під копірку і поданих в один день, по одному виноситься позитивне рішення провести виплати з 2007 року, а по іншому - позовні вимоги задоволені тільки починаючи з 2010 року.Виходить, що до розгляду кожної справи судді підходять суто індивідуально, наводять різні доказові бази і виносять абсолютно різні рішення?Останнім часом почастішали рішення суду, в яких позовні вимоги, як правило задовольняються частково - в межах останніх 6 місяців, і це пов'язано з терміном позовної давності, хоча і тут все досить індивідуально і на розсуд суду.

І саме «хворе» у цій ситуації те, що люди, які мають один і той же статус, а значить одні й ті ж права, опиняються в різних умовах.Виходить, ті, хто був більш інформованим і більш спритним, встиг зорієнтуватися вчасно і отримати всі виплачуються надбавки, а хто, як у нас кажуть, не встиг, той запізнився? Але якщо ці доплати визнані законними, то чому ж така несправедливість?

Чому б це питання не врегулювати на державному рівні, тим самим знявши соціальну напруженість у суспільстві, ко + орая продовжує набирати обертів?У людей створюється враження, що це робиться навмисне в надії, що не всі діти війни скористаються своїм правом: хто - через свою необізнаність, хто - за станом здоров'я, а хтось вважатиме принизливим для себе процес бюрократичний тяганини заради того, що гарантовано державою... А зекономлені на пенсіонерах гроші залишаться в бюджеті країни, хоча і навряд чи його істотно поправлять.

Затягувалося розгляд справ по дітях війни і зміною порядку їх підсудності: спочатку вони ставилися до адміністративного судочинства, потім з березня 2010-го - до громадянського, а потім знову - до адміністративного.Зміна підсудності викликало повернення справ без розгляду і посіяла плутанину і накопичення тисяч справ, які передавалися з адміністративних апеляційних судів у цивільні апеляційні, а потім навпаки.Люди знову і знову йшли до судів, з'ясовували ситуацію, переписували заяви, нервували, чекали і продовжують чекати. Ситуація викликає тривогу

 Той факт, що багато дітей війни вже отримали доплати до пенсії.
послужив додатковим імпульсом того, що істотно збільшилася кількість звернень громадян до Чугуївського місцевого суду з відповідними позовами. А це 'у свою чергу спричинило збільшення навантаження на працівників суду, з якою вони, треба думати, не встигають справлятися.У результаті ситуація починає переростати з нервозною в тривожну і навіть соціально загрозливу.

 Міська влада намагаються максимально сприяти врегулюванню цієї непростої ситуації.Міський голова Галина Мінаєва звернулася з листом до губернатора області Михайлу Добкіну, в якому детально виклала причини соціальної напруженості в місті і свої клопотання щодо її усунення.Зокрема, в ньому говориться (наводимо мовою оригіналу), «Інформую Вас про ті, Що в місті Чугуєві складається конфліктоутворююча сітуація, Яка Може дива певне чинників дестабілізації суспільно-політічної сітуації в місті.Це пов'язано з перерахунку та виплати Підвищення до пенсій або щомісячного довічного грошового утримання чи ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ допомоги, Що віплачується Замість пенсії, особам, які мают статус «Дитина війни» ...

Питання Щодо Прийняття ДОКУМЕНТІВ від позівачів та Вирішення кінцевіх результатів по покличу Чугуївськім Міським судом розглядаються по вівторках та четвергах.Жітелі Міста та району, а Це люди похилий віку, щовівторка І щочетверга з 3-х годин ночі займають Черга Біля Чугуївського міського суду, щоб вірішіті питання.На жаль, процедура розгляду ціх питаннь побудована таким чином, Що в таких Черга жітелі повінні відстояті по 6 - 12 годин на день не менше ніж два-три рази. Крім того, не по ВСІХ, нібіто однакових адміністратівніх покличу, приймаються Позитивні Рішення.Причини незадоволення адміністратівніх позовів жителям не доводять. А тому багато хто Із них процедуру Подання адміністратівного покличу розпочінає раптом, а то І втретє.

Прошу Вас про Цю сітуацію проінформуваті Президента України, Кабінет Міністрів України, Верховну Раду України, керівніцтво Партії Регіонів та поспріяті вірішенню цієї проблеми в правовому Полі ».

Ми обіцяємо читачам інформувати їх про те, як будуть далі розгортатися події навколо одного з актуальних для українського суспільства питань - отримання доплат до пенсії дітьми війни. І хочеться вірити, що нова інформація буде більш оптимістичною, ніж нинішня.
Просмотров: 2871 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку