Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Июль » 20 » Унікальна ЧУГУЕВЩИНА


15:22
Унікальна ЧУГУЕВЩИНА


Архітектура України різноманітна, говорять, що вона "озвучена дзвонами". Храмове будівництво - це "кам'яний літопис", відбиваюча злети і падіння, війни і періоди духовного зростання від Київської Русі до наших років. Старовинні храми несуть особливості впливу різних стилів. І в цьому розмаїтті власне обличчя українського зодчества унікально. Чугуевщина також має справжніми скарбами - тут збереглися чотири унікальних архітектурних пам’ятника.

 

 

 

 

ЦЕРКВА СВЯТО-ВОЛОДИМИРСЬКОЇ ІКОНИ МАТЕРІ Б0ЖИЕЙ
(1854-1859)

 

КОЧЕТОКСКАЯ церква Свято-Володимирської ікони Божої Матері, або як її ще називають - Різдва Богородиці, одна з головних визначних пам'яток Чугуївського району. Перша дерев'яна церква в селищі була побудована московськими служилыми людьми в ім'я Архангела Михайла між 1710-1712 роками. Пізніше, в 1854-1859 роках на місці дерев'яного храму була зведена церква Свято-Володимирської ікони Божої Матері. Через який час до неї добудували дзвіницю.

Розташований храм на майданчику берегового схилу долини річки Сіверський Донець. Мальовниче природне оточення зумовили її домінуюче значення для сприйняття з віддалених під'їздів. У 1934 році храм закрили, він поступово занепав. Відродження святині стало можливим лише через півстоліття - будівля відреставрували у 1985-1987 роках. Сьогодні пятиглавая церква Володимирської ікони Божої Матері стала місцем поклоніння для віруючих з навколишніх сіл і селищ нашого району, Чугуєва і Харкова.

 

 

 

ВВЕДЕНСЬКА ЦЕРКВА


ДРУГИЙ, не менш значущий пам'ятник архітектури розташований в селищі Введенка. Це Введенська церква, яка належить до унікальних пам'яток дерев'яної архітектури, є однією з небагатьох культових споруд, широко поширених на території Лівобережної України в період класицизму. До Речі, Введенка отримала свою назву саме від цієї церкви - Введення в Храм Пресвятої Богородиці. Перша церква була споруджена в 1655 році. Після пожежі в 1728-м її відновили, але вже в 1777 році розібрали через зношеність. На її місці побудували нову, яка і є парафіянам до сьогоднішніх днів. До закриття церкви в 1961 році вона була чинною. У 1980-му році Введенську святиню занесли в список пам'яток архітектури, які охороняються державою, а в рік 1000-літня Хрещення Русі знову передали віруючим. Подальша реставрація повернула храму первозданну красу.

Церква розташована на спокійній по рельєфу території і є домінуючим за значенням елементом одноповерхової садибної забудови. Належить до типу трехерубных з двоярусним центральним "бабинцем", що має в плані восьмигранну обрис. До нього з двох сторін примикають шестигранні зруби. Всі три зрубу перекриті восьмигранними пірамідальними дахами, увінчаними маленькими цибулинними главками і хрестами. Невелика за розміром будинок відрізняється гармонійністю пропорцій і вишуканим силуетом.

 

 

ТРОЇЦЬКА ЦЕРКВА
(1810) !

ТРЕТІМ дивом нашого району вважається Троїцька церква в селі Гракове. Церква на року заснованої в 1769 році. Розташована вона на сприятливому для огляду пологому схилі долини річки Гнилиця, лівій притоці річки Сіверський Донець. Розміщується на головній площі на тлі парку. Церква належить до поширеного на Лівобережній Україні типу хрестів»-купольних церков архітектури російського класицизму.

 

 

 

 

 

 

 

ВОЛОСНА УПРАВА (початок XIX століття)

І ЩЕ ОДИН, рідкісний пам'ятник архітектури в районі - цивільне адміністративна споруда початку XIX століття - Волосна управа у Коробочкіно. Село на початку XIX століття було центром волості Чугуївського округу військових поселень. Волосна управа призначалася для розміщення адміністрації військового поселення і складалася з двох корпусів - південного і північного, що стоять один від одного на відстані 40 метрів. Кожен з корпусів являє собою різнорівневу конструкцію: до двоповерхової центральній частині з колонами спрощеного тосканського ордера примикають одноповерхові бічні частини.

Збереглися будівлі Волосний управи в комплексі з іншими будівлями утворювали напівкруглу площа, яка розміщувалася до дорозі з боку Чугуєва. Споруди включені в комплекс шкільних будівель. Корпусу колишньої Волосний управи є рідкісним в час типологічного щодо пам'ятником російського класицизму початку XIX століття.

 


Валентина ПАНЕЖДА, начальник відділу будівництва та архітектури управління розвитку інфраструктури райдержадміністрації, головний архітектор району

Просмотров: 867 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку