Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Май » 9 » ПРО Регулювання МІСТОБУДІВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


14:56
ПРО Регулювання МІСТОБУДІВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
12 БЕРЕЗНЯ ПРИЙНЯТИЙ ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО Регулювання МІСТОБУДІВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»
 Прийнятий закон передбачає удосконалення всіх етапів містобудівної діяльності: від проектної документації до введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта.


ДОЗВІЛЬНА процедура в будівництві сьогодні є найбільш проблемною складовою в містобудівному законодавстві.

Новим законом кількість дозвільних процедур у будівництві зменшується більш ніж у три рази, а отримання всіх необхідних рішень для початку будівельних робіт скоротиться з півтора року до двох-трьох місяців.

Зменшення кількості дозвільних та погоджувальних процедур, скорочення переліку необхідних документів і часу їх проходження дає поштовх розвитку будівництва, в тому числі і житлового будівництва.

Суттєвим кроком вперед слід вважати появу в містобудівному законодавстві такого поняття, як зонінг, який визначає функціональне призначення земельної ділянки, вимоги до забудови, ландшафтної організації території.Учасники будівельної діяльності будуть мати уявлення про допустимі види забудови, містобудівних, інфраструктурних обмежень на певній території. Більше того, існування зонінгу відтепер обов'язкова умова при наданні земельної ділянки для містобудівних потреб.

Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначений для обгрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території,при плануванні використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон.Внесення змін до плану зонування території допускається тільки за умови їх відповідності до генерального плану населеного пункту.

Громадським слуханням, відповідно до закону, підлягають тільки розроблені у встановленому порядку проекти містобудівної документації: генеральні плани населених пунктів, зонування території, детальні плани території.

Органам місцевого самоврядування дається час до кінця 2011 року привести містобудівну документацію у відповідність з новим законодавством,оскільки 1 січня 2012 року за відсутності генерального плану населеного пункту та плану зонування території передача земельних ділянок у власність або у користування фізичним або юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.Також буде заборонено зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування.

 Забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва відповідно до містобудівної документації.Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.
Вихідні дані для проектування об'єкта будівництва включають: містобудівні умови іграніченія;завдання на проектування, технічні умови.

 Забудова присадибних, дачних, садових ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки.Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних умов до розміщення і будівництва індивідуального житлового будинку, садового і дачного будинків не вище двох поверхів, загальною площею до 300 кв.м, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки. Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов і обмежень.

 Відбулися зміни і з розміщення торгових павільйонів.Якщо раніше торговельний павільйон, чи кіоск выдносились  до малих архітектурних форм, то в новому містобудівному законі мала архітектурна форма - це невелика споруда декоративного, допоміжного або іншого призначення,яке використовується для поліпшення естетичного вигляду громадських місць і доповнює композицію будинків,будівель та їх комплексів.До них відносяться: альтанки, навіси, паркові арки, колони, вуличні вазони, декоративні фонтани і басейни, огорожі, ворота, стели, обеліски, рекламні та інформаційні стенди, дошки, вивіски і т.д.Тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного  призначення для здійснення підприємницької діяльності - це одноповерхові споруди, які виготовляються із полегшених конструкцій і встановлюються тимчасово без улаштування фундаментів площею не більше 30 кв.м по зовнішньому периметру і які тепер не відносяться до малих архітектурних форм.

 Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів».Порядок встановлення тимчасових споруд для підприємницької діяльності буде визначений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» більше прав надається інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.

Якщо буде виявлено факт самовільного будівництво, інспекція державного архітектурно-будівельного контролю видає забудовнику припис про усунення у добровільному порядку всіх порушень.

Якщо порушення не будуть усунені у строк, то інспекція має право подати позов до суду про знесення такого об'єкта. За рішенням суду самовільно збудований об'єкт підлягає знесенню.Компенсація всіх витрат, пов'язаних зі знесенням об'єкта, буде відбуватися за рахунок особи, яка здійснила самочинне будівництво.

Крім того, буде прийнятий закон про персоніфікації відповідальності за негативні наслідки, заподіяні допущеними порушеннями будівельних норм, стандартів і правил у процесі проектування, експертизи проекту і будівництва об'єктів містобудування.

Трохи спрощена приймання в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, які будувалися на підставі будівельного паспорта. Замість акта готовності об'єкта, інспекція державного архітектурно-будівельного контролю буде реєструвати декларацію про готовність об'єкта до експлуатації.

В інших випадках об'єкт приймається в експлуатацію на підставі акта готовності даного об'єкта до експлуатації. На підставі акта інспекція видає сертифікат на об'єкт.

І сертифікат, і декларація про готовність об'єкта до експлуатації є підставою для укладення договорів на споживання води, газу, тепла, електроенергії, а також для включення даних про об'єкт у статистичну звітність та для оформлення права власності на об'єкт.

Валентіна ПАНЕЖДА
Просмотров: 1090 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку