Весняно-польові роботи на Чугуївщнні розпочалися з прикриття вологи. Цей агрозахід, який ще називають боронуванням, при щоденних, швидко висушуючих вологу холодних вітрах набуває неабиякого значення і може суттєво вплинути на долю врожаю-2011. Паралельно аграрії краю підживлюють озиму пшеницю, що почала активно пробуджуватися після зимової «сплячки». Там, де грунт дозрів і не збивається в комочки багнюки, повним ходом йде сівба ранніх зернових культур, зокрема, ячменю, гороху та однорічних трав. Станом на 8 квітня, як повідомив заступник голови райдержадміністрації' Іван Перерва, сільські працівники району майже завершили цю роботу. ЖИВУТЬ хлібороби ще й клопотами, пов'язаними з вирощуванням цукрових буряків, під які планується цієї весни відвести 800 га ріллі, з них 250 - в «АК «Слобожанський», 180 - в агрофірмі «Надія», 150 - в TOB «Агросервіс ЛТД». 110 га цукристих береться посіяти колектив агрофірми «Ба-заліївський колос», де наш кореспондент побував минулого вівторка і на власні очі переконався у прагненні тамтешніх землеробів, їх керівника Василя Калгана та головного агронома Надії Калашник не пасувати перед складними погодно-кліма-тичними умовами: справжнє тепло та дощі забарилися, а вітровії безжально висмоктують дорогоцінну вологу.
Один з кращих механізаторів господарства Олександр Гребінчук буквально пильнував вологу в полі. Навіть обідати не поспішав, сподіваючись на те, що трактор «Джон-Дір» в агрегаті з рідною сівалкою все ж таки без жодної зупинки дійде до краю. Але «американець», не бажаючи робити браку, далі не рушав: прикаточні котки витягували зернини із занадто вологого грунту. Олександр Вікторович особисто дискував це поле, частину його зорав. Проте ідеально рівний лан не піддавався навіть найсучаснішій іноземній техніці. Ось таке нервове напруження: до 12-ї сіяти ще зарано, а після обіду може бути вже пізно. То ж розслаблятися не можна.
В цілому ж базаліївці вчасно зоборонували ріллю, у середу підживили останній гектар озимого клину з 600 га. Головна хлібна культура у задовільному стані, і жодної сотки підсівати чи пересівати тут не мають наміру. Ярину на площі 450 га налаштовані посіяти у гранично стислі строки, а посівна кампанія не припинятиметься до середини літа. Адже для досягнення безперевності зеленого конвеєра у тваринництві, селяни, скажімо, наприкінці червня висіватимуть однолітні трави.