Не за горами той час, коли сонце почне свою працю та настане пожежонебезпечний період. До нього необхідно серйозно підготуватися та здійснити ряд профілактичних заходів по підтримці в пожежобезпечному стані об'єктів АК «Харківобленерго».
ЗГІДНО зі статистичними даними в 2012 році в Україні трапилось 6 тис. 790 пожеж, у результаті яких загинуло 2 тис. 869 чоловік, з них 92 дитини. Так, в Харківській області в минулому році зафіксовано 8 тис. 462 пожежі, які унесли життя 136 чоловік.
Найбільша кількість пригод трапилась через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електроустановок — понад 11 тис. випадків.
У зв'язку з цим керівництво Чугуївського РЕМ звертається до мешканців м. Чугуєва та Чугуївського району з забороною: - розведення вогнищ під ЛЕП;
- складування легкозаймистого сміття біля опор та трансформаторних підстанцій;
- випалювання сухої трави поблизу підстанцій;
- наїзду чи підбиття опор ЛЕП.
У цих випадках треба негайно повідомляти чергового диспетчера Чугуївського РЕМ по тел. 2-21-31 щодо недопущення аварійної ситуації.
Всім відома істина стверджує — пожежу легше попередити, ніж потім її гасити. Тому забезпечення пожежної безпеки є невід'ємною частиною кожного. Керівництво Чугуївського РЕМ
ОБЕРЕЖНО: ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ
Надійність та безперервність електропостачання споживачів, безпечність електричних мереж для населення та тварин залежить від стану їх охорони згідно з правилами, затвердженими Кабінетом Міністрів України 4 березня 1997 р. № 209.
УМОВОЮ СТВОРЕННЯ нормальних умов експлуатації електромереж, забезпечення їх збереження та дотримання вимог техніки безпеки встановлюються охоронні зони вздовж повітряних ліній при напрузі:
— до 1 кіловольта — 2 метри від крайніх проводів;
— до 20 кіловольт — 10 метрів від крайніх проводів;
— від огорожі трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів — 3 метри.
Забороняється в охоронних зонах повітряних ліній і кабельних ліній трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:
— перебувати стороннім особам на території та в приміщеннях підстанцій розподільчих пунктів, відчиняти двері і люки,
здійснювати самовшьне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж;
— будувати будинки, у тому числі й дачні;
— підніматися на опори ПЛ, електрообладнання трансформаторних підстанцій і розподільчих пунктів, демонтувати їх елементи;
— саджати дерева та інші багаторічні насадження;
— виконувати земляні роботи.
Роботи в охоронних зонах електромереж можуть виконуватися тільки за письмовими дозволами енергопідприємства.
Електромережі є об'єктами підвищеної небезпеки, особливо під час стихійних явищ, коли зростає ймовірність їх пошкодження.
Дотримуйтесь правил безпеки! Не підходьте до обірваних дротів ближче ніж за 8 м, не наближайтесь до струмопровідних частин — це загроза ураження електричним струмом!
У випадках пошкодження електромереж негайно сповіщайте про це в енергопідприємство за телефоном 2-21-31, організуйте охорону небезпечного місця до прибуття бригади РЕМ.
Невиконання правил охорони електромереж і безпеки поводження з ними призводять до травм та більш трагічних наслідків.
Керівники підприємств та навчальних закладів, громадяни!
Дотримуйтесь правил охорони електромереж, бережіть своє здоров'я і життя! Навчайте дітей правилам безпеки поводження з електрообладнанням.