У маршрутці почув соціальну рекламу з радіоприймача і здригнувся: щохвилини в Україні одна людина захворює на туберкульоз. До речі, за повідомленням районного відділу охорони здоров'я, за минулий рік на Чугуївщині виявлено 26 таких хворих. І хоча смертність у Чугуївському районі від цієї недуги має тенденцію до зниження, все ж таки шестеро громадян померло.
Усі вони відмовились від лікування і вели асоціальний спосіб життя, зловживали алкоголем, що і призвело до фатального кінця.НАПЕРЕДОДНІ Всесвітньо го дня боротьби з туберкульозом наш край відвідали представники міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я». Вони повідомили, що Чугуївський район включено до світового проекту «Профілактика інфікування ВІЛ з метою залучення до профілактичних програм центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді».
Основною метою цієї програми є покращення діагностики туберкульозу на місцевому рівні шляхом залучення до надання послуг мультидисциплінарної команди у складі медичних фахівців первинної та вторинної допомоги, представників фтизіатричної служби на місцях, а також соціальних працівників місцевих ЦСССДМ. Основною цільовою аудиторією проекту є представники груп високого ризику щодо захворювання на туберкульоз: клієнти центрів соціальних служб, у тому числі споживачі ін'єкційних наркотиків, колишні ув'язнені.
Заступник голови райдержадміністрації Вероніка Ковальчук за участю заступника головного лікаря ЦРЛ Тетяни Петрової та столичних гостей провели «круглий стіл» з питання налагодження плідної співпраці у сфері протидії поширенню туберкульозу. Цього ж дня в ЦСССДМ (директор Інна Рябініна) разом з начальником кримінально-виконавчої інспекції Чугуївського району Сергієм Москаленко провели відеолекторій для молоді, засудженої до покарання, непов'язаного з позбавленням волі. В ході заняття юнаків познайомили зі схемою діагностики туберкульозу, причинами його виникнення та симптомами цього грізного захворювання.
ДОВІДКА. На території України діє всеукраїнська «гаряча лінія» (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовно): 0-800-50-30-80. Зателефонувавши на цей номер, можна отримати будь-яку консультацію щодо порушеної теми.