Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Август » 16 » Кам'яна Яруга


22:12
Кам'яна Яруга

Кам'яна Яруга

 

            Землі Кам'яної Яруги, або Кам'яного, що одержала свою назву від шарів каменю, досі ломаемого тут, в 1647 році були відведені 200 стрільцям Чугуївським. Перший храм в Кам'яному побудований був, ймовірно, близько 1650 року.

Нині існуючий дерев'яний храм в ім'я Святителя Миколая, побудований в 1759 році. У 1809 році він був відновлений; в 1820 році покритий листовим залізом.

У храмі зберігається нині давнину, але яка надійшла сюди останнім часом. Це Святе Євангеліє, печатанное в Москві 1663 року. З напису з листами в ньому знаходиться видно, що спочатку воно було куплено прихожанами Харківського повіту села тішков приходська Різдво-Богородицкую церква 1690 року. Потім, невідомо коли і за яким нагоди, надійшло в Парасковеевскую церква селища П'ятницького. В 1830 році, за розпорядженням начальства, надійшло в Миколаївську церкву селища Кам'яного. Крім того є тут пісна тріодь, М. п. 1699 р., і кольорова тріодь, М. п. 1646 року.

Кількість парафіян: у 1730 році 488 чоловік., 463 дружин.; у 1750 році 540 чоловік., 510 дружин.; у 1770 році 575 чоловік., 580 дружин.; у 1790 році 618 чоловік., 680 дружин.; у 1810 році 558 чоловік., 762 дружин.; у 1830 році 760 чоловік., 670 дружин.; у 1850 році 993 чоловік., 736 дружин.

В окрузі приходу були в колишнє час розкольники: у 1801 році вважалося їх 21 душ чоловік., 10 дружин.; у 1819 році 13 душ чоловік., 31 дружин.; у 1830 році 10 душ чоловік., 20 дружин. У 1832 році приєдналася до православ'я 18 душ; 1834 - 1836 роках 9 душ; в 1840 році залишалося 9 розкольників, в 1850 році залишається один.

Чудовіше інших був Федір Русанов - записної розкольник. У дитинстві, навчаючись грамоті, він був кілька років між розкольниками настоятелем розколу. Коли Божа благодать торкнулася його серця, він відчув свою згубну оману; поступово почав віддалятися від суеверов, нарешті в 1829 році урочисто приніс розкаяння і звернувся до православ'я на 50 році від народження. Тоді з ревностию він почав проповідувати чистоту православної віри заблуждающимся розкольникам: "братие і друзі"! говорив він, "був час, коли ви у всьому слухалися мене, всьому вірили, шанували мене за настоятеля, послухайте і тепер - киньте лісові свої курені, дикі звичаї, озирніться, хто ви? Як звірі гинуть, так і ви все погибните, якщо не зверніться до істинної православної церкви: поза цього ковчега не можна спасiння на море життєвого плавання; без Святого Причастя ви те ж, що дерево без соків життя". Голос звернувся грішника, його не укоризненная і примірна життя, строгий піст, лагідність характеру мимоволі мали розкольників слухати його словами і змусили повернутися на шлях істини. Останні роки провів свої він в світі і святості, особливо украшаясь незлостивістю агнця. Він помер 1836 року на 70 році від народження.

Втішні досліди благодаті Божої були видні в приході і над православними.

В 1848 році, за відкритті весни, спочатку в місті Чугуєві і його околицях почалися сильні пожежі, що служили як би провісниками майбутнього гніву Божого. Був і в Кам'яному пожежа 22 червня, від якого згоріло в одного господаря чотири хлібних скирда. На другий день після цього пожежі відкрилася і смертність: три людини від сильної блювоти, судом і проносу раптово померли. Далі, при сильних жарах, з кожним днем хвороба посилювалася. Нарешті загальна острах раптово померти, суворе розпорядження військового начальства - всіх хворих брати для лікування в Чугуївський госпіталь, і недовіра до лікарів призвели народ у сильне хвилювання. Не можна уявити видовища такого жахливого, яке було тоді. Уникаючи лікарні, ховалися в льоху, таємні місця і вмирали там без покаяння і Причастя; юнаки та старші, дружини і діти лежали в гробах один біля одного. Парафіяльний священик кожен день у своєму приході, що складається з 828 чоловічої і 803 душ жіночої статі, знаходив від 3 до 10 покійних, і, відспівавши у храмі всіх поховання, супроводжував до кладовища і могил. У таких катастроф священика треба вказувати нещасним заспокоєння і фортеця в теплих молитвах до Бога. Почали ходити в церкву: говеть, исповедываться і причащатися Святих Таїн, і майже всі готувалися померти. 24 липня, наклавши на себе цілоденний пост, відспівавши Божественну Літургію, в повному иерейском одязі, священик з Хрестом і Святими Іконами, супроводжуваний військовими місцевими начальниками. Всіма військовими селянами, найбільш немовлятами, обійшов навколо селище. Співочі співали божественні пісні, народ разом з пастирем молився гучно і не було кам'яного серця, яке не изливалось б в сльозах перед правосуддям Божим. Заспокоєні пастирським словом, і спожив солодкість християнського комфорту, парафіяни терпляче чекали кінця свого лиха. Мало помалу хвороба почала припинятися, і до перших числах серпня місяця її зовсім не чутно було.

Таким чином, протягом півтора місяців у цьому прихід, що складається з 828 душ чоловічої і 803 жіноча підлоги, померло від холери:

 

дорослих 22 чоловік. 46 дружин.

малолітніх 22 --- 13 ---

                                                           ---------------------------

І того 44 чоловік. 59 дружин.

А обох статей 103 душі.

 

При твердому християнському надії на Бога, з любові до страждаючих, священик, крім боргу духовного лікаря, прямого боргу парафіяльного священика, виконував з допомогою дружини своєї, і справа тілесного лікаря: давав самі підручні і прості ліки. При довіру до лікаря, лікування виявлялося вдалим, тому що протягом всього часу хвороб видужало 130 осіб.

Досить важкий був 1848 рік: малий урожай, падіж на худобу, смертність на людей; але не легше 1849 рік. У половині березня місяця цього року відкрилася в народі хвороба - цинга і тривала до травня, від якої померли в цьому прихід 13 душ, з 784 чоловічої і 744 душ жіноча.

 

 



Писцовая Чугуївська книга 1647 року "Межа землі Чугуєвських стрільців, різних міст сведенцев 200 чоловік, що їм дано за три чоти людина в полі, а в дво по тому ж... вгору по річці Чугуевке - на Курган, від Кургану через Кам'яної Яруги вершину".

Просмотров: 782 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку