Главная » 2011»Май»9 » Заява про екологічні наслідки заміни котла
14:36
Заява про екологічні наслідки заміни котла
Заява про екологічні наслідки заміни котла ДЕ10-14 ГМ на котел Е4-14 ДВ в котельні ДП «Новопокровський комбінат хлібопродуктів»
Підставою для розробки проекту «Оцінка впливу на навколишнє природне середовище» від запланованій діяльності є:
- Завдання на проектування за темою «Технічне переозброєння котельні ДП« Новопокровський КХП »під використання альтернативного палива» за адресою: Харківська область, Чугуївський район, смт Новопокровка, вул. ім. В. Весіча, 1.Лист ЗАТ НВП «Екоенергіямаш» про дані по котлу Е-4-14ДВ № 180К від 03.09.2010г. Лист ЗАТ НВП «Екоенергомаш» про паспортні дані по котлу Е-4-14ДВ № 218К від 02.11.2010г. Лист НДЦ ПО «Бєленергомаш» про характеристики палива № 58 від 04.08.2010г.Лист ДП «Новопокровський КХП» про дані про економічні показники № 9.
Технічне переозброєння котельні передбачається з установкою парового твердопаливного котла типу Е-4-14ДВ, паровиробка 4 т / год, розробленого для спалювання зерновідходів пшениці.Технічне переозброєння (реконструкція) котельні передбачена з метою економії палива (природного газу), забезпечення необхідних навантажень з відпуску технологічної пари споживачам ДП «Новопокровський КХП» та покриття власних потреб котельні.
Установка реконструюється котла передбачається на майданчику існуючої котельні ДП «Новопокровський комбінат хлібопродуктів».
Штатна чисельність персоналу -18 чоловік.
Робочим проектом передбачено заходи, що забезпечують безпеку та охорону праці працюючих, в т.ч. - Впровадження АСУ;тепло-та звукоізоляцію обладнання і трубопроводів; механізацію ремонтних робіт; протипожежні заходи.
Електропостачання здійснюється від існуючих мереж. Водопостачання котельні передбачено від зовнішнього водопроводу проммайданчика.
Проектом не передбачено відчуження сільськогосподарських, лісогосподарських, водогосподарських земель для розширення проммайданчика.
У процесі господарської діяльності дане виробництво впливає на навколишнє середовище.Проведений аналіз результатів розрахунку розсіювання по всіх забруднюючих речовинах показав, що внесок підприємства у забруднення атмосферного повітря незначний, перевищень нормативних показників (ГДК) не спостерігається.
На підставі розрахунків розсіювання викидів забруднюючих речовин в приземному шарі атмосферного повітря від котельні розрахункові викиди можуть бути запропоновані як нормативів при будівництві, будуть передаватися іншим організаціям за договорами на утилізацію.
Господарська діяльність підприємства не має негативного впливу на навколишнє техногенне і соціальну середовища.
Комплекс рішень, передбачених проектною документацією, є достатнім, щоб виключити екологічний ризик проектованої діяльності.
Підприємство приймає зобов'язання виконати всі заходи, передбачені проектом відповідно до вимог природоохоронних і санітарних організації.
У цілому вплив проектованої діяльності на навколишнє середовище слід оцінювати як незначне і локальне у межах території, тому що згідно з розрахунком розсіювання (додаток)
Найменування забруднюючої речовини № джерела викиду Потужність викиду, м / с
Ртуть металева 112 0,00000029 Оксиди азоту 0,304 Ангідрид сірчистий 0,021 Оксид вуглецю 0,442 Пил неорганічна, що містить 70-20% 0,094
Валовий викид забруднюючих речовин в приземному шарі атмосфери після реконструкції котельні становитиме 23,492 т / рік, кількість парникових газів -12344,4 т / рік.
Передбачені проектом роботи не збільшують розміру проммайданчика. Рекультивації землі не потрібно.
Рівень звукового тиску у контрольних точках на відстані 1 м від джерела шуму відповідає ГОСТ 12.1.003-83 (п.2.3) - 80 дб А. За межі проммайданчика шум не поширюється. Реконструкція котельні не надає додаткового впливу на водне середовище.Відходи, які утворюються при в розрахунковому прямокутнику і контрольних точках на межі СЗЗ і в сельбищної зоні перевищень ГДК немає. Залишкові впливу на навколишнє природне середовище в суворій відповідності з проектними рішеннями і рекомендаціями даного розділу «ОВНС» можна вважати допустимими.
Рекомендації: отримати дозвіл на викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря у Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Харківській області.