Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2012 » Декабрь » 20 » У ПОХОДУ Є ПОЧАТОК ТА НЕМА ЙОМУ КІНЦЯ


20:33
У ПОХОДУ Є ПОЧАТОК ТА НЕМА ЙОМУ КІНЦЯ
У ПОХОДУ Є ПОЧАТОК ТА НЕМА ЙОМУ КІНЦЯ

Останні осінні дні видалися напрочуд теплими, сухими та ясними. Ніби знову літо завітало до нашого краю. Учні Великобабчанського і Леб'язького НВК, вихованці гуртків Чугуївського районного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді в рамках Всеукраїнської експедиції «Мій рідний край», скориставшись нагодою, здійснили краєзнавчий похід по території області за маршрутом Вовчанськ-Чугуїв.

Ні великі рюкзаки, ні довгі переходи не лякали юнаків та дівчат. Кожним керували не лише дитяча цікавість, а й наукова допитливість, бо цього вимагав історико-археологічний напрямок дослідницької експедиції.

НАПРЯМОК обрали невипадково.


Край, де пролягав маршрут, багатий на археологічні відкриття. В деяких його місцях археологічні дослідження вже завершилися (Вовчанське городище салтівської археологічної культури середини VIII — середини X ст. н. е.). За їх результатами підбиті підсумки, написані наукові праці, артефакти відправлено до музеїв.

Матеріали найбільш значних наукових експедицій (Верхньосаптівський археологічний комплекс — нашарування багатьох археологічних культур) не тільки узагальнено вченими, а й створено на їх базі історико-археологічний музей-заловідник «Верхній Салтів», розроблено туристичний маршрут.

ФРАГМЕНТ КАМ'ЯНОГО МОЛОТКА У ПИЛЮЦІ


МОЖЛИВІСТЬ зазирнути у минуле, хоча б подумки доторкнутися до матеріальної культури, життя народів, які населяли територію сучасної Харківщини, стала головним путівником юним дослідникам. Так, під час екскурсії на

Вовчанське городище діти із захопленням слухали розповідь екскурсовода про укріплення цього городища, відшукували белемніди (залишки закаменілих молюсків на крейдяних горах), укладали до купи залізистий піщаник, з якого багато століть тому було споруджено високі мури навколо поселення. Цікавою, емоційно насиченою виявилася також екскурсія по історико-архео-логічному музею-заповіднику «Верхній Салтів».

До речі, це була не перша наша зустріч з археологічною культурою. Влітку деякі учні вже брали участь у розкопках селища салтівсько-маяцької культури УП-УШ стопіть П'ятницьке-2 підчас археологічної експедиції наукового співробітника ХНПУ імені Г.С. Сковороди Віктора Квітковського, де досить добре ознайомилися з методами закладання розкопу, зачищення його країв, складання планів тощо.

Не обійшлося тоді й без приємних сюрпризів. Юлія Любченко, одна з членів експедиції, просто на дорозі у пилюці знайшла, як потім підтвердили фахівці, фрагмент кам'яного молотка бронзової епохи. Знахідка у майбутньому може стати серйозною зачіпкою для початку нових археологічних досліджень.

МЕЦЕНАТ ВАСИЛЬ КОЛОКОЛЬЦОВ

КРІМ археологічних об'єктів, учасники походу відвідали Вовчанський краєзнавчий музей, зібрали великий матеріал про заснування населених пунктів, через які проходили, записали легенди, цікаві історії з життя місцевого населення.

Особливої цінності для учнів Великобабчанського НВК набула інформація в краєзнавчому музеї Вовчанська про життя та діяльність Василя Григоровича Колокольцова (1867-1934) — голови Вовчанської земської управи з 1893 по 1917 роки. Його дуже шанують мешканці міста, на центральній площі стоїть пам'ятник видатному меценату.

 За час служби Колокольцова Вовчанський повіт за темпами благоустрою, розвитку освіти і культури посідав друге місце у Російській імперії після Московського повіту. Слобода Велика Бабка у ті часи входила до Вовчанського повіту.

В історії, записаній Людмилою Ізотовою, згадується ім'я Василя Колокольцова: він побудував нову школу, фельдшерський пункт, видцлив кошти на спорудження у 1912 рощ кам'яного Покровського храму (архітектор Покровський).

ВНЕСОК У ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМУ

ПІД ЧАС походу учасники експедиції намагалися зробити й щось корисне, наприклад, біля джерел і колодязів учні збирали сміття. Нікого не залишив байдужим факт подальшої реставрації частково уцілілого, побудованого у візантійському стилі, Бого-явленського храму 1909 року (архітектор Нємкін) у селі Молодова Вовчанського району. Хто скільки зміг, поклали гроші у скриньку благочинних внесків на цю справу. Тим паче, що реставраційні роботи храму, який ще у минулому рощ був майже зруйнований, вже почалися.

Олена КАБАК, керівник гуртка ЧР ЦТКЕ УМ
Просмотров: 966 | Добавил: Громада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 


 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку