Главная » 2011»Май»10 » Туристичний зліт юних краєзнавців Чугуївщини
08:09
Туристичний зліт юних краєзнавців Чугуївщини
Туристичний зліт юних краєзнавців Чугуївщини, що відбувся 29 квітня на базі РЦТКЕ, вже став традиційним і набув неофіційного статусу районного змагання патріотів. Суперництво 22-х шкільних команд району присвячувалось 20-й річниці Незалежності нашої держави, а також подіям, що є знаковими у 2011-му році. Йдеться, зокрема, про піввіковий ювілей космічного польоту Юрія Гагаріна, 25-ті роковини Чорнобильської трагедії та 70-річчя з дня, коли почалася Велика Вітчизняна війна.
ВІТАЮЧИ юних краєзнавців з сіл та селищ Чугуївщині, заступник голови райдержадміністрації Вероніка Ковальчук відзначила:
— Духовні традиції, народні звичаї, моральні засади та традиційна етнокультурна інформація можуть зберігатися тільки передаючись від прабатьків до батьків, а відтак до дітей та онуків. Потяг до минулого своєї Вітчизни, до родинних цінностей і є першоосновою справжнього патріотизму.
З побажаннями перемоги у районному суперництві патріотів, любити і вивчати малу Батьківщину, відчути насолоду від спілкування одне з одним до учнівської МОЛОДІ звернулися начальник відділу освіти райдержадміністрації В'ячеслав Коростельов, директор РЦТКЕ Інна Артеменко, начальник відділу культури та туризму Тетяна Кулешова.
Цього разу школярам запропонували пройти краєзнавчий маршрут, що складався з наступних станцій: «Патріотична», «Географічна», «Етнографічна», «Космічна». Крім того, южна школа презентувала віртуальну екскурсію «Моє село — перлина слобожанського намиста» та фотовиставку «Околицями мого села». Тут же вирувало «Містечко майстрів» — виставка дитячих виробів декоративно-прикладного характеру. До речі, макраме, виготовлені Ганною Михайловою та Олександром Білокопитовим, нещодавно посіли на обласній виставці «Барви Слобожанщини» відповідно І та ПІ місця. Паперові квіти та журавлики, дівочі прикраси з бісеру, лялька-мотанка, що здавен вважається у сільській родині оберегом, вишиванки тощо засвідчили про життєдайне джерело народної мудрості й творчості.
Найкраще пройшли краєзнавчий маршрут Введенський і Кам'янорузький НВК, Леб'язька ЗОШІ-ІІІ ст. Журі також відзначило змістовні та оригінальні віртуальні екскурсії, підготовлені школярами з Великої Бабки та Зарожного. Чудовими фотографами зарекомендували себе учні ЗОШ І-ІІІ ст. Старої Гнилиці. Загальнокомандне перше місце в районному суперництві юних краєзнавців посіла Коче-тоцька ЗОШ І-ІІІ ст. Символічні «серебро» та «бронза» дістались відповідно Малинівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Великобабчанському НВК.