Як вже інформував читачів нашої газети заступник голови райдержадміністрації Іван Перерва, в середині серпня на базі двох провідних овощеводческих підприємств Чугуївщини - СК "Витязь" і ФГ "Дружба" - відбудеться обласний семінар виробників вітамінної продукції. Овочівники не лише з усієї Слобо-жанщины, але й інших регіонів України, у тому числі її південних областей, приїдуть переймати досвід обробітку широкого асортименту овочів, яка за багато років був накопичений трудівниками Коробочкіно і Старої Гнилиці на чолі з їх керівниками Михайлом Золотарьовим і Геннадієм
НАШ кореспондент побував на плантаціях вже дозрілих і ще що дозрівають капусти, баклажан, моркви, буряка, томатів, цибулі, перцю, кавунів і "усіх родичів гарбузових".
"ЗНАЮ, САША, ТИ НЕ ПІДВЕДЕШ!"
У РОЗПАЛ жнив і на початку овочевий жнив директор СК "Витязь" Михайло Золотарьов не побоявся на тиждень відлучитися від турбот землеробських, оскільки з першого дня перебування сина Олександра посади свого заступника взяв за правило у всьому йому довіряти. Поки Золотарьов старший був відсутній, сільськогосподарський кооператив під керівництвом його 25-річної помічника завершив обмолот озимої пшениці і реалізував харківським споживачам десятки тонн ранніх овочів відмінної якості. З гордістю повідомив син батькові про те, що озимину дала 55 центнерів на коло, що вперше за останні п'ять років вдалося отримати зерно високого (ІІІ клас) якості і що головна їхня продукція затребувана як в супермаркетах Харкова, так і на оптовому ринку "Перший кілометр".
- Я ще школярем часто з папою їздив по полях, був, як кажуть, "у темі", - розповідає Олександр Золотарьов. - У внз - Міжрегіональну академію управління персоналом - надходив з певною метою - отримати диплом і працювати в господарстві, допомагати батькові, удосконалюватися. На мене покладені економіка підприємства, менеджмент, питання реалізації продукції. Не легко, скажу вам, у відсутність директора відповідати за все,але намагаюся виправдати виявлену довіру.
СК "ВИТЯЗЬ": 100% ГОТОВНІСТЬ ДО СЕМІНАРУ
СЕРПНЕВІ наради эвощеводов Слобожанщини в Ко-робочкино за участю обласного і районного керівництва вже етапи традиційними на гостинній чуіуевской землі. У цьому році формат семінару буде змінено, а його географія розширена. Фермери і директора крупньгх эвощеводческих підприємств з кількох областей України помітять не тільки демонстративне, експериментальне поле коопера-ґів'а "Витязь", на якому ростуть :від сортів і гібридів овочів, але і познайомляться з базою їх зберігання на кілька тисяч тонн, эборудованной холодильниками і вентиляційними установками. "Наочними посібниками" адя учасників семінару послужать комбайни, якими проводиться прибирання моркви і цибулі. Потім виробники вітамінної продукції відправляться в Стару Гнилицю, де вже багато років працює на овочевий ниві фанатично відданий своїй справі Геннадій Дерека.
- Ми готові до проведення обласного семінару, - говорить заступник директора СК "Витязь" Олександр Золотарьов. - В ньому зацікавлені ряд фірм, зокрема, одна з провідних у світі компаній з виробництва насіння овочевих культур "Зетиш", з якою ми активно співпрацюємо. Чималий інтерес до майбутнього заходу проявляють сільські жителі, які володіють невеликими земельними ділянками і ті, хто зважився освоїти цей непростий, але захоплюючий і такий необхідний для країни бізнес. До речі, в Чугуївському районі розсади капусти нинішньою весною було висаджено в два рази більше, ніж у 2010 році. Дай-то Бог...
БУТИ ЧИ КАПУСТІ КОРОЛЕВОЮ ОВОЧІВ?
ВТІМ, цінний овоч, що одягається в сто одягу, можна висаджувати в першій половині серпня з тим, щоб восени, взимку та навесні в нашому меню був салат з пекінської капусти, що володіє прекрасними смаковими якостями. Саме розсадою цієї культури, її ретельно заделыванием В рясно политу ПОЧЕу займалася жіноча овощеводческая бригада під керівництвом З ветланы В оробо до.
Капусту готують в кожній з емье, адже це основний інгредієнт національного українського страви - борщу. Але чи могли ми восени і взимку настільки часто її купувати, коли ціна на неї була, як висловився Олександр Золотарьов, "просто божевільна"? А все тому, що культура не вродила, як і картоплю. Сприяло неврожаю надзвичайно спекотне літо практично без дощів. Коли навесні минулого коробоч-кинцы приступили до обробітку біло качанной, оборотних коштів на рахунках "Витязя" було не густо, якщо не сказати, що порожньо. Ось і довелося обрати "еко-ном-план": добрива та засоби захисту купувати по-мінімуму, а воду з Лебежанской насосної станції замовляти з 8 ранку до 8 вечора.
У цьому році вирішили розширити тимчасові рамки поливу (в господарстві застосовується тільки краплинне зрошення на кожному з 115 га) з 4.00 до 22.00. А тут ще й дощі зачастили, та такі, що душа не натішиться. У підсумку види на врожай "королеви овочів" просто надихають хліборобів: замість торішніх 40 тонн з гектара вони законно отримують 60-70.
Віддача картопляної плантації очікується в межах 30 тонн на коло. На посадку закуповувалася тільки голландська еліта, тому весь прогнозований урожай другого хліба буде реалізовуватися як насіннєвий матеріал першої репродукції. Радують також посіви цибулі, буряка, так і інших культур. Дозріли томати, кавуни, баклажани, кабачки, ще зеленіє огіркова плеть, набирається "соків землі і неба" цукрова кукурудза.
За словами Олександра Золотарьова, господарство без збитку для себе (нульова рентабельність) щодня відправляє споживачам від 4 до 7 тонн овочів: капуста йде за ціною 1 грн., томати - 1 грн. 50 коп. Експерти говорять, що восени знизиться ціна на цибуля, буряк і моркву. Ідеальною в цьому році вартістю овочів Золотаревы вважають 1 грн. 50 коп.-2 грн.
-І виробники запрацюють, і споживач не переплатить, - говорять вони.