Буквально кілька днів тому, 12 березня цього року набув чинності новий Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», вже встиг викликати значний резонанс як серед фахівців, які безпосередньо працюють у цій сфері, так і в середовищі простих громадян,волею долі час від часу стикаються з дією деяких його положень.Про те, які нововведення чекають на всіх нас з вступом Закону в силу, наш кореспондент попросив розповісти начальника відділу містобудування та архітектури Чугуївського міськвиконкому Л. В. Савіну.
- Цей закон встановлює принципово нові засади діяльності у сфері містобудування та архітектури і спрямований на вдосконалення сталого розвитку територій.Закон регламентує основні положення в сферах розробки містобудівної документації, в тому числі проведення громадських слухань, а також зачіпає сферу земельних відносин у тій їхній частині, що стосується містобудівної діяльності.У документі встановлено порядки видачі містобудівних умов для комерційних об'єктів і обмежень забудови земельних ділянок, будівельних паспортів на забудову приватних садиб, дозволів на спорудження об'єктів підприємницької діяльності (раніше ми називали їх МАФи),технічних умов на підключення до інженерних мереж, дозволів на виконання будівельних робіт,здачі об'єктів в експлуатацію.
У цілому, на мій погляд, положення закону спрямовані на спрощення всіх перерахованих вище процедур, але на сьогоднішній день для його ефективної реалізації необхідно розробити цілий пакет відповідних нормативно-правових актів.Таке доручення дано Кабінету Міністрів, а термін для його реалізації обумовлений в самому законі і становить три місяці. Основний обсяг цієї роботи буде здійснювати наше профільне міністерство - Мінрегіонбуд.Від того, наскільки оперативно будуть розроблені і прийняті всі положення і норми, що регулюють практичне застосування закону, буде залежати і те, як скоро ми зможемо відновити прийом від громадян заяв.Не маючи на руках чітко прописаної процедури, ми поки що не можемо видавати дозволи на будівництво.
Разом з тим ми продовжуємо роботу, пов'язану з адресним господарством, розміщенням реклами.Хочу особливо підкреслити, що ті з громадян, хто ще до вступу в силу закону почав процеси отримання паспортів, техумов, введення в експлуатацію об'єктів - отримають відповідні дозволи за старою процедурою.Протягом року нам дається можливість видавати дозвільні документи на підставі раніше прийнятих планувальних рішень - генплану, проекту детального планування центральної частини Чугуєва і т.д.Протягом цього ж року ми повинні будемо повністю оновити всі ці документи, привести їх до сучасних вимог, включаючи зонування територій.
- Неважко припустити, що розробка нових планів зажадає колосальних коштів ...
- Питання фінансування всіх вище перерахованих робіт поки залишаються відкритими, хоча ви маєте рацію - задоволення це далеко не з дешевих і для місцевого бюджету навряд чи посильну.
- Протягом тривалого часу не врегульованим залишалося питання демонтажу незаконних споруд.Чи знайшов він своє відображення у новому Законі?
- Справді, до цих пір ні в одному з законодавчих актів, що регулюють сферу архітектури і містобудування, не був чітко прописаний алгоритм дій у подібних випадках. Новий Закон цей недогляд виправив у статті 38.Відтепер незаконні будівлі будуть зноситися, для чого дані відповідні повноваження інспекції Держархбудконтролю.
- Що б Ви порадили городянам, які планують найближчим часом почати процедури отримання дозволів на будівництво?
- До цих жителям нашого міста я хотіла б звернутися з проханням з розумінням поставитися до ситуації, що склалася і почекати три місяці до моменту, коли з'являться механізми реалізації Закону «Про регулювання містобудівної діяльності».Як тільки законодавча база буде приведена у відповідність із Законом - все чугуївці зможуть повною мірою реалізувати свої конституційні права в питаннях містобудування