Маліновські скляний і колиачковый заводи - одні з найсучасніших підприємств району, на яких працює переважно молодь до 30 років. Керує двома заводами енергійний ний генеральний директор Микола Корнєєв, який особистим прикладом пропагує здоровий спосіб життя. Його хобі - гірський туризм, екстремальні походи в будь-який час року. До активного відпочинку він залучає і своїх колег.
МИКОЛА ЮРІЙОВИЧ зізнається, що серед його друзів багато хто воліють екстремальні види спорту, і десять років тому він, заради жарту, узяв і відправився разом з ними підкорити вершину гори Їдальні в Південній Африці. Сходження Покірний Ельбрус - найвища вершина Європи.
з елементами альпінізму на нескладний пік (висота більше двох тисяч метрів) розохотило любителя гострих відчуттів, і з тих пір він незмінно проводить відпустку в горах, штурмуючи вже зовсім неабиякі захмарні висоти. Миколі Корнєєва відмовилися вершини Кіліманджаро (5900 метрів над рівнем моря) в Африці, Илиниса (5130) і вулканічна гора Катапакси (6000) у південноамериканських Андах, найвища точка в Європі - Ельбрус (5642).
Як говорить Микола Корнєєв, підніматися в гори складніше всього на Північному Кавказі, де найбільш гостро відчувається нестача кисню. У числі важких сходжень згадує найвищу гору Ірану - Домованг (5600), підкорювати яку пришлосьв 38-градус ний мороз з поривом вітру до 70 км на годину!
П'ять років тому директор скляного заводу зібрав на підприємстві команду однодумців, готових підкорювати снігові вершини. Спочатку поїхали в Крим, а потім на Говерлу освоювати на нескладних маршрутах ази професійної підготовки. Зважилися на штурм Ельбруса дійсно ті, хто по-справжньому закохався в гори - всього 9 осіб, причому одна з них жінка - менеджер відділу збуту Олена Луцька. Тижнева адаптація проходила у базовому таборі, звідки з висоти більше чотирьох тисяч метрів над рівнем моря і торили шлях до заповітної вершині при температурі повітря -9 градусів. Не обійшлося і без казусів - у Олени замерзли ноги. Досвідчений інструктор вчасно надав їй допомогу, так що все закінчилося благополучно.
На білосніжній поверхні Ельбруса, з якої відкривається приголомшливий вигляд, сфотографувалися на пам'ять, встановили два прапора - Чугуївського району і корпорації "Олімп".
Нинішнім літом команда планує піднятися на Казбек за досить складним маршрутом з боку Грузії, а потім підкорити і перший семіти з ячник
- справжній гросмейстерський рубіж в Киргизстані - пік Леніна! Сподіваються піднятися на Монблан - вершину альпійських гір, інші висоти, і, звичайно ж, мріють про найбільш сокровенне - гімалайських семіти з ячниках.
Слід визнати, що гірські сходження - задоволення не з дешевих, так як за перельоти, інструкторів-провідників, екіпірування учасникам експедицій доводиться платити сповна. Але що полюбили гори вже не можуть без них жити і постійно прагнуть до нових досягнень.
Якщо гірські сходження з елементами альпінізму можна вважати елітарним видом спорту, то велотури або байдаркові походи по річці у вихідні дні - цілком загальнодоступні масові змагання. На думку Миколи Корнєєва, саме подібні форми колективного, у тому числі сімейного оздоровчого руху, найбільш прийнятні для молодих трудових колективів Малиновської промислової зони.
- Для мене, як керівника, важливо підтримати здоровий творчий тонус серед трудівників, надати їм можливості для активного повноцінного дозвілля. На жаль, у нашому районі немає відповідної інфраструктури для занять велосипедним, лижних, водними видами спорту. Думаю, що було б доцільно, враховуючи тутешні сприятливі природні умови, створити базу для цікавого проведення часу на свіжому повітрі. Скляний і колпачковий заводи готові на паритетних засадах з іншими підприємствами краю профінансувати подібні проекти, користь від яких - загальні здоров'я і гарний настрій - очевидні, - переконаний Микола Корнєєв.