«Великодні традиції та обряди» — під такою назвою пройшов захід в Чугуївській центральній районній бібліотеці. ОСНОВНІ символи Великодня — Пасха й писанка. Тетяна Малій, завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки та завідуюча Кочетоцькою бібліотекою-філією № 1 Наталія Зозуля розповіли про історію та традиції свята.
Як зазначила завідуюча Іванівською бібліотекою-філією Людмила Панченко, традиція дарувати пасхальні яйця — символ зародження життя — існував на теренах сьогоденної Європи з XVI століття. Виготовлення майстерно прикрашених великодніх яєць було і традицією, і старовинним ремеслом у слов'ян. Просту писанку дарував своїй подрузі звичаинии ремісник чи селянин, майстерно розроблена ювелірна прикраса — великоднє яйце, виготовлене Карлом Фаберже, дарувалася російським імператором своїй дружині.
Ірина Олійник, завідуюча Юрченківською бібліотекою-філією, розповіла, що Карл Фаберже і його колеги, ювеліри, каменерізи, скульпгори-моделювальники та мініатюристи довели мистецтво виготовлення ювелірних великодніх яєць до неперевершеного рівня смаку, майстерності та творчої фантазії.
Напередодні в усіх бібліотеках району серед читачів проведено конкурс на кращу писанку та великодній виріб. Кращі екземпляри представлені на виставці декоративно-прикладної творчості центральної районної бібліотеки. Це — писанки, виготовлені писачком, дряпанки і крапанки, а також вироби з бісеру і берести. Завідуюча Іванівською бібліотекою-філією Людмила Панченко представила роботи ікони Божої Матері, св. Миколая та Христа вишиті бісером.
Наприкінці свята начальник відділу культури і туризму Тетяна Кулешова та голова профспілки працівників культури району Людмила Юрченко привітали з ювілеєм завідуючу Есхарівської бібліотеки-філії Валентину Колесникову та вручили їй Почесну грамоту від голови районної державної адміністрації Володимира Лобойченка та голови районної ради Ігоря Сгорожева.
Світлана МОРОЗОВА, директор КЗ «Чугуївська районна централізована бібліотечна система»