Розпорядженням міського голови від 18.04.2011 р. у Чугуєві оголошено міський конкурс на кращий ескізний проект з реконструкції Парку культури і відпочинку ім. І. Ю. Рєпіна. Про те, чого чекають від нього засновники, ми розмовляли з директором КЦ «Імідж» В. С. Белевцова.
- Валерій Сергійович, як народилася ідея конкурсу?
- Як ми вже повідомляли, починаючи реконструкцію парку, ми поставили собі за мету виконати її правильно, тобто планувати розміщення дозвіллєвих об'єктів у парку не «як вийде», а на основі опрацьованої концепції, розуміючи функціональне призначення не тільки парку в цілому, але й кожної його території, кожного об'єкта, дотримуючи всі норми навантажень на територію,правила безпеки і багато інші вимоги.З цією метою ми звернулися в одну з проектних організацій Харкова, проте сума за виконання такого проекту виявилася місту не під силу.І тоді робоча група прийняла рішення оголосити конкурс і залучити до розробки проекту парку молодих архітекторів, які прагнуть заявити про себе, а також небайдужих до долі парку. У цього конкурсу є ще один великий плюс: прийняти участь в ньому можуть всі жителі Чугуєва, як на рівні проекту, так і на рівні пропозицій, які вони можуть подати нам - у КЦ «Імідж» або безпосередньо учасникам конкурсу, які включать їх в свій проект, зрозуміло, якщо пропозиції будуть цікавими.
- Хто, на Вашу думку, візьме участь у конкурсі? Чи потрібно для цього відповідну освіту?
- У результаті конкурсу ми очікуємо отримати ескізний проект.Від робочого такий проект відрізняється тим, що є своєрідною концепцією реконструкції парку, юридичної сили не має, а тому його виготовлення не вимагає спеціальної освіти.У Положенні про конкурс сказано, що взяти участь у ньому можуть всі зацікавлені особи, що мають навички архітектурного і ландшафтного планування.Проте при виконанні проекту учасникам необхідно буде зробити певні розрахунки і врахувати окремі показники: екологічне навантаження на територію, санітарні норми, обгрунтувати розміри майданчиків і функціональних зон,прокласти маршрути руху обслуговуючого транспорту без створення незручностей та небезпеки для відпочиваючих і багато іншого.Тому, як бачите, певні навички і елементарні знання в цій області необхідні.
Ми розраховуємо, що в основному учасниками конкурсу стануть студенти і випускники відповідних вузів.
- У Положенні сказано, що відступ від технічного завдання в бік креативних рішень вітається. Що це означає?
- Це означає, що ми хочемо створити умови для творчості учасників і розраховуємо отримати на виході нестандартні рішення по організації дозвілля людей, дизайну, функціональним призначенням дозвіллєвих зон та інше. Скажемо прямо, що, складаючи технічне завдання, ми були обмежені певними традиціями та стандартами. Для учасників конкурсу ми хочемо ці обмеження зняти.
- Що значить: «авторське право на проект зберігається за конкурсантом»?
- Проект, який буде оголошений переможцем і ляже в основу концепції парку, буде носити ім'я автора. Використовуючи проект, робоча група буде оголошувати авторство, а на вході вже реконструйованого парку буде закріплена табличка з його ім'ям.Таким чином, ми хочемо, по-перше, дотримати авторське право учасника, по-друге, заохотити переможця, вписавши його ім'я не тільки в історію парку,а й в історію Чугуєва.
З технічним завданням проекту можна ознайомитися в КЦ «Імідж» за адресою: м. Чугуїв, вул. Кожедуба, 24,тел. 2-42-98 або на сайті.Там же будуть прийматися і готові проекти.