Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Июнь » 8 » Від "Прозорої Польщі" - до прозорої Україні


16:39
Від "Прозорої Польщі" - до прозорої Україні

Від "Прозорої Польщі" - до прозорої Україні

Думки про демократичний устрій влади, її гуманітарної спрямованості та відкритості для народу відвідували уми людей з незапам'ятних часів. Грецькі філософи, римські трибуни, мислителі епохи Відродження і просвітителі нового часу мріяли про влади прозорою, передбачуваною, що відповідає потребам очолюваного нею суспільства. Особливої актуальності ідеї прозорості влади стали купувати в період, коли демократія стала основним принципом сучасного пристрою цивілізованого суспільства. Прозорість, передбачуваність - це елементарне вимога до влади, сформованої демократичним шляхом. Якщо їх немає, громадський контроль дій влади неможливий. Тільки в тому випадку, якщо влада "прозора", тобто відкрита, публічна, можна судити, наскільки її дії відповідають законам та взятих на себе зобов'язань.

На посткомуністичному просторі в момент переходу від тоталітарної моделі управління до демократичної проблема прозорості влади постало особливо гостро: не розвинені демократичні інститути, залежні ЗМІ, корупція, пронизавшая всі сфери суспільства, - таким було спадщина, яку отримали в кінці 80-х років минулого століття країни Східної Європи, а трохи пізніше і республіки колишнього СРСР.

У цьому регіоні одним з піонерів в системної роботи по впровадженню інститутів прозорості влади стала Польща, де за ініціативою ЗМІ і громадських організацій у 2004 році з'явилося поняття "Прозора гміна". У цей час Фонд Розвитку Місцевої Демократії, "Газета Виборча", Польсько-американський Фонд Свободи, Програма "Проти корупції" Фонду Стефана Баторія, Центр Цивільного Освіти, Світовий Банк об'єднали свої зусилля і спільно організували акцію, яка мала на меті популяризацію відкритості та ефективності органів місцевого самоврядування, що, у свою чергу, повинно було спричинити поліпшення якості суспільного життя та підвищення громадянської активності. За задумом ініціаторів акції, рецептом досягнення цих цілей було використання місцевою владою у своїй діяльності 6 принципів управління: прозорості, громадського участі, передбачуваності, звітності, професійності та нетерпимості до корупції.

"Прозора Польща" принесла чудові результати - поліпшення якості функціонування органів самоврядування, а також зростання суспільної свідомості та участь у справах громад місцевої громадськості. "Прозора Польща" - це не одноразова акція, а процес безперервного вдосконалення та підвищення професійного рівня самоврядування, який триватиме, ймовірно, багато років. Важливим є те, що був зроблений перший важливий крок, який дозволив не тільки звернути увагу суспільства на проблему, але і зробити конкретні дії, які ліквідували багато прояви корупції у Польщі.

Сьогодні поляки діляться досвідом організації прозорою влади з нашою країною, де проблема корупції вже загальновизнано розглядається як загрозлива безпеки держави. Досить сказати, що щорічний звіт міжнародної організації Transparency International за показником корупції розміщує Україну на 117 місці в світі з показником 2,6 по 10-бальною шкалою (10 балів - відсутність корупції). Ось чому громадські організації Польщі виступили з ініціативою проведення в нашій країні акції, подібної "Прозорою Польщі", зрозуміло, з урахуванням особливостей нинішньої української дійсності. Так в 2006 році виник проект "Прозора Україна", що проводиться спільно громадськими організаціями Інститут демократії імені Пилипа Орлика (Україна) і Щецинским регіональним центром розвитку місцевої демократії (Польща). За ці роки були підготовлені українські експерти з питань впровадження механізмів прозорою влади, видані методичні посібники, проведений моніторинг ситуації в більш ніж десятці українських міст. В орбіту реалізації проекту включаються все більше органів місцевого самоврядування, громадських організацій та засобів масової інформації.

Підключився до реалізації проекту і Чугуїв, що цілком зрозуміло. Адже якщо взаємини муніципалітету і громади будуються на принципах прозорості та передбачуваності, то міська влада стає ефективнішим. Це відбувається в результаті стандартизації та уніфікації процедур з надання послуг. Крім того, місто стає більш конкурентоспроможними на ринку інвестицій, чіткіше проявляються перспективи його розвитку і потенціал. Інвестори завжди зацікавлені в можливості довгострокового планування та передбачуваності напрямків розвитку територій. Громадськість міста зможе долучитися до реалізації стратегічних завдань, які ставить перед собою владу. Як бачимо, мотивації тут суто прагматичні як для місцевої влади, так і для всієї громади в цілому.

Олена Хватынец, секретар Чугуївської міської ради:

- Зрозумілість і передбачуваність дій міського керівництва породжує дуже цінну річ - довіра громади. Чудово розуміючи це, міська влада Чугуєва ще кілька років тому почали системні заходи з підвищення прозорості своєї роботи. У 2000 році піонерами в цьому питанні стали співробітники міського управління праці та соціального захисту населення, які відкрили приймальню, де щодня, без перерв на обід на підставі єдиного пакету документів і заяви громадянина оформлявся весь перелік послуг, що надаються УПСЗН. Тоді ж органи місцевого самоврядування стали широко впроваджувати такі методи роботи, як проведення різних інформаційних кампаній, візуалізація діяльності, інформування населення про плани роботи, громадські слухання. Наступним етапом стало відкриття в Чугуєві першого в Харківській області Єдиного офісу з оформлення дозвільних документів, де в даний час оформляється вже більше двох десятків дозвільних процедур. Трохи пізніше з'явився в місті і Центр муніципальних послуг, фахівці якого надають населенню кваліфіковану консультативну допомогу в підготовці необхідного комплекту документів для вирішення того чи іншого питання. Таким чином, звернулися в органи місцевого самоврядування громадяни позбавлені від необхідності ходити по кабінетах і стояти в чергах для вирішення виниклої у них проблеми, а саме рішення стає більш якісним і оперативним.

Як бачимо, робота проводилася послідовна. Її закономірним результатом стала сертифікація в 2006 році муніципальних послуг, що надаються мерією Чугуєва населенню, відповідно до міжнародного стандарту якості ISO 9001. У 2005 році наше місто взяв участь у Всеукраїнському конкурсі проектів і програм місцевого самоврядування і став одним з його переможців, розробивши проект "Розробка ефективної системи надання послуг населенню р. Чугуєва органами місцевого самоврядування на основі міжнародного стандарту ISO 9001: 2000 та створення Центру муніципальних послуг". Основною нашою мотивацією участі в цьому проекті було, по-перше, прагнення зробити роботу міської влади зрозумілою для громади, підвищити якість надаваних городянам послуг. По-друге, ми прагнули знайти додаткові можливості більш раціонального використання часу і кадрових ресурсів муніципалітету. Завдяки документації всіх процесів діяльності муніципалітету, системну роботу по підвищенню кваліфікації службовців, зростає їх професіоналізм, оцінювати їх роботу в умовах прозорих і регламентованих процедур стає набагато простіше. У нинішньому році спеціально уповноважений комісія провела контроль відповідності якості послуг, що надавалися протягом останніх п'яти років, вимогам стандарту серії ISO 9001. І цю перевірку муніципалітет Чугуєва пройшов успішно.

Людмила Макаренко, керуюча справами Чугуївського міськвиконкому:

- На сьогоднішній день у нашому муніципалітеті надається 130 послуг, що охоплюють практично всі сфери життєдіяльності міста. Вся інформація про яких розміщена на сайті Чугуївської міської ради. Але ми не зупиняємося на досягнутому і постійно покращувати якість послуг, що надаються не тільки структурними підрозділами виконавчого комітету, але і комунальними підприємствами, установами міста. В даний час на окремих комунальних підприємствах і установах міста розроблені інформаційні картки надання послуг, у приміщеннях, де приймають відвідувачів, розміщені інформаційні стенди про процесі обслуговування користувачів послуг. Також формується Реєстр послуг комунальних підприємств міста, який буде розміщений на сайті Чугуївської міської ради.

Як бачимо, в нашому місті робиться досить багато для того, щоб відносини муніципалітету і громади будувалися на принципах демократії та відкритості. Будемо сподіватися, що участь Чугуєва в проекті "Прозора Україна" дозволить розширити горизонти цих взаємин і збагатить їх новим змістом, що відповідає потребам сьогодення.


 
Просмотров: 1008 | Добавил: Громада | Рейтинг: 4.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку