Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2012 » Апрель » 14 » ЗАРАДИ ІНТЕРЕСІВ МІСЦЕВИХ ГРОМАД


12:13
ЗАРАДИ ІНТЕРЕСІВ МІСЦЕВИХ ГРОМАД
На черговій сесії райради, яка пройшла під головуванням Ігоря Сторожева, розглядалося понад 20 питань. Першим на порядку денному був звіт голови райдержадміністрації Володимира Лобойченка за 2011 рік з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку району, а також делегованих райрадою повноважень (звіт додається).

ПРИИНЯВШИ до відома звіт Володимира Лобойченка, депутати перейшли до розгляду інших питань. Зокрема, ухвалили зміни стосовно районного бюджету на нинішній рік, визнали виконаним ряд програм за 2011-й. Крім того, затвердили програми економічного і соціального розвитку, раціонального поводження з твердими побутовими відходами, зайнятості населення, реконструкції системи опалення в загальноосвітніх навчальних закладах і деякі інші. Також розглянуті питання стосовно раціонального використання об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ Чугуївщини, по всім з яких прийняті відповідні рішення з урахуванням інтересів місцевих громад.


ЗАРАДИ ІНТЕРЕСІВ МІСЦЕВИХ ГРОМАД

Цілеспрямована робота протягом 2011 року була направлена на досягнення пріоритетів, визначених Президентом України та Урядом, щодо забезпечення підвищення ефективності промислового та агропромислового потенціалу, залучення інвестицій в економіку та сприяння впровадженню інновацій у господарський комплекс, формування ефективного конкурентного середовища та сприятливих умов для розвитку підприємництва, підвищення доходів населення району та якості послуг у соціальній та гуманітарній сферах, вирішення проблем зайнятості населення.


ЗА 2011 рік до загального фонду Зведеного бюджету району надійшло власних та закріплених доходів на суму 31,4 млн. грн. До розрахункових показників Мінфіну по доходах, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, виконання складає 107,9% (+1,9 млн. грн.). По доходах, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, надійшло 5,1 млн. грн. (104%). Річний розрахунковий показник Міністерства фінансів виконано на 101,8% (+88,3 тис. грн.).

Лобойченко ЧугуевУ порівнянні з минулим роком надходження до місцевих бюджетів збільшилися на 17,5%, або на 4,7 млн. грн. Перевиконання спостерігається по податках: плата за землю — 151,1 тис. грн., плата за оренду комунального майна — 18,4 тис. грн., фіксованому сільськогосподарському податку — 10,2 тис. грн., збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності — 6,9 тис. грн., збір за спеціальне використання лісових ресурсів — 5,5 тис. грн., податок на прибуток підприємств комунальної власності — 1,9 тис. грн., державне мито — 0,9 тис. грн., інші надходження — 0,8 тис. грн.

Не виконано план по основному бюджето-утворюючому податку: податку з доходів фізичних осіб — на 93,1% (-1,9 млн. грн). Одна з причин — зниження обсягів виробництва проти минулого року на підприємствах: TOB «ЛГЗ ПРАЙМ» — на 62,2%, ДП «Новопокровський КХП» — на 39,9%, ПрАТ «KGS & Co» — на 12,4%, ПАТ «Агрокомбінат «Слобожанський» — на 7,3%. З 20 місцевих бюджетів затверджений план по власних та закріплених доходах загального фонду не виконано по радах: Коробочкинській — на 2,9%, Леб'язькій — на 4,1%, Кочетоцькій — на 5,6%, Новопокровській — на 12,9%, Есхарівській — на 17,5% та Вве-денській — на 20,3%.

Дотація вирівнювання з державного бюджету надійшла в повному обсязі — 64,5 млн. грн. Сільським та селищним бюджетам перераховано дотацій на суму 1,9 млн. грн. (100%). Додаткову дотацію на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів одержано в сумі 3,2 млн. грн.

Недоїмка до місцевих бюджетів від несвоєчасної сплати податків з початку року зросла на 1,8 млн. грн. і станом на 1.01.12 становить 2,4 млн. грн. Основні борги до місцевих бюджетів виникли по податках: з доходів фізичних осіб — 2,1 млн. грн., на прибуток підприємств комунальної власності — 24,7 тис. грн., платі за землю — 127,1 тис. грн. Видаткова частина загального фонду бюджету району за 2011 рік виконана на 99%, при уточненому плані 150,2 млн. грн. виконання складає 148 млн. грн.

За 2011 рік з районного бюджету профінан-совано цільових програм на суму 2,5 млн. грн.


Найважливішим напрямом соціально-економічного розвитку району залишається питання щодо підвищення рівня життя населення, поліпшення його добробуту, зокрема, шляхом підвищення заробітної плати. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за 2011 рік склала 2052 грн., що на 16,6% більше, ніж за 2010 рік.

Здійснюється постійний контроль за своєчасною виплатою поточної заробітної плати на підприємствах усіх форм власності. Але ще залишається заборгованість у сумі 94,1 тис. грн. на підприємствах КП «Малинівка»—45,8 тис. грн. та Кочетоцьке ВКПВКГ — 48,3 тис. грн.


ПРОВОДИЛАСЬ робота щодо забезпечення зайнятості населення. Протягом 2011 року на обліку в Центрі зайнятості перебувало 2065 осіб, з яких 990 працевлаштовані. За рахунок усіх джерел фінансування створено 909 нових робочих місць (598 — на підприємствах, в організаціях та установах району, 104 — фізичними особами та 207 за договорами трудового найму).

Велика увага приділяється вдосконаленню форм і методів роботи з забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень, надання адресної підтримки незахищеним верствам населення та малозабезпеченим сім'ям із дітьми. Загальна сума нарахованих і виплачених державних допомог та компенсацій склала 25,6 млн. грн.

Особлива увага у 2011 році приділялася роботі з ветеранами війни та праці, інвалідами. Санаторно-курортними путівками забезпечено 12 ветеранів війни та 8 інвалідів загального захворювання. Здійснено компенсаційні виплати на санаторно-курортне оздоровлення 45 особам засобами пересування та реабілітації забезпечено 77 інвалідів. До району надійшло 26 інвалідних візків та 65 одиниць засобів технічної реабілітації.

За підсумками 2011 року на 100% виконано план надходжень власних доходів до Пенсійного фонду. В районі на обліку перебуває майже 14 тисяч пенсіонерів. Середній розмір пенсії становить 1055,62 грн. Фінансування виплати пенсій та допомог упродовж звітного періоду проведено в повному обсязі.

Активна робота велась щодо надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату вартості житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива за спрощеним порядком. Налагоджено електронний обмін даними з 14 підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг. Субсидії призначено 2,5 тис. сімей на суму 3,5 млн. грн. (середній розмір субсидій становить 233 грн.).

Подальшого реформування та розвитку набуває житлово-комунальне господарство та інфраструктура району. В цілому виконано запланований ремонт будівель та покрівель житлових будинків, підготовлено до експлуатації в зимових умовах внутрішньобудинкові водопровідні, каналізаційні та теплові мережі житлових будинків комунальної власності. Формується ринок послуг з управління багатоквартирними будинками: запроваджено побудинковий облік надходження плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Продовжувалося поетапне оснащення житлового фонду та бюджетних установ району приладами обліку природного газу, гарячої та холодної води, теплової енергії із залученням усіх можливих джерел фінансування. Встановлено 30 будинкових лічильників тепла та 1 лічильник води. В липні 2011 року в районі створено нове ОСББ (с. Базаліївка).

Одним із головних пріоритетів розвитку житлової та будівельної сфер є розроблення Схеми планування території Чугуївського району. Наразі визначено розробника Схеми та укладено договір на виконання проектних робіт на суму 298,4 тис. грн. За 2011 рік в експлуатацію введено 17 індивідуальних житлових будинків загальною площею 2061,6 м2 за рахунок коштів забудовників.

Проводилась робота з покращення транспортно-експлуатаційного та технічного стану існуючих доріг, підвищення рівня їх облаштування, безпеки та економічності перевезень, приведення їх у відповідність до сучасних вимог.

У районі діє 23 приміських автобусних маршрути, які обслуговуються згідно з розробленими графіками руху. Проводиться постійна перевірка технічного та санітарного стану автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів. Упродовж року автоперевізниками придбано 6 автобусів «Богдан А-092», які обладнано для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями, капітально відремонтовано 1 автобус «Ікарус-250» та 2 автобуси «Богдан А-092».

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету здійснені поточні ремонти доріг у селищах Кочеток, Малинівка, Новопокровка, Чкаловське на суму 212 тис. грн. Також на вулицях та дорогах комунальної власності в межах населених пунктів за рахунок коштів з транспортного податку ліквідовано 1,56 тис. м2 ямковості, виконувались грейдерні роботи, в зимовий період вулиці постійно утримувались у належному стані. Розроблені схеми розчистки доріг у зимовий період по всіх радах.

Проводиться робота щодо газифікації населених пунктів району: у 2011 році прокладено газопроводи високого та низького тиску в с. Волохів Яр — 2100 м, у с. Стара Гнилиця — 2080 м.


У 2011 році якісно змінилася мережа закладів освіти району. Мосьпанівська, Зарожненська, Но вопокровська, Леб'язька ЗОШ 1-І II ступенів реорганізовані у навчально-виховні комплекси (НВК). За рахунок цих реорганізацій мережа дошкільних груп збільшилась на 6. На реорганізацію та покращення матеріально-технічної бази витрачено коштів у сумі 794 тис. грн.

Сьогодні охоплення дошкільною освітою дітей від 3-х до 6-ти років у районі становить 73%, із них у міській місцевості — 84,2%, у сільській місцевості — 54,7%. Показник охоплення дітей старшого дошкільного віку (2005-2006 роки народження) різними формами дошкільної освіти в районі становить 100%.

У всіх закладах освіти проведені поточні та капітальні ремонти, на які витрачено 1,3 млн. грн. позабюджетних коштів. За рахунок районного бюджету придбано будматеріалів на суму 80 тис. грн. За кошти батьків та спонсорів проведено заміну вікон у 6 закладах освіти (всього 111 штук на суму 267 тис. грн.). У 5 закладах придбано меблі на суму 40,3 тис. грн. У 10 — обладнані пандуси для забезпечення безперешкодного доступу дітей з особливими вадами. Оснащено технікою дошкільні навчальні заклади на суму 123 тис. грн.

Одним із головних завдань залишається в провадження профільного навчання. У 2010-2011 навчальному році функціонувало 11 профільних класів, де навчалося 170 учнів, що становить майже 37% від загальної кількості учнів старшої школи. У листопаді 2011 року з метою створення єдиного освітнього простору, належних умов реалізації допрофільної підготовки і профільного навчання створено Чкаловський освітній округ.

Суттєвим резервом підвищення якості і доступності освіти є ефективне впровадження інформаційно-комунікаційних технологій. Наразі кожна школа району має комп'ютерний клас, а в 10-ти їх по 2. Всі загальноосвітні заклади підключені до мережі Інтернет.

За період літньої оздоровчої кампанії усіма формами оздоровлення охоплено 4161 особа, що складає 93,2% від загальної кількості дітей віком від 7 до 18 років. 100% оздоровлено дітей, які потребують особливої соціальної уваги. Зокрема, у КП «Чугуївський районний дитячий оздоровчий табір «Орлятко» усього впродовж літніх змін оздоровлено 402 дитини.

З районного бюджету для виготовлення проектно-кошторисної документації на технічне переоснащення каналізаційної мережі та споруд комунального підприємства «Чугуївський районний дитячий оздоровчий табір «Орлятко» виділено 83,8 тис. грн. На поточний ремонт і покращення матеріально-технічної бази табору залучені кошти спонсорів та з продажу путівок на суму 491,4 тис. грн.

Влаштовані на виховання до прийомних сімей 5 дітей, позбавлених батьківського піклування (125% виконання прогнозних показників). Передано під опіку в сім'ї опікунів та піклувальників 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Жодної дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, не було влаштовано до інтернатних закладів, 100% дітей, які посиротіли протягом року, зберегли за собою право виховуватися в родині.

Протягом року в медичну сферу району вдалося залучити близько 3 млн. грн. з усіх можливих джерел фінансування. Так, з районного бюджету додатково профінансовано 31,5 тис. грн. на встановлення електроопалення в амбулаторії загальної практики сімейної медицини (далі — амбулаторія) у с. Коробочкине та 70 тис. грн. на проведення ремонту даху, придбання нового котла для Новопокровської амбулаторії.

 Завдяки спонсорській допомозі сільгосппідприємств та підприємств усіх форм власності району у сферу медицини залучено 70 тис. грн. благодійних коштів, що дало змогу оснастити відділення КЗ охорони здоров'я «Чугуївська центральна районна лікарня імені М.І. Кононенка» необхідним обладнанням (далі — центральна районна лікарня).
У 2011 році в центральній районній лікарні проведено ремонт операційного блоку та рентгенкабінету за сучасними європейськими стандартами на загальну суму 1,2 млн. грн. з обласного бюджету, для ремонту рентгенкабінету районний бюджет додатково профінансував 133,5 тис. грн.

З метою ефективного використання бюджетних коштів почалася реорганізація Кочетоцької та Есхарівської міських лікарень в амбулаторії, що дасть змогу щорічно економити бюджетні кошти та спрямовувати їх на медикаменти й обладнання.

На амбулаторне лікування осіб, хворих на туберкульоз, профінансовано 65 тис. грн., на Програму «Онкологія» для придбання медичних препаратів використано 195,2 тис. грн. Інвалідами та ветеранами війни отримано медикаментів за пільговими рецептами на суму 156,2 тис. грн.

У 2011 році покращилася матеріально-технічна база закладів культури району — проведено капітальний ремонт покрівлі комунальної установи «Чугуївський районний Будинок культури» (майже 650 тис. грн.). За бюджетні та позабюджетні кошти замінено вікна на металопластикові, вхідні двері, придбано нові сценічні костюми на суму (90 тис. грн.) та матеріально-технічне обладнання (радіомікрофони, петличні мікрофони, комп'ютерне оснащення, кінопроектор), відремонтовано «Малу глядацьку залу» (40 тис. грн.). Частково відремонтовано покрівлю Базаліївського сільського Будинку культури (37,5 тис. грн.).

Активно залучалися спонсорські кошти для підтримки сфери культурного життя. Так, у 2011 році за спонсорські кошти (20 тис. грн.) фольклорному колективу «Калинонька» пошито сценічні костюми. У вересні було залучено 60 тис. грн. спонсорських коштів для оновлення звукопідсилюючої апаратури Малинівського селищного Будинку культури та на придбання необхідного обладнання для студії звукозапису на базі комунальної установи «Чугуївський районний Будинок культури».

Після 10-літньої децентралізації відроджено централізовану бібліотечну систему. На базі Чугуївської районної бібліотеки створено комунальний заклад «Чугуївська районна централізована бібліотечна система», до складу якої ввійшли центральна районна бібліотека і 25 бібліогек-філій. Проводиться робота щодо якісного та кількісного комплектування фондів бібліогек-філій.

Відроджено проведення відкритого фестивалю обрядового та сучасного весільного дійства «Весілля в Малинівці — плюс», який став візиткою району. У 2011 році захід проведено на досить високому рівні, що дало змогу йому ввійти до четвірки регіональних фестивалів.

У 2011 році взято під патронаж району фестиваль авторської пісні «Зимовий Есхар», відвідувачами та учасниками якого є автори з країн СНД та Німеччини.

Постійна увага приділялася роботі з охорони культурної спадщини. На території району налічується 168 пам'яток культурної спадщини, з них: археології — 135, історії — 33. На їх утримання, ремонт та реставрацію протягом року використано понад 50 тис. грн. (бюджетних та спонсорських).

У районі збережена мережа дитячо-юнацьких спортивних шкіл: комунальний заклад «Ди-тячо-юнацька спортивна школа Чугуївської районної ради Харківської області» та Чугуївська дитячо-юнацька спортивна школа «Колос» Харківської обласної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК України. В них укомплектовано 66 груп, працює 9 відділень: з баскетболу, боксу, волейболу, легкої атлетики, лижних гонок, боротьби самбо, футболу.

Займається 1060 вихованців, що складає 27,9%, що на 1,7 % більше, ніж у 2010 році (26,2%) від загальної кількості дітей шкільного віку. Заняття проводяться безкоштовно. За 2011 рік підготовлено 64 чемпіони та призери області (2010 р. — 64), 7 кандидатів у майстри спорту України, 1 майстер спорту, 10 першорозрядників, 768 спортсменів II, III та юнацьких розрядів.

Для проведення навчально-тре-нувальних робіт та підвищення матеріально-технічної бази КЗ «ДЮСШ Чугуївської районної ради Харківської області» на придбання спортивного інвентарю з місцевого бюджету виділено 3,8 тис. грн.

На території Новопокровської селищної ради за підтримки обласної державної адміністрації встановлено ігровий майданчик зі штучним покриттям. У селищах Новопокровка, Малинівка, Чкаловське та селах Кам'яна Яруга, Волохів Яр, Іванівка, Зарожне, Коробочкине, Стара Покровка на футбольних полях обладнано місця для вболівальників.

Район за обсягами промислового виробництва є одним з провідних районів області. Обсяг реалізованої промислової продукції за підсумками 2011 року склав 1080,6 млн. грн. (1,9% від загального обсягу реалізації), а на одну особу населення — 23 тис. грн. (по області 20,6 тис. грн.). Збільшення обсягів виробництва продукції відбулось у 4 галузях, а саме: в електроенергетиці — на 41,5%, у фармацевтичній — на 20,5%, в будівельній — на 19,2%, в галузі виробництва неметалевих виробів — на 3,8%.

Значна увага приділяється зовнішньоторговельним зв'язкам. Так, за підсумками 2011 року зовнішньоторговельний оборот району склав 22,9 млн. дол. США, що на 25,8% більше, ніж за 2010 рік. З експортними та імпортними операціями підприємства району співпрацюють з 42 країнами світу.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку району, за наростаючим підсумком складає 151,5 млн. дол. США, а на одну особу — 3204 дол. США. Ці інвестиції надійшли на підприємства: TOB «Харківський лікеро-горілча-ний завод — плюс», ПрАТ «KGS & Co», TOB «Малинівський склозавод», TOB «Бікорм» та філія «Голден Крос» TOB «Курганський бройлер».

Сільгосппідприємствами району протягом року вироблено валової продукції (у порівняних цінах 2005 року) на суму 168,5 млн. грн., у тому числі: у галузі тваринництва — 87,9 млн. грн. (81,7%), у рослинництві — 80,6 млн. грн. (153%).

Досягнуто збільшення поголів'я великої рогатої худоби — на 5,1% (7275 голів), у т.ч. корів — на 0,2% (2962 голів), овець — на 12,5% (180 голів). Але відбулося зменшення поголів'я птиці — на 10,6% (148778 голів). У зв'язку із заміною генофонду свиней на ПАТ «Агро-комбінат «Слобожанський» відбулося скорочення їх поголів'я на 84,8% і складає 8,9 тис. голів.

Збільшилося виробництво основних продуктів тваринництва: виробництво м'яса (реалізація худоби та птиці на забій живою вагою) — на 5,3% і складає 7,1 тис. тонн, яєць — на 3,7% (19,7млн. штук), але відбулося зменшення виробництва молока — на 8,7% (13,9 тис. тонн).

З початку 2011 року закуплено нової сільськогосподарської техніки на суму 71,3 млн. грн. Сільгосптоваровиробниками виплачено орендної плати пайщикам згідно з договорами оренди на суму 19,9 млн. грн., що складає 110% від загального розміру орендної плати.

Протягом 2011 року діяльність районної державної адміністрації було направлено на забезпечення рівних умов суб'єктам підприємництва для ведення бізнесу, зростання прибутковості, створення нових робочих місць, визначення пріоритетів щодо виконання державних орієнтирів розвитку малого підприємництва.

У районі діють спрощені процедури реєстрації підприємницької діяльності та видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності. З початку року послугами Єдиного дозвільного офісу скористалися 556 суб 'єктів господарювання, Єдиного реєстраційного вікна — 924.

Населенню району надає послуги 221 підприємство торгівлі (142 магазини, 61 торговельний павільйон, 17 кіосків, 1 продовольчий ринок). За 2011 рік кількість підприємств торгівлі району збільшилась на 1,4%. З початку року відкрито 16 магазинів та 2 торговельні павільйони TOB «Кулиничівський хлібокомбінат».

Сфера громадського харчування налічує 62 підприємства (34 кафе, 1 буфет, 21 шкільна їдальня, 3 бари, 2 кафетерії, 1 їдальня). Відкрито 3 кафе й 1 бар. Загальний обсяг роздрібного товарообігу підприємств юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців району, включаючи громадське харчування, збільшився проти 2010 року на 26,5% і становить 201,7 млн. грн.

Сферу побутового обслуговування представляє 91 об'єкт. За 2011 рік започаткували свою діяльність 15 пунктів побуту, які надають 18 видів побутових послуг (виготовлення меблів, перукарські послуги, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, пошив одягу, ремонт взуття, телерадіо-апаратури, фото послу ги тощо). За підсумками 2011 року обсяг послуг реалізованих населенню склав 1,1 млн. грн., що на 22% більше, ніж за 2010 рік.

З метою виходу на ринок безпосередньо товаровиробників району щосуботи на продовольчому ринку (смт Есхар) проводились ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції за цінами товаровиробника.

Для вирішення земельних питань у районі розроблена Програма розвитку земельних відносин ефективного використання та охорони земель на території Чугуївського району Харківської області на 2011-2015 роки. У межах проекту «Видача державних актів на право власності на землю у сільській місцевості та розвиток системи кадастру» проведено роботу з виготовлення та видачі державних актів громадянам, які набули право на земельну частку по сертифікатах, розроблено проекти землеустрою щодо організації території земельних часток і складання державних актів на право власності на земельні частки реформованих колективних сільськогосподарських підприємств, загальною кількістю 2981 сертифікат. Проводиться приватизація земельних ділянок громадянами. У 2011 році видано 828 державних актів, які були виготовлені у 2005-2011    роках, та 377, які виготовлені після 1.09.11 року.

Ведеться робота з повторної нормативної грошової оцінки земель 32 населених пунктів району. В 2011 році заключені договори на виконання цих робіт за рахунок витрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва на суму 203,8 тис. грн.

Не залишаються поза увагою й питання щодо недопущення виникнення в районі надзвичайних ситуацій. Відпрацьовані плани евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. Проводяться згідно з планами тактико-спеціальні навчання. З сільськими, селищними радами організована робота щодо знищення виявлених на території району вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни. Ведеться постійне інформування населення через засоби масової інформації про надзвичайні ситуації, а також про їх попередження.

Сьогодні у районі затверджено та діють 53 цільові програми в усіх сферах соціально-економічного розвитку району.

Отже, за підсумками 2011 року переважною більшістю виконані основні завдання програм соціально-економічного та культурного розвитку, а також делеговані районною радою повноваження.


Володимир ЛОБОЙЧЕНКО, голова районної державної адміністрації

Просмотров: 1362 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 976

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку