Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Август » 16 » Чугуїв Рєпіним великий


21:18
Чугуїв Рєпіним великий

Чугуїв Рєпіним великий

 

5 серпня виповнилося 167 років з дня народження всесвітньо відомого художника, нашого талановитого земляка Іллі Юхимовича Рєпіна. Святковий день в Чугуєві був ознаменований цілим рядом культурних заходів, серед яких одна з найбільших за останній час художніх акцій в Україні - вручення премії імені І. Е. Рєпіна.

 

Таке визначення даної події дав Віктор Ковтун, Народний художник України, лауреат Національної премії імені Т. Р. Шевченко, голова Харківського відділення Національного союзу художників України, голова журі премії імені Рєпіна, що став одним з ініціаторів її відродження. Для Чугуєва дана художня акція стала знаковою подією відразу з двох причин: по-перше, важливий сам факт вручення премії саме в нашому місті; по-друге, одним з перших володарів премії став наш земляк - художник Сергій Коморний.

 

Державну премію в галузі образотворчого мистецтва імені І. Е. Рєпіна заснували в 1966 році. За живопис, графіку, скульптуру в радянські роки її отримали більше двохсот художників. Роботи 183 з них представлені в Художній галереї Чугуєва. Після розпаду СРСР премію скасували. У цьому році рішенням Харківської облдержадміністрації і Харківської обл-ради премія імені Рєпіна була відроджена. На неї претендували 12 майстрів в номінаціях "Живопис і графіка", "Скульптура", "Монументальна і декоративно-прикладне мистецтво".

 

Лауреатами премії Іллі Рєпіна стали: у номінації "Живопис і графіка" - Сергій Коморний - автор робіт "Легенди пленерів"; в номінації "Скульптура" - Сергій Сбітнєв, що представив скульптурну композицію "Солдатів Вітчизни"; в номінації "Монументальна і декоративно-прикладне мистецтво" - подружжя В'ячеслав і Тетяна Лещенко з роботами в техніці "батік" "Святковий вечір" і "Слобожанські пісні". Загальний розмір премії становить 80 тисяч гривень, вона фінансується з регіонального бюджету, але надалі можливе залучення спонсорів, співпраця з Росією і Білоруссю. Роботи, визнані кращими, передадуть на зберігання в Художньо-меморіальний музей І. Е. Рєпіна. Також під час церемонії преміювання співзасновник громадської організації "Вітальня на Дворянській" Людмила Рубаненко презентувала музею портрет знаменитої балерини, Народної артистки України Світлани Коливанової (автор - Віктор Ковтун.) Таким чином, колекція Художньої галереї поповнилася гідними творами мистецтва.

 

Удвічі приємно, що серед них - роботи чугуївської майстра Сергія Коморного з циклу "Легенди пленерів". На картинах художника - його колеги, як було сказано при нагородженні, "духовно сильні люди з активною життєвою і соціальної позицією". Як зізнався у розмові з нашим кореспондентом Сергій Коморний, він навіть найсміливіших мріях не міг уявити, що одного разу стане лауреатом Репинской премії, для нього це серйозний стимул для подальшого творчого розвитку.

В урочистій церемонії вручення премії імені Рєпіна, що відбулася в одному з залів Художньої галереї Чугуєва, взяли участь міський голова Чугуєва Галина Мінаєва, перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Володимир Бабаєв, Народний депутат України Дмитро Шенцев, начальник Управління культури і туризму ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ Дмитро Кузнєцов, Народний художник України Віктор Ковтун, а також члени журі премії ім. І. Е. Рєпіна, представники культурної громадськості Харківської області, жителі Чугуєва.

З вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник голови ХОДА Володимир Бабаєв: "Я радий, що премія імені Рєпіна відродилася саме в рік 20-річчя незалежності нашої країни, - підкреслив він. - Бажаю всім творчих успіхів, постійної життєвої енергії і багатьох шанувальників свого таланту. Також хочу побажати, щоб надалі всі подібні конкурси проводилися в реконструйованому будинку Художньої галереї в Чугуєві". У свою чергу міський голова Чугуєва Галина Мінаєва подякувала присутніх на церемонії нагородження Дмитра Шенцева, Володимира Бабаєва і Віктора Ковтуна за всіляку підтримку в розвитку і популяризації культурних традицій Чугуєва. Народний депутат України Дмитро Шенцев, звертаючись до учасників церемонії, пообіцяв, що буде клопотатися перед урядом про те, щоб премії імені Рєпіна надати статус державної.

 

Подарунком для жителів міста в День народження І. Е. Рєпіна стала виставка творчих робіт чугуєвських майстрів, представлена на Арт-алеї у сквері Центральний. Її автори - сучасні продовжувачі культурних традицій нашого міста, члени міської громадської організації "Творче об'єднання художників і майстрів Чугуєва".

 

Двері цього об'єднання завжди відкриті для талановитих земляків - на підтвердження цієї істини голова організації Сергій Качин під час церемонії відкриття виставки на Арт-алеї вручив посвідчення художникам і майстрам, прийнятим в ряди об'єднання. Почесними гостями свята стали міський голова Галина Мінаєва, Народний художник України Віктор Ковтун, який зазначив, що чугуївська Арт-алея - унікальне явище для Слобожанщини; настоятель храму "Всіх Скорботних Радість" Іван Білич, який подякував чугуєвських майстрів, які брали участь у створенні вітражних ікони для храму і нової каплиці.

З року в рік шанувальники таланту Іллі Рєпіна в День його народження збираються на урочистий мітинг, за традицією організованих на території музею-садиби. Відкрила захід директор Фор-відповідно-меморіального музею Світлана Бучастая.

 

З вітальним словом до учасників заходу звернувся міський голова Галина Мінаєва, що увиразнила, що для кожного чугуєвця має стати прикладом те, як трепетно завжди ставився до своєї малої батьківщини Ілля Рєпін, захоплюючись красою чугуївської землі і черпаючи тут натхнення. Вітаючи чугуєвців з Днем народження Рєпіна, директор Харківського художнього музею, віце-президент національного комітету Міжнародної ради музеїв, Заслужений працівник культури, кавалер Ордена княгині Ольги Валентина Мизгіна зазначила, що з кожним роком зростає рівень рєпінских заходів у Чугуєві і що місто гідно зберігає пам'ять про свого великого земляка.

У день народження прийнято дарувати подарунки: на честь річниці народження Рєпіна в дар музею передали свої роботи харківський художник Євген Єгоров (картина "Сумний вечір") і автор з Санкт-Петербург Сергій Павлов (картина "Репінський джерело"). Приємну місію виконала міський голова Галина Мінаєва - вручила почесну грамоту і медаль чугуєвському художникові Володимиру Непомнящему: нагорода для нашого земляка прибула з США за перше місце в міжнародному конкурсі живопису "День землі". Таку почесну нагороду Володимир Непомнящий отримав за роботи "Ясний день. Свято-Преображенський собор" і "Сільська церква", що експонувалися в Нью-Йорку в галереї "Асса".

 

 

Символічно, що в святковий день до пам'ятника Рєпіну на території музею-садиби від імені міської громади поклали квіти сучасні продовжувачі рєпінских традицій - чугуївські художники Сергій Коморний і Володимир Непомнящий. Завершився мітинг святковим чаюванням "Рєпін запрошує", спонсором якого виступила корпорація "Бісквіт-шоколад".

 

У День народження Рєпіна відбулося закриття XII Міжнародного Рєпінського пленеру. Підводячи підсумки його, організатори пленеру впевнено констатували, що пленер цього року не просто відбувся, а пройшла з великим успіхом. Позаду 26 днів художнього марафону, плідної роботи, цікавого спілкування художників між собою і з жителями Чугуєва. На думку провідних мистецтвознавців Харкова, підсумкова виставка пленеру відрізнялася своєрідним колоритом: у роботах переважала стримана, витончена, інтелігентна палітра.

 

Дуже буде диверсифікації експозицію виставки наявність характерних портретів (особливо портретів кисті Зуфара Гімаева, Заслуженого діяча мистецтв республіки Татарстан), панорамних робіт (автор харківський художник Євген Єгоров), робіт білоруської художниці Марини Нестерук в оригінальній живописній манері. На підсумковій виставці було представлено близько 80 творів з майже 400 робіт, написаних творчою групою в ході пленеру. В експозиції знайшли місце твори молодих чугуєвських художниць, студенток Харківської академії дизайну і мистецтв Юлії Пастухової і Ганни Тугусовой, які були слухачами майстер-класів пленеру. Що найприємніше, їх роботи виглядали досить переконливо на тлі творів іменитих майстрів пензля. За словами завідуючої відділом виставок та пленерів КЦ "Імідж" Алли Сазонової, той факт, що молоді чугуївські художники мають можливість пліч-о-пліч працювати з відомими художниками, можна назвати одним з головних підсумків пленеру і його важливим значенням для нашого міста.

 

Учасники пленеру поїхали додому не з порожніми руками: їм були вручені дипломи та подарунки - мольберти і фарби, а також сувеніри, які будуть нагадувати про час, проведений на чугуївської землі. Допомога в придбанні подарунків зробив Народний депутат України Дмитро Шенцев. Під час церемонії закриття пленеру слова подяки звучали на його адресу і на адресу всіх, хто брав участь в організації і проведенні Міжнародного пленеру. Художники щиро дякували Чугуїв за теплий прийом і висловили надію, що обов'язково повернуться на батьківщину Рєпіна за натхненням.

Просмотров: 1071 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку