Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2012 » Апрель » 14 » ВІЧНИИ ДАРУНОК — ХУСТКА КВІТЧАСТА


11:19
ВІЧНИИ ДАРУНОК — ХУСТКА КВІТЧАСТА
ВІЧНИИ ДАРУНОК — ХУСТКА КВІТЧАСТА

Саме таку назву мав етнографічний фестиваль, що відбувся в останній день весняних канікул у стінах РЦТКЕ. У цьому патріотичному заході, змагаючись між собою, взял и уч асть ком анд и «Іскра» (Коробочкинський НВК), «Сло божанка» (Чкаловський НВК), «Ромашки» (Есхарівська ЗОШ І III ст.) та «Веселка» (Малинівські школа і гімназія).

МАЙЖЕ дві години тривало свято української хустки — важливого атрибута заміжньої жінки, щоденного елеменга вбрання українок. Старшокласниці підготували цікаві розповіді про хустку, широке розповсюдження по всій Україні квадратного вбрання голови та про її рідну сестру намітку, про те, як шанують хустину в їх родинах.

 Глядачам, учням молодших класів, цікаво було довідатись про те, що хустка білого кольору (на відміну від кольорових, різнобарвних) така ж давня, багатовікова, як і намітка. Її білий колір — найхарактерніший для українського жіноцтва.

Такі хустки (до речі, надійний захист від спеки чи холоду) наші предки колись вишивали шовком, сріблом та золотом. Орнамент був переважно геометричним аж до XVIII ст., і тільки відтоді почали звертатися до рослинного візерунка. Білий колір вважався ритуальним, святковим. Барвисті хустки запозичені від південних слов'ян, а ті перейняли звичай носити їх від турків та персів.

Одинадцяіикласниці з с. Коробоч-кине Наталя Попова та Ніна Пастухова (дівчатам пощастило в ході пошукової роботи в одній з родин побачити і накинути на свої плечі 200-річну шаль) показали обряд «покривання голови», що означає перехід дівчини-нареченої до іншого соціального стану і набуття нею іншого, вже сімейного статусу.

 На весіллі молода тричі відкидала хустину до порога, демонструючи тим самим, що дівування їй миліше. Дружки заохочували наречену співом, прославляючи вінок і його переваги над хусткою.

Способи пов'язування хустки, її значення в житті козака, що йшов на війноньку, місце в українському фольклорі, хустка як елемент ритуалу та модний аксесуар сьогодення—і це ще далеко не всі грані етнографічного фестивалю «Вічний дарунок — хустка квітчаста».

 Юних берегинь української минувшини привітали директори РЦТКЕ та вечірньої школи Інна Артеменко і Геннадій Нестеренко. Перемогу в номінаціях «Спритна майстриня», «Креативна майстриня» і «Майстриня-фангазерка» здобули відповідно команди «Слобожанка», «Ромашки» та «Іскра».

Абсолютними ж переможцями конкурсного заходу журі визнало малинівську пару — 8-класницю Юлію Д митрен-ко та 10-класницю Марину Шульгу. Кожна учасниця отримала не лише ексклюзивний диплом від районного центру краєзнавства та екскурсій, а ще й подарунок — хустку.

Григорій ДУБ'ЯНСЬКИЙ
Просмотров: 1231 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку