Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Апрель » 30 » Тіньова економіка: погляд з середини


16:50
Тіньова економіка: погляд з середини
Теневая экономика ЧугуеваТіньовий бізнес і тіньова зайнятість стануть, мабуть, візитною карткою нашого часу.Подивитися на ситуацію зсередини, вивчивши думки з «обидві сторони барикад», спробував наш кореспондент.

 Андрій, 35 років, стаж підприємницької діяльності в сфері оптових продажів - 5 років (працює на загальній системі оподаткування):

- Починаючи свою підприємницьку діяльність, я не планував працювати «в тіні». Платив всі податки, показував всі доходи, але потім усвідомив дивну закономірність: чим більше оборот, тим більше перевірок, а значить штрафів.Іншими словами, чим прозоріше твій бізнес, тим ширше поле діяльності для перевіряючих органів.

 Тепер про найманих працівників. Менше ніж за 2 тис. грн. на місяць зараз не погоджується працювати ніхто. Але щоб офіційно оформлений працівник отримав на руки 2 тис. грн., Мені з урахуванням внеску до Пенсійного фонду (37, 26%), прибуткового податку (15%) та єдиного соціального внеску (3, 6%) треба сплатити за нього державі ще 1431 грн. Справа в тому, що за 3400 грн. «В конверті» можна знайти класного спеціаліста.А так виходить замкнуте коло: я не можу платити людям гідну зарплату і найняти хорошого фахівця, тому наймаю людей з низькою кваліфікацією, які не приносять моєму підприємству достатній дохід, і воно не може розвиватися, тому я не можу платити людям гідну зарплату.І так по колу ...

 Навіть якщо оформити людини на «мінімалку» і доплачувати йому в конверті, він обійдеться мені дорожче, ніж працює взагалі без оформлення.

Я розсудлива людина, чудово розумію, що закони треба виконувати, розумію свою відповідальність перед найманими працівниками і перед державою в цілому. Я готовий платити всі податки, але це непідйомне тягар. Ми не йдемо «в тінь», нас туди заганяють ...

Думаю, потрібні податкові канікули (про них багато говорять, але чи є вони на ділі?). Істотно поправило б ситуацію послаблення з податками: наприклад, оформлено у тебе офіційно 10 найманих працівників, отримують вони при цьому відповідну зарплату - тебе звільняють від прибуткового податку.

Шляхи цієї підтримки малого та середнього бізнесу існують. Залишається сподіватися, що вони будуть прокладені.

 І ще про одну причину тіньової економіки: не було б «чорних» поборів, не було б «чорних зарплат» ...

 Максим, 32 року народження, освіта середня технічна:

 - Я працюю без оформлення вже років 6.Причому за цей час працював на різних підприємствах, приватних, звичайно. Зарплата завжди була хороша. Як тільки виникали проблеми з її розміром чи виплатою, йшов, знаходив іншу роботу. З моєю освітою та навичками роботи я, звичайно, міг би влаштуватися на якийсь завод.Але мене не влаштовує зарплата навіть в 3 тис. грн. Я хочу, щоб моя сім'я жила в достатку, а не від зарплати до зарплати, яку ще й виплачують невчасно.

 Чудово розумію, що відсутність страхового стажу загрожує в майбутньому серйозними проблемами. Але на сьогоднішній день не бачу іншого виходу.До речі, ми з бригадою своєму роботодавцю пропонували влаштувати нас офіційно, хоча б на «мінімалку». Він пообіцяв подумати і думає вже півроку ... З одного боку, він не правий, але з іншого - ображатися на нього у нас немає підстав. Платить він нам вчасно все, що належить.Кілька місяців тому ми підняли питання про збільшення зарплати - і він її збільшив. Як не триматися такого господаря?

 Я розумію, що працює він у «тіні», податки не платить і т.д.Але у мене на цей рахунок є власна думка: я впевнений, що якби у нашого уряду було бажання покінчити з тіньовою економікою, воно б це зробило, а раз «тінь» процвітає - це вигідно комусь у найвищих кабінетах влади. Чи зможу з цим боротися я, пересічна людина?Ні, звичайно, тому буду поки що цим користуватися. А там подивимося.

 Е. Ф. Галиуллина, начальник міського фінансового управління:

 - Підприємці, що працюють на загальній системі оподаткування, сплачують прибутковий податок, тобто податок з доходів фізичних осіб.На 80% міський бюджет складається саме з надходжень прибуткового податку. Тому ми дуже зацікавлені в тому, щоб підприємці та їхні наймані працівники отримували високу офіційну заробітну плату. Всіляка мінімізація веде до серйозних недоотримання коштів до міського бюджету.Якщо, наприклад, працівник оформлений офіційно на півставки, то з-за податкової пільги до бюджету відрахувань не надходить взагалі; отримує офіційно мінімальну заробітну плату відраховує до міськбюджету близько 70 грн.

Таким чином, доходи у міськбюджет безпосередньо залежать від того, який рівень заробітної плати отримують люди. Адже, крім прибуткового податку і податку на землю, бюджет наповнювати практично нічим.З набранням чинності нового Податкового кодексу місцевий бюджет втратив доходів від ринкового збору і транспортного податку, а це щорічно 400 тис. грн. і 500 тис. грн. відповідно.Доходи від місцевих податків і зборів, які складаються із збору за місця для паркування, збору за ведення деяких видів підприємницької діяльності та туристичного збору, хоч і надходять до міського бюджету, але на кілька порядків нижче, ніж надходження від прибуткового податку.

На сьогоднішній день має місце заборгованість до міського бюджету по надходженню єдиного податку. Вона становить 50 тис. грн. Єдиний податок надходить до бюджету розвитку. Це кошти, які ми можемо витрачати на капітальне будівництво, на проведення капремонтів, в тому числі й доріг.Таким чином, якщо підприємці, що працюють на єдиному податку, не будуть платити його до бюджету, грошей на ці потреби нам взяти буде нізвідки.

Система єдиного податку вигідна підприємцям, але вони повинні розуміти, що тепер на них державою покладено відповідальність за наповнення бюджету розвитку.

 З. В. Броднікова, заступник начальника УПСЗН, начальник відділу праці:

- Я вважаю, що за незаконне працевлаштування однаково відповідальні і роботодавець, і працівник. Багато працівників з неофіційного працевлаштування витягають навіть певну вигоду.Працюючи неоформленим або отримуючи велику частину заробітної плати у конверті, людина приходить до нас і як малозабезпечений претендує на субсидію, на допомогу для дітей та інші пільги, які передбачені державою для дійсно нужденних людей.Таким чином, нічого не відраховуючи в бюджет зі своїх заробітків, він без докорів совісті запускає в нього руку. Це, на мій погляд, досить серйозна проблема.

 Податки треба платити - це головний принцип цивілізованого суспільства та заставу його економічної стабільності.Я хочу навести приклад місцевого підприємства, яке, керуючись саме цим правилом, успішно працює і розвивається. Це приватне підприємство «Дизель». Всі його співробітники оформлені офіційно, мають офіційну гідну зарплату, певний соціальний пакет.На підприємстві немає плинності кадрів, його продукція добре зарекомендувала себе не тільки на території Україні, а й за її межами. Підприємство неодноразово довело свою порядність і по відношенню до найманих працівників, і по відношенню до своїх партнерів.

Що стосується офіційного оформлення працівників, то, я вважаю, багато що тут залежить від совісті роботодавця. Наймаючи людей на роботу, підприємець повинен розуміти, що несе відповідальність за них. Наймаючись на роботу, працівник продає свою працю, який ніколи не коштував дешево.

Плануючи наймати людей на роботу, роботодавець повинен задати собі питання про те, наскільки він до цього готовий. І ще треба ретельно вивчити закони про працю і прорахувати, наскільки економічно це вигідно.Якщо ж приватник звалює на себе тягар відповідальності за найманих працівників без елементарних економічних розрахунків, зрозуміло, що це потім обертається роботою в «тіні».

Що стосується створення нових робочих місць, то я абсолютно згодна з тим, що для підприємців, офіційно оформили певне число працівників і гідно оплачують їх працю, треба передбачити певні податкові пільги.Роботодавці повинні бути зацікавлені створювати як можна більше офіційних робочих місць.

 Працівникові, який працює без оформлення, я хочу порекомендувати постаратися все-таки переконати роботодавця оформити його офіційно хоча б на мінімальну заробітну плату.А поки не втрачати часу і платити до Пенсійного фонду добровільні внески, забезпечуючи собі хоч який-то страховий стаж.

Підсумовуючи сказане, хочу нагадати всім найманим працівникам, що час виходу на пенсію прийде до кожного і треба розуміти: чим вища ваша офіційна зарплата сьогодні, тим солідніше буде пенсія в майбутньому.

У Міністерстві праці та соціальної політики зараз готується пакет законів, які будуть примушувати і стимулювати підприємців для виходу з тіні.

 Л.МАРТОВА
Просмотров: 1057 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку