У Чугуївському районі серед 19 сільських і селищних голів, які за підсумками виборів до місцевих рад очолили органи місцевого самоврядування, четверо лідерів громад - Кочетоцької, Чкаловській, Каменнояружской і Лебежанской - такими стали вперше.
Сьогодні Чкаловський селищний голова Віктор Соловйов - гість нашого сайту. Він розповів «Червоній зірці» про своє бачення розвитку селища і плани, які буде реалізовувати в першу чергу на посаді керівника сільради.
Над чим ДУМАЄ селищний ГОЛОВА?
- Традиційний перше питання, розкажіть, будь ласка, про себе.
- Народився в 1974 році в Сумській області в селі Верхня Пожня Краснопільського району. Коли мені виповнилося два роки, батьки переїхали в Чкаловське, і ось вже тридцять п'ять років тут живемо.Закінчив ХІМЕСХ, куди перевівся після трьох років навчання в Харківському вищому танковому училищі. ГРАКОВСЬКИЙ дослідне поле інституту грунтознавства та агрохімії імені Соколовського запрошувало до себе на роботу механізаторів з наданням житла.Мені, незабезпеченому власним кутом молодятам, пропозиція припала до душі. Років десять займався малим бізнесом. З 2006 року працював директором сільськогосподарського підприємства «Дослідне поле».Тоді ж вирішив балотуватися на посаду Чкаловського селищного голови, але поошел інший кандидат. На цих виборах переміг.
- Віктор Дмитрович, чому ви висували свою кандидатуру на виборах?
- Я звик, щоб у всьому був порядок.Душа болить, коли бачиш, як перспективний, красиве селище розвивається не в тому напрямі, потопає у стихійних звалищах та бур'яні, молодим людям нічим зайнятися. Боляче дивитися на неосвітлені вулиці та розбиті дороги.Я впевнений, що моїх організаторських здібностей вистачить для наведення порядку на території селищної громади. Працювати я вмію, труднощів не боюся, потрібно буде оббивати пороги для розвитку селища - буду це робити.
- Наскільки мені відомо, за два тижні ви вирішили проблему освітлення вулиць у населених пунктах селищної ради? Тепер можна з упевненістю сказати, що нічна темрява пішла в небуття?
- Так. Це було одне з головних моїх передвиборчих зобов'язань. І я його виконав. - Освоїти вже на новому місці?
- Це неважко, коли відчуваєш підтримку райдержадміністрації, районної ради. Досвід управління державним сільгосппідприємством, на балансі якого перебував комунгосп, набуті навички роботи з фінансовими документами теж допомогли легкому входженню на посаду.
- Що в першу чергу ви робите для вирішення проблем селищної громади?
- Зараз ми працюємо над укладенням договору з однією з відомих німецьких фірм з доставки в Чкаловське економного та надійного обладнання для подачі води з свердловин.Для порівняння: сьогодні ми качаємо воду радянськими «92-кілловатнікамі», які дуже затратні в експлуатації. Тому для нас актуальний німецький аналог в 24 квт з тією ж продуктивністю. Звичайно, коштують насоси недешево, але за підрахунками, окупляться вони буквально за три місяці.Далі - економія на десятиліття.
Інше питання - в дощову погоду грудневу оголилася проблема дірявих покрівель. Благо, що не було ще міцних морозів, і особливих проблем з теплом у квартирах немає. Але платять за комфорт мої земляки-непомірно великі гроші.Тому думаємо про встановлення у мікрорайонах міні-котелень, проект яких вже розроблений. Будуть субвенції та інвестиції з боку держави, ми і з цим завданням впораємося.
- Справлятися будете з новою командою?
- Жоден працівник селищної ради мною не звільнений.Не приховую, відразу ж викорінив встановилися тут не зовсім здорові традиції. А ось з начальником тутешнього ВУЖКГ та бухгалтером підприємства довелося попрощатися. На те були вагомі підстави. - Для багатьох сіл та селищ гостро стоїть питання організації культурного та активного дозвілля для молодих людей.Як зараз йдуть справи в цій сфері в Чкаловском?
- Спортзал при селищному стадіоні вимагає капітального ремонту. Будемо вишукувати кошти, щоб його відновити і створити там атлетичний клуб.Активно займаємося організаційними питаннями, адже краще, якщо ми влаштуємо ті ж дискотеки, святкові вечори з конкурсами для молодих людей, ніж вони будуть підпирати вечорами паркани з пляшкою пива.
З іншого боку, хотілося б, щоб молодь не поспішала їхати з селища, а будувала свої сім'ї тут,-тим більше що Чкаловське - дуже перспективний селище, з прекрасним, місцем розташування. І для цього у нас повинно бути все для комфортного життя
- А як ви проводите своє дозвілля?Які вистави відвідуєте, яку читаєте літературу?
- Скажу чесно, я - не театрал. Одна з улюблених книг - "Податковий кодекс України» (посміхається). Ситуація з податковими надходженнями не проста: ринковий збір відмінено, деякі податки проходять повз нас чи зменшився їх, обсяг.На 2011-й у бюджет селища заклали на 150 тис. грн. менше, ніж у минулому. Втім, рік тільки почався, і скарбниця держави ще не раз буде коригуватися. У будь-якому випадку, вважаю, що важливо не ставати байдужим до тих проблем, з якими ми живемо, не сидіти склавши руки,
а діяти.Вірю, що спільними зусиллями ми багато чого зможемо зробити для громади Чкаловського.