Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Апрель » 2 » Перепланування квартири


18:34
Перепланування квартири
Перепланування квартири: як уникнути проблем
 Що можна, а що не можна перепланувати та переобладнати у власній квартирі, не порушуючи закон і не наражаючи на небезпеку власне життя і життя сусідів? З цим питанням може зіткнутися кожен.Тим більше зараз, коли пристосувати квартиру «під себе» стало модно, а пропозиції на ринку будівельних технологій і послуг настільки спокусливі, що від них важко відмовитися.

 Вивчимо відповідні статті законів.Відповідно до статей 100 і 152 Житлового кодексу України переобладнання і перепланування квартир проводиться з дозволу виконавчих комітетів місцевих рад.У відповідності зі статтею 383 Цивільного кодексу України, власник квартири може на власний розсуд здійснювати в квартирі ремонт і зміни, за умови,що вони не призведуть до порушення прав власників інших квартир і не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації житлового будинку.Що стосується правил експлуатації житлових будинків, то вивчаємо наступні нормативно-правові акти: "Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків» (затверджені постановою КМУ від 08.10.1992 р.№ 572) і «Правила утримання житлових будинків і прибудинкових територій» (затверджені наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. № 76).У них встановлено, що переобладнання і перепланування житлових і підсобних приміщень здійснюється згідно з розробленими проектами, за згодою власника житлового будинку та за дозволами органів місцевого самоврядування, які видаються в установленому порядку.Для з'ясування питання проектування переобладнання і перепланування квартир вивчаємо державні будівельні норми (ДБН) В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт »(набрав чинності з 01.01.2010 р.).Даними державними будівельними нормами чітко визначено перелік змін, проведення яких допускається і які робити заборонено при проведенні переобладнання і перепланування квартир.

Таким чином, для проведення перепланування або переобладнання приміщень своєї квартири, власник повинен замовити проект, погодити його у встановленому порядку (з органами державного санітарно-епідеміологічного та пожежного нагляду, містобудування та архітектури),заручитися згодою власника житлового будинку та сусідніх квартир і отримати дозвіл органу місцевого самоврядування.

 Є ще один нормативний документ, яким, не вникнувши в його суть, керуються деякі «порадники», що розміщують в Інтернеті свої коментарі та роз'яснення з питань допустимих змін у квартирі, на які нібито не потрібні ні проект, ні дозвіл.Це Інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна (затверджена наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 р. № 127). У пункті 3.2 цієї Інструкції зазначено, що не відносяться до самовільного будівництва виконані в багатоповерхових житлових будинках і гуртожитках:

- Перепланування, пов'язана зі збільшенням житлової або підсобної площі за рахунок демонтажу перегородок (крім великопанельних будинків), комор, знесення печей, камінів, грубок, вітрин, без зміни призначення приміщень, без порушення несучих конструкцій;

 - Засклення балконів і лоджій;

- Зменшення житлової або підсобної площі за рахунок утеплення та оздоблення стін;

 - Пристрій і закриття дверних прорізів у внутрішніх некапітальних стінах (крім великопанельних будинків);

 - Перестановка обладнання в межах призначених приміщень.

 Однак не все так чітко і ясно.

- Повірте фахівцеві, ці допустимі зміни не мають ніякого відношення, наприклад, до створення модного сьогодні загального приміщення кухні-їдальні (об'єднання кухні і житлової кімнати), - говорить головний архітектор міста Л. В. Савіна.- Або якщо ви вирішили «прорізати» двері з газифікованою кухні в житлову кімнату, то ви повинні знати, що ні в якому разі не можна закладати існуючу двері з кімнати в коридор.А якщо Ви вирішили влаштувати вхід в переплановано суміщений санвузол, то його можна зробити з будь-якого приміщення квартири, окрім кухні. У всіх зазначених та багатьох інших випадках вступають в силу обмежують нормативи,встановлені ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт ».

 Як бачимо, процес проектування і отримання дозволу на перепланування тривалий і дуже клопіткий (доведеться оформити безліч документів у різних інстанціях).Крім того, проведення обстеження технічного стану конструкцій (є обов'язковим етапом проектування) та розробка проекту вимагають матеріальних витрат.Тому й не поспішають власники квартир звертатися до фахівців, повідомляти відповідним службам про свої плани і переробляють приміщення квартир, керуючись на свій страх і ризик «десь і від когось почутим», вважаючи, мабуть,що нікого не стосується що і як перебудовано у приватизованому житлі.І це помилкове і небезпечне думку, вважає Л. В. Савіна. Необхідно в обов'язковому порядку звернутися до фахівців і визначити, що в квартирі можна змінити, а що не можна.

Відповідальність за самовільні перепланування і переобладнання квартир встановлена ​​статтею 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 270-1 Кримінального кодексу України (введена в дію в 2011 р.).Ці статті передбачають не тільки застосування до таких правопорушників штрафних санкцій (у розмірі від 17 до 4250 грн.), Але і покарання у вигляді виправних робіт на строк до 2 років, обмеження свободи на строк до 3 років і навіть позбавлення волі на термін до 12 років, у разі вчинення дій,які створили або могли створити загрозу для життя і здоров'я людей і при нанесенні майнової шкоди об'єктам житлово-комунального господарства.

 У кращому випадку проблеми у власників самовільно перепланованих і переобладнаних квартир починаються тоді, коли вони надумають продати, подарувати або внести їх як заставне майно для одержання кредиту в банку.Для всіх цих угод потрібна відповідна довідка-характеристика, яка видається БТІ. А вона буде видана після узаконення проведених змін або, у разі неможливості їх легалізації, приведення квартири в первісний стан.

 Про гіршому випадку не хочеться й говорити.Останнім часом ми все частіше стали бачити по телебаченню випадки провалів міжповерхових перекриттів, вибухи газу, обвалень частин будівель, обвалів елементів зовнішніх стін, які стали причиною загибелі людей.

 Право створити затишок у власній квартирі по своєму смаку є у кожного.Але реалізовувати його треба так, щоб не були ущемлені інтереси оточуючих та дотримана їх повна безпека.
Просмотров: 1793 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку