ЧУГУЕВ
Чугуев

Чугуїв - перлина України, її історична і духовна скарбниця - місто, в якому хочеться жити.

Цей сайтє офіційним інтернет-ресурсом Чугуївської міської громади та неофіційним сайтом Чугуївського міськвиконкому.

Привіт Гость  Реєстрація Вхід
Чугуев
 

   Подписатись на розсилку: через e-mail та на RSS

Главная » 2011 » Август » 16




ОГОЛОШЕННЯ
Конкурсна комісія з відбору суб'єктів оціночної діяльності, торгової організації, передачі в оренду та продаж об'єктів комунальної власності територіальної громади села Іванівка Чугуївського району Харківської області оголошує конкурс з відбору суб'єктів оціночної діяльності.

Конкурс проводитиметься 25 серпня 2011 року о 9.00 за адресою: 63551, Харківська область, Чугуївський район, с. Іванівка, вул. Леніна, буд.11.

Об'єкт оцінки - приміщення магазину по вул. Миру, буд. 40 с. Михайлівка Чугуївського району, загальна площа -51,1 кв.м.

Кінцевий термін подання документів на розгляд комісії - 19 серпня 2011 року.

Перелік документів для участі у конкурсі: заява на участь у конкурсі за встановленою формою; нотаріально засвідчені копії установчих документів; копії кваліфікаційних документів оцінювань; копія сертифіката суб'єкта оціночної діяльності,виданого претенденту Фондом державного майна України, ... Читать дальше »
Просмотров: 771
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


НП в Чугуєві: мер міста ввів війська на площу, де зібралися мирні люди! ФОТОРЕПОРТАЖ


Сьогодні, 6 серпня 2011 року мер Чугуєва Галина Мінаєва ввела в місто війська з сучасною бойовою технікою. На площі Чугуєва, де зібралося масове скупчення людей були показані зразки сучасної бойової техніки, здійснено урочисте проходження по площі імені Леніна особового складу військових частин чугуївського гарнізону, відбулися показові виступи військовослужбовців з демонстрації прийомів рукопашного бою.

Дані заходи були присвячені Дню міста та Дня в ... Читать дальше »

Просмотров: 1234
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Особистий прийом  міського голови


1 серпня 2011 відбувся особистий прийом Чугуївського міського голови МІНАЄВОЇ Галини Миколаївни. На прийом звернулося 12 громадян, надійшло 9 обращений.В зверненнях підняті 11 питань, у тому числі:

- Житлові - 4,

- Житлово - комунального і дорожнього господарства - 3,

- Питання надання матеріальної допомоги - 2,

- Питання транспорту - 1,

- Питання землекористування-1.

Виконання 7 зазначених звернень взято на контроль, по 2 дані роз'яснення безпосередньо ... Читать дальше »

Просмотров: 679
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


ЧУГУЇВСЬКА ГОРДІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ВПК - В СКЛАДНОМУ ПОЛОЖЕННІ


ДП "Чугуївський авіаційний ремонтний завод" (АРЗ) заснований в 1938 році. Спеціалізується на модернізації і капітальному ремонті літаків Л-39 і Миг-23 всіх модифікацій. ЧАРЗ - одне з найбільш затребуваних підприємств з ремонту Л-39.

 

У зв'язку з "верблюжими революціями", які охопили в 2010-2011 роках більшість арабських країн, ряд наших підприємств опинилися у скрутному становищі, у тому числі і чугуївський авіаремонтний завод. Справа в тому, що за виконані замовлення арабські країни розплачуватися не поспішають.

 

НЕЗВАЖАЮЧИ на "удари" з українського ВПК і кризи, що він пережив за останні 20 років, ЧАРЗ не просто вистояв, але і напрацювавши певну стратегію розвитку, активно розвивався. ... Читать дальше »

Просмотров: 914
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (4)


Соборна церква.

 

Головний храм Чугуєва у давнину був присвячений славі Преображення Господнього. У ньому було два меж: один в ім'я Св. Пророка Іллі, інший - в ім'я Преподобного Михайла Малеїна - Ангела Царя Михайла Феодоровича. Перший дерев'яний Соборний храм, побудований, ймовірно, в 1639 році, згорів у березні місяці 1644 року. Цар Михайло, при грамоті 21 червня 1644, надіслав на побудову нового храму 20 рублів грошей і вказував побудувати його по колишньому з прибудовою Преподобного Михайла Малеїна. Церква, за Писцовой книзі 1647 року рублена з дубових колод, "а в Церкві Боже милосердя, образи і книги і шати та дзвони, строенье Государеве".

У церковній опису 1806 року сказано: "дерев'яна Церква, споруджена з давняго часу з дубового дерева, а верхній купол перебудований знову в 1801 році із соснового дерева, про однієї чолі, на якій залізний хрест і вызлощенный четвероконечный, в ім'я Преображення Господньог ... Читать дальше »

Просмотров: 789
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Храми міста Чугуєва.

 

Де тільки населялось товариство віруючих, там водворялась скинія Божого люди. Так, разом з населенням Чугуєва з'явилися і храми в ньому. У Писцовой книзі міста Чугуєва, складеної у 1647 - 1648 роках за розпорядженням Воєводи Князя Якова Петровича Волконського, бачимо в Чугуєві вже чотири церкви: Соборну Преображенську, дві церкви Миколи Чудотворця і церква Різдва Богородиці. За переписами 1710 і 1712 років бачимо, крім цих чотирьох, ще церкви: Різдва Христового та Успіння Богоматері.

Просмотров: 843
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)



ЧУГУЇВСЬКІ ОКРУГИ ВІЙСЬКОВОГО ПОСЕЛЕННЯ.

 

1. ЧУГУЇВСЬКИЙ ОКРУГ.

 

Р. ЧУГУЇВ.

 

  1. Підстава Чугуєва.

 

У царювання Михайла Феодоровича Українська лінія посунута ближче до стороні Криму і городище Чугуєво призначено охоронним зміцненням оной,[1] що Чугуїв побудований за Царя Івана Васильовича: але ніяких доказів на те не виставляли, та й де їх взяти. Навпроти у "Книзі великого креслення" (вид. Спаського, М. 1846. стор. 31) бачимо Чугуєво городище, але не бачимо Чугуєва міста). Городище знаходиться на правій стороні Північного Донця, від Бєлгорода в 90 верстах, на горі, під якою протікає Донець. Місце це було покрито за обом сторонам Дінця дрімучі ліси, а противуположный берег Чугуєва покритий був щогл ... Читать дальше »

Просмотров: 936
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


АКТИВНА ПОЗИЦІЯ ВЕТЕРАНІВ

У районі завершується звітно-виборна кампанія в первинних ветеранських організаціях, що проходить раз на чотири роки.

ОРГАНІЗОВАНО, активно, з високою явюй ветеранів проходять конференції в селищах Есхар, Кочеток, Вільшанка, селах Базалеевка, Леб'яже, Мосьпанове, Юрченюво, Волохів Яр, Велика Бабка, Тернова. У їх роботі брали участь члени президії райради ветеранів, представники райдержадміністрації і райради, органів місцевого самоврядування. Пенсійного фонду, медичних установ, керівники містоутворюючих підприємств на місцях. В цілому, наголошується злагоджена спільна робота всіх служб, спрямована на підтримку і надання необхідних послуг землякам похилого віку, але разом з тим висловлюються побажання і конкретні проблеми. У ряді випадків останні оперативно усуваються після втручання керівників району. Тому варто зупинитися лише на найхарактерніших, злободенних питань, які хвилюю ... Читать дальше »

Просмотров: 709
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Чугуївська ОДПІ


РОЗГЛЯД ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН

За перше півріччя 2011 року в інспекції надійшло 21 письмове звернення від громадян.

 

НАЙБІЛЬША кількість питань, порушених людьми, відноситься до застосування окремих норм Податкового кодексу - 12 звернень (60 %), а також інформування про можливі порушення в сфері підприємницької діяльності - 6 (30%). Всі вони розглянуті повністю і своєчасно.

Нагадуємо, що згідно з Законом питання, порушені у зверненні, повинні перебувати в компетенції податкової служби.

Вирішити їх громадяни можуть на особистому прийомі у посадових осіб Чугуївської ВОГНІ. Для того щоб потрапити на прийом, слід записатися по телефону 2-22-42 або безпосередньо у відділі сектора ма ... Читать дальше »

Просмотров: 1360
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


ПІСЛЯМОВА ДО ПЕРШОМУ КОЛІ


На проміжному фініші районного першості з футболу лідерство утримує "Маяк" з Коробочкіно, який набрав у 14 матчах максимально можливі 42 очки. На п'ять пунктів менше в активі найближчого переслідувача - новопокровської "Зорі", слідом за якою розташувалися "Олімп" з Малинівки (34), ФК "Есхар" (32), башкировский "Альянс" (30).

 

Зазначимо, що в нинішньому сезоні посилилася боротьба з хамством і хуліганством на зелених полях, що, безумовно, слід вітати. Дисциплінарні покарання за негідну поведінку гравців, а також уболівальників пред'явлені "Чкалівцю", "Олімпіку" з Волохова Яру, базалїївському "Соколу", які в одному випадку, були змушені проводити домашній матч на нейтральному полі, в інших - позбул ... Читать дальше »

Просмотров: 678
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (1)


МАМИНІ ЛІКУВАЛЬНІ ПРОМЕНІ


Скільки ж я написав про неї віршів, поем і оповідань, а здається, що чогось упустив, забув, недораскрыл до себе її обіймів і гіркі сльози її я по років ра: цибуля розмазав. Може, тому я настільки гарячково беруся за свою розповідь черговий, щоб душу в ньому якось втішити своїм до неї почуттям за поздалым. Ось так завжди ми не за життя, а з їх виходом усвідомлюємо, що краще мам на світі немає і немає вірніше їх і не буде, без них стійкості немає.

 

У СВОЇЙ розповіді про маму я буду згадувати її, віддаючи як би належне за свою неуважність до ній за життя, за свої недосказані синів слова, за свої написані вірші, присвячені їй з великим запізненням і наведені тут майже повністю, як визнання їй у коханні. Ав ... Читать дальше »

Просмотров: 802
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Храм Миколи Чудотворця за Чугуевкою.

 

За Писцовой книзі 1647 року другий Миколаївський храм знаходився за річкою Зачугуевкою, в Козачій і Станицкой слободі"у ньому "боковий вівтар Святих Великомучениці Параскеви, наречені П'ятниці; рублена, а в церкві Боже милосердя, образи і книги і ризи - строенье попове і парафіяльне". Більш ніж імовірно, що початкове побудова цього храму належало Черкас, які брали на себе перед Царем побудувати і місто на свій рахунок. Цим пояснюється, що цей храм і після Черкасов залишився на утриманні парафіян. У 1717 році цей храм згорів і новий побудований в наступному році.

Нині існує Миколаївська церква - будівлею, побудована кам'яна, як зазначено в описі, ретельністю прихожан в 1803 році. Але тут позначено час кінченої споруди та освячення храму. Заснований ж храм, за сказанням достовірного перекази, в 1785 році, будівля тривала до 1803 року, то за смертю одного, то за неспроможні ... Читать дальше »

Просмотров: 873
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


за Чугуївськими сторінками


Грамотою від 4 травня 1647 року цар, внаслідок того, що за Чугуївських станичниками, тоді як їхали вони від Цареборисова і у Савинського криниці з'їхалися з Белгородскими станичниками, 4 квітня"проти Савинського перелазу ганялися людина 50 Татар до Ізюмським вершин і, осадя їх в Ізюмській вершині, приступали до них до вечора, а потім пішли в степ до Щенячьему Кургану", наказує послати на Татарські перелази сильні варти.

Коли фортеця Чугуївська була укріплена можливо - кращим чином, а за Українськими там і тут населялись Черкаси: Татари вже не наважувалися нишпорити по-, як і раніше близько Чугуєва. Чугуївцям залишалося тепер на різних місцях о ... Читать дальше »

Просмотров: 805
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Доля Чугуєвців з 1641.


б) Доля Чугуєвців з 1641.

 

На місце удалившихся Черкасов скоро були надіслані в Чугуїв з різних місць Росії боярські діти, стрільці, пушкарі і козаки.[1]

За писцовой книзі 1647 р. показано в Чугуєві:

Дітей боярських...............................................................................120.

Козаків..........................................................................................300.

Стрільців з ... Читать дальше »

Просмотров: 735
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Станіслав Гульчевський


8. На початку вересня воєвода писав до царя, що 30 серпня 1640 року писав до нього з Литовського міста Станіслав Гульчевський про повернення до нього трьох дітей, узятих черкасами, коли вони переходили з Острениным в Чугуїв, і що діти дійсно знайшлися в Чугуєві. Разом з тим доносить, що в Чугуїв приїжджають багато з Литви, то як родичі оселилися тут Черкасов, то під видом торгівлі, хоча інші привозять товару на якій-небудь рубль, або з одним возом є два і три людини, і що ці люди порушують проти себе підозру - чи не є вони "для лазутчества". Воєвода запитує наставлянь.

9. У половині вересня воєвода ск ... Читать дальше »

Просмотров: 1035
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Воєвода князь Петро Щетинін


3. Чугуївський воєвода князь Петро Іванович Щетинін доносить царю, що за царської грамоті, від 11-го березня 1640 року, надіслане в Чугуїв з гетьманом Яцкою Острениным 584 рубля платні для роздачі черкасам, що вийшов разом з Острениным, і гроші роздані.

Він доносить цареві, що грамотою від 31-го січня 1640 року велено "Черкасов отамана Михайла Карпова" і його товаришів 40 людей, що прийшли з Азова у Чугуїв, влаштувати на вічне життя в Чугуєві і розділити їм посланці з Москви 549 рублів.

У третьому донесенні пише, що в цьому 1640 року "в різних місцях і числах вийшли з Литовської сторони на ... Читать дальше »

Просмотров: 737
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


  1. Жителі Чугуєва.

 а) Перші поселенці - черкаси.

Кстати, информация для переселенцев: Лучшая альтернатива гостиницам это аренда квартир посуточно Черкассы. Теперь квартиры посуточно стали доступнее.

Населення Чугуєва завжди складалося з суміші різнохарактерної, з людей, зібраних з різних місць і звань. Тому треба окремо говорити: а) про перших поселенців Чугуєва - Черкасах; б) про долю чугуєвців різних часів; в) про калмыках, що жили в приході Чугуївської Богородицької церкви, і г) про розкольників.

У перші роки Чугуєва, з Російських лише невелике число стрільців і козаків було переміщено назавжди в Чугуєві. Головними мешканцями були Черкаси, що прийшли з-за Дніпра з Яковом Остряницею, або, як він називається в Московських паперах Яцкою Острениным. Їм були п ... Читать дальше »

Просмотров: 720
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Храм Успіння Богоматері.

 

Згадується в перепис 1710 і 1712 років. В 1731 році він згорів і, знову збудований, закритий у 1824; він стояв поблизу нинішнього будинку шовковичних плантацій. Книги, в тому числі Євангеліє, Московської друку 1626 року, Пентикостарион, Московської друку 1731 року, Статут Московської друку 1745 року, і стародавній образ Святителя Миколая - надійшли в селище Коробочкіно, а Метрики і про сповіді розпису 1794 - 1820 років зберігаються в Миколаївській церкві.

Крім цього парафіяльного храму Успіння, був ще монастирський Успенський храм, називався Підгорним, який, за закриття монастиря, досить довго залишався парафіяльним храмом. Стоящий в Сумі слободі, не далеко від Богородичного.

Просмотров: 703
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Храм Різдва Христова.

 

Не згадується в Писцовой книзі 1647 року, але показується з причтом в перепис 1710 і 1712 років. Це показує, що він побудований між 1650 і 1709 років; 1717 року він згорів і, знову побудований, перебудований в 1774 році. В описі говориться, що ця церква з дубового і соснового дерева; останнє вжито, звичайно, при споруді з двома боковими вівтарями, на кам'яному фундаменті. Цей Храм стояв поблизу Соборної. В 1835 році він перенесений в селище Коробочкіно, де освячений на честь Успіння Богоматері, а іконостас перенесений в церкву слободи Малиновою; книг 1803 - 1835 років зберігаються в Чугуївської Миколаївської церкви, а в Консисторії починаються з 1779 року.

Просмотров: 703
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Калмики.

 

У давні часи, в приході подгорней Успенської і почасти Рождествено-Богородицької церкви, жили Калмики - особливість, яка стоїть особливого розгляду.

Ще в 1679 і 1680 роках з чугуєвців городовий службою збирався худобу і хліб з вином у платню Калмицької орді, колишньої на службі Государя по Белгороду.[1]

По закінченні Азовського походу, Петро Великий вказав колишнім у поході Калмикам перейти на проживання в місто Чугуїв. Тут зазначено було їм, згідно з їхнім бажанням, особливе місце в приміській слободі Осиновке, де й досі одна вулиця називається Калмыцкою.

У выписях Курської на дворові і сенокосные місця сказано, що у 1696 році Калмики взяли в Чугуєві дворові місця. У 1699 році, за челобитью "новохрещених Калмиков" Андрія Харпна, Василя Харламова, Гаврила та ... Читать дальше »

Просмотров: 913
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Цар писав у Чугуїв Івану Васильовичу Рихтарьову


Від 1 серпня 1678 року Цар писав у Чугуїв Івану Васильовичу Рихтарьову:

"1 серпня відомо нам, Великого Государя, учинилось за відписка з Бєлгорода Думного нашого дворянина і Воєводи Івана Петровича Лихарьова, що липня 23 числа приходили з-за річки Донця з Нагайской степу під Чугуїв військові люди, Черкаси, і Татарові, і Калмики, і людина з 1000. І були на посаді і на полях, Чугуевцов багатьох людей побили і в повний побрали і стада кінські і животинные всі без залишку відігнали. І як до тебе ся наша грамота прийде: і ти б до нас, Великого Государя, писав справжно про прихід тих військових людей до Чугуєва, яких чинів і хто имены Чугуєвці, служиві і жилецкие люди побиті ... Читать дальше »

Просмотров: 705
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


ВЕЛИКА БАБКА.

На річці Бабці, 22-х верстах від Чугуєва.

 

З ім'ям села, за Чугуївської листуванні, згадується в 1674 і 1676 роках. Нині існуючий дерев'яний храм в ім'я Покрови Пресвятої Богородиці побудований в 1771 році. Храм бідний.

Варті уваги книги: анфологіон, печатанный в Новгороді-Сіверському 1678 року; Євангеліє, Московської друку 1685 року; апостол, Московської друку 1688 року; кольорова тріодь, Московської друку 1707 року.

До Покровському храму приписана церква Піщаного селища, в ім'я Святої Мучениці Параскеви. За Чугуївським переписами 1710 і 1712 років бачимо і цей храм, але при ньому і тоді був тільки один священик без причетников, що вказує на бідність приходу і храму. В листуванні 1674 року Піщане називається ще селом, а в 1687 році селом. Нині існує П'ятницька Піщанська церква побудована в 1763 році старанням парафіян. В 1825 році вона була приписана до Покров ... Читать дальше »

Просмотров: 932
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


ЗАРОЖНЕ.

При дорозі з Чугуєва в Бєлгород.

 

Нинішній місцевий храм, однопрестольний, дерев'яний, в ім'я Василя Великого, побудований в 1764 році; до побудови ж його, жителі були зараховані до Василівської церкви селища Тетлеги, що знаходилася в близькому від них відстані. Ця колишня їх приходська церква показується вже за Чугуївським переписами 1710 і 1712 років. Остання перепис говорить: "Села Тетлеги і Зарожной села церква в ім'я Василя Кесарійського; поп Антон, Яковлєв син, Мухін, по казці його, 72 років, у нього дружина Варвара Тітова 70; діти: Василь 37, Філат 27, Кирила 18; дочки: дівка Мавра 13, Настасья 10, Ганна 7. У Василя дружина Фекла Фоміна 35; діти: Олексій 5, Харлампий 3, Степан 1; дочки: дівка Федора 8, Васса 7, Домна 4. У Філата дружина Ю ... Читать дальше »

Просмотров: 872
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Кам'яна Яруга

 

            Землі Кам'яної Яруги, або Кам'яного, що одержала свою назву від шарів каменю, досі ломаемого тут, в 1647 році були відведені 200 стрільцям Чугуївським. Перший храм в Кам'яному побудований був, ймовірно, близько 1650 року.

Нині існуючий дерев'яний храм в ім'я Святителя Миколая, побудований в 1759 році. У 1809 році він був відновлений; в 1820 році покритий листовим залізом.

У храмі зберігається нині давнину, але яка надійшла сюди останнім часом. Це Святе Євангеліє, печатанное в Москві 1663 року. З напису з листами в ньому знах ... Читать дальше »

Просмотров: 779
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


2) В 175 (1667) році Чугуївський воєвода доносив Бєлгородському:

"Печенізької слободи міщани переписались в козаки, а після перепису залишилося міщан мало, і ті бідні; а Печенізької слободи козаків у будь-яких справах видати йому (Чугуєвському Воєводі) ні в чому не вказано, а велено видати у всьому Полковнику Ивашке Серку. І тих козаків Печенізької слободи судять отаман Ігнатко Череван, та сотник Стьопка Щербина".

3) Чугуївський воєвода Бєлгородському:

"176 (1668) року червня 28 велено від тебе, і Боярина Воєводи Князя Григорія Григоровича, мені з Чугуевцами і з Харьковцами під зрадниками Печенізькими Черкасами промисел лагодити. І посилав я до Печенiзьку слободу Чугуєвських станичників за сотника Степана Щербиненко, та за отамана Гната Черевана, та за війта Панаса Іванова для распроса, від кого у них в Печенізькому слободі учинилось було зрада вся Великому Государю? ... Читать дальше »

Просмотров: 795
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (1)


вибирали "Печенізького Миколаївського Священика


В 1724 році Консисторія надіслала архіпастирське дозвіл побудувати в містечку Печенігах новий Покровський храм. У справі 1739 року про присвячення диякона Іоанна у священика Покровської церкви, про що просив його батько, Печенізький радник Jakov Denysiewicz, підписалися: "міста Печеніг Священики Соборній Покровської церкви Мирон Лук'янов і Григорій Павлов. Два священика Покровські підписалися, як побачимо, і під проханням 1669 року. Беручи під увагу старовину Печенізької фортеці, ми повинні залишити ... Читать дальше »

Просмотров: 772
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


ПЕЧЕНІГИ.  (НОВО-БІЛГОРОД).

 

Містечко Печеніги, 23 верстах від Чугуєва, при горі Бубон, на березі Дінця, самим ім'ям своїм вказує на те, що тут колись кочували Печеніги.

Коли нинішня Харківська губернія стала населяться вихідцями з-за Дніпра, містечко Печеніги було з перших, де засіли черкаси. Близькість укріпленого Чугуєва радувала до деякої міри в спокої Печенізьких поселенців, і в цій надії вони підкорялися на перший раз заступництву Чугуївського воєводи, з утриманням свого козацького управління. До нас дійшла царська грамота 1654 року, якою партії 45 сімей черкаських дозволено оселитися в Печенігах, але в якій разом сказано, що нові переселенці займуть місця в Печенігах разом з колишніми выезжими Черкасами", і інша грамота 1646 року, надіслана також на ім'я Чугуївського воєводи, яка, ймовірно, належить до найбільш першим поселенцям Печенігів.

... Читать дальше »

Просмотров: 840
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


НЕЩОДАВНО - ПОКРОВСЬКЕ.

 

Нещодавно-Покровське самою назвою своїм вказує на Старе-Покровське. Насправді В переписний Чугуївської книзі 1712 року бачимо: "Села Покровського церква в ім'я Покрови Пресвятої Богородиці; у тій церкві поп Тимофій, Прохоров син, Попов, по казці його 24". Далі показується один причетник. То ж в Чугуївської перепису 1710 року, де священиком Покровського приходу показаний Єлисей Прохоров і два причетника; в Чугуївської листуванні 1701 року бачимо священика того ж села Прохора, а в листуванні 1688 року Покровське називається селом. У перепису 1710 року жителями села Покровського показані люди полкової сотенною служби (8 сімей, діти боярські (21 сім'я), колишні солдати (2 сім'ї), солдати другої статті (6 сімей), відставні з різних чинів (24 сім'ї), гулящі люди (10 сімей). Такий склад парафіян, разом із залежністю їх від Чугуївського управління, показує, що ці поселенці перейшли сюди з Московської землі і що ... Читать дальше »

Просмотров: 791
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


МАЛИНІВКА.

5 верстах від Чугуєва, на Дінці.

 

При указі 1704 року в Білгороді генералові князеві Малинівському прикладена "розпис Малинівським жителям Черкасам", а в самому указі прописана казка Малинівців, яка говорить: "село Малинівка побудоване 40 років тому і більше, за її анулювання з Севска боярина і воєводи князя Григорія Григоровича Ромодановського; а те село побудовано за заріччю, за Північним Донцем, на Нагайскій стороні, на Малиновому колодязі, на броду, на Татарських перелазах, на Чугуївських угіддях". Указ пропонує залишити Малінівських Черкасов у веденні Ізюмського Полковника і не торкатися до них Чугуєвському начальству.

Тому Черкаси оселилися в Малинівці близько 1660 року. За царською грамотою 1652 року "прийшли на Чугуїв на Державне ім'я з Литовської сторони міста Груна Черкаси" п'ять людей з сім'ями і просили дозволу, яке і отримали, оселитися в Чугуєві. Цар звелів отвесть їм землі для дворів і дач. У тому ж році, я ... Читать дальше »

Просмотров: 1374
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Служебник


У цьому храмі зберігаються:

а) Напрестольне Євангеліє, печатанное у Львові 1690 року ретельністю братства, з благословення Патріархів, при польському короля Іоанна, з написом про те, що "раб Божий Йосип Феодорович одменил цю книгу кохраму Покрова Пресвятої Богородиці в Балаклії".

б) Служебник, печатанный "між Патріаршеством" в Москві 1705 року.

в) Святий потир срібний в 4 фунти, на якому финифтяные ікони обсипані дорогим камінням.

Балаклійський соборний причет, за послуги полковника Чернігівця і його зятя, колишнього священиком і потім протоієреєм собору, Данила Степанова, за царським писаних отримував отсыпной хліб і деякий час грошове платню 17 рублів 16 алтин. ... Читать дальше »

Просмотров: 937
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)



БАЗАЛЇЇВКА.

 

 

Черкаське поселення на лівому березі Дінця, у вигляді Печенізького хутора, відомо ще в 1673 році.Освячено храм в ім'я Св. Іоанна Предтечи в 1782 році, а в 1835 році храм цей перенесений на інше місце.

Священик Григорій Попов, займаючись з 1825 року викладання Закону Божого військовим кантонистам, звернув між ними з Іудаїзму та Магометанства до Християнства 23 людини, а в 1846 році старанням своїм влаштував новий іконостас, на що парафіяни, на його переконання, пожертвували до 575 рублів сріблом.

Прихід страждав від холери, від якої померли в 1831 році 31 душ чоловік., 35 дружин.; у 1848 році 29 чоловік., 55 дружин.; у 1848 і 1849 роках страждав від неврожаю хліба та падежу худоби.

Кількість парафіян: 1790 році 868 чоловік., 879 дружин.; у 1810 році 922 чоловік., 950 дружин.; у 1830 році 1304 чоловік., 1176 дружи ... Читать дальше »

Просмотров: 616
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (1)


винен пес барбос



2 СЕРПНЯ, в 21.33 на пульт чергового райвідділу МНС надійшло повідомлення про те, що на 546 кілометрі траси Харків-Довжанский (в районі "Джерела") локальна аварія сталася техногенного характеру. Оперативно прибув на місце загін рятувальників зафіксував на узбіччі розлив близько тонни розчину соляної кислоти. Зі свідчень водія з'ясувалося, що небезпечна речовина потрапила на грунт, коли вантажівка різко повернув у бік, ухиляючись від зіткнення з перебегавшей дорогу собакою. До п'яти ранку наслідки ПП ліквідували, утилизировав залишки кислоти, нейтралізувавши заражений ділянку каустичною содою і посипавши його піском.

Роман БІДНИЙ, старший лейтенант служби цивільного захисту райвідділу МНС

Просмотров: 638
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


"кавуновий водоспад" в 0синовке



1 СЕРПНЯ по вулиці Гвардійській в Чугуєві з Осиновки піднімався автомобіль "ГАЗ, завантажений кавунами. Внаслідок технічної несправності в салоні спалахнуло полум'я, водій розгубився і втратив керування, а машина стрімко покотилася вниз. На щастя, вона нікого не зачепивши і не перекинувшись, зупинилася в кюветі, де водій і пасажир, обидва уродженці Азербайджану, вибралися з палаючого пекла. Остаточно згасити палаючу машину допоміг прибув бойової пожежний розрахунок, а обох постраждалих доставили в центральну районну лікарню. За свідченням медиків, одного з пацієнтів довелося перевести в спеціалізований опіковий центр у Харкові, інший же відкараскався легкими тілесними ушкодженнями.

Просмотров: 634
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)



 


АНДРІЇВКА. (НОВО-БОРИСОГЛІБСЬКА).


  1. АНДРІЇВСЬКИЙ ОКРУГ.

 

АНДРІЇВКА.

(НОВО-БОРИСОГЛІБСЬКА).

Андріївка - при озері Уступі і протоці з озера Сухого - Лиману в Уступ, 68 верстах від Родзинок і в 40 від Чугуєва.

 

Ще в "Книзі великого креслення" вказуються на Дінці Андрієві Лози. Це ім'я залишилося за місцевістю Андріївни і тоді, коли оселилися тут черкаси. І понині в Андріївці сильно росте виноград, раскидавшись там і тут. Слобода Андрієві Лози, місто і містечко Андріївка, рано є у Слобідській Україні.

За Чугуївської листуванні бачимо Андрієві Лози в 1670 році, ... Читать дальше »

Просмотров: 856
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


ПЕТРОВСЬКА СЛОБОДА.

 

            Верстах в 3-х від цього слободи була Петровська фортеця, одна з фортець, що Українську лінію, яку було покладено в 1731 році провесть від Дніпра до Донця, і звідси через Бахмут до Лугані, але яку виконали тільки на половину, - тобто довели тільки до Дінця. Далеко перш Петровської фортеці існувала військова Петровська слобода, якій населення збільшилося згодом російської стажей Петровської фортеці.

По паперах церковного архіву видно, що храм Преображення Господнього у слободі Петровської існував до 1724 року. Між давніми антиминсами сохраняетмя антимінс, освячений у 1733 році Білгородським архієпископом Досифієм для храму архідиякона Стефана слободи Петровської. Це був придельный храм в Преображенському Петровському храмі. За переказами, стародавній Преображенський храм Петровського, хоча і дерев'яний, був дуже великий ... Читать дальше »

Просмотров: 722
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Ось що писав Чугуївський воєвода до Бєлгородському:

"196 (1688) року липня 31 писав до мене з Балаклії Никифор Яцын. Липня 30 Балыклейский козак Матвій Ткач, бувши нижче Балыклеи в лісі на Дінці в 1½ версті від Балаклеї, бачив за Донцем, йде прапор лазоревое вгору по Донцю до млина, яка на Дінці в 2 верстах від Балыклеи. Никифор прислав, щоб надіслати до нього для сбереженья піших ратних людей; а міста великий і малий, всі огнили і развалилися, а робити ніким; в приході ворогів в ньому бути страшно; міщан в Балаклії 200 людей і у них немає рушниці, а козаки ведоми Харківському Полковнику". Чугуївський вестовщик доніс: "в Балаклії жителі очікують приходу ворожих людей і на поля з посада не ходять, хліба не тисли; а кажуть, що за новинами хліба не тисли і від разоренья ворожих людей стало зле життя в Балыклее і вони підуть в різні міста, покиня свої двори".

Ймовірно, що для заспокоєння нещасних балаклейцев був посланий загін з Чугуєва проти татар. Татар не ... Читать дальше »

Просмотров: 728
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


гарячий папаша

ЖАХЛИВА  НП могла відбутися 28 липня в Старій Гнилице. За попередньою інформацією, раніше судимий багатодітний батько у відсутності дружини намагався підпалити будинок, в якому могли перебувати власні чаду. Сусіди вчасно викликали рятувальників і міліціонерів, а п'яний злочинець зник. Односельці характеризують його як урівноваженого й працьовитого людини в тверезому стані і вкрай агресивної - у п'яному угарі. У райвідділі міліції поки не кваліфікували дана подія, а між тим протверезвівший і принишклий палій повернувся і відновлює згорілу веранду будинку, який, до речі, належить родичам його дружини.
Просмотров: 660
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


мільйон НА СЕЛО МІНІ-ПРОЕКТИ НА ЗМІНУ "КРАЩІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ"

Конкурс міні-проектів програми "ПРОООН" стартує в Харківській області з 1 січня 2012 року. На його фінансування планується виділити 1 млн. грн. з обласного бюджету. Про це на засіданні комісії з бюджету Харківської облради повідомив директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, депутат облради Микола Тітов.

ЗА ЙОГО СЛОВАМИ, оскільки передбачається зі-фінансування місцевих властей і фермерів, то загальний обсяг вкладень може зрости до 2 млн. грн. Проект спрямовано на соціальний розвиток сільських територій.

- У рамках проекту буде робитися те, що хвилює громаду - установка пам'ятника, вікон, ремонт водопроводу та ін., - зазначив Микола Тітов.

За словами голови комісії Людмили Немыки-ной, обсяг фінансування кожного проекту становить 10-20 тис. грн. Конкурс міні-проектів з наступного року прийде на зміну к ... Читать дальше »

Просмотров: 742
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


НОВИЙ ПЕРЕВІЗНИК - НОВІ ПРАВИЛА?



Минулого тижня в Чугуївському районі змінився перевізник. Замість ПАТ "АТП 16350" всі маршрути перейшли до ПП "М.І. Сапелкін".

БУКВАЛЬНО відразу ж деякі пасажири почали скаржитися в редакцію на те, що водії не завжди перевозять безкоштовно пільговий контингент, змінилося розклад руху маршрутів.

- Умови договору нам поки невідомі, оскільки він полягає в області. Новий перевізник прийшов з новими машинами, змінивши старі "Газелі" на нові "Богдани", - говорить начальник відділу по паливно-енергетичних питань транспорту і управління розвитку інфраструктури райдержадміністрації Юрій Онищенко.

За його словами, маршрути не мінялися, але змінилися інтервали поїздок, так як "Богдани" більш комфортні і місткі, ніж "Газелі". У випадку, якщо будь хто з водіїв не бажає перевозити пільговиків - слід записати номер автобуса, прізвище водія і звернутися з офіційною скаргою. Тільки таким чином можна буде впливати на водії ... Читать дальше »
Просмотров: 705
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


У дитячому таборі "Орлятко" 2 серпня  Чугуївський районний центр зайнятості спільно з райдержадміністрацією провели тренінги для дітей і тести, щоб допомогти визначитися з вибором професії. Понад 40 дітей ознайомилися з різноманітними напрямками трудової діяльності


СТАРАННЯ працівників Центру зайнятості, волонтерів і студентів ХНПУ ім. Г.С. Сковороди спрямовані на те, щоб дати школярам поняття про професійної орієнтації. В молодших групах з допомогою гри "корова", задіявши міміку і жести, учасники гри зображували професії і вгадували їх. У такий же ігровій формі вони отримали інформацію про виборі майбутньої роботи. По закінченні найактивніші учасники були нагороджені призами.

У старшій групі вчили, як правильно складати резюме проходити співбесіду з роботодавцем. За допомогою тестування визначали, яка професія ближча дитині, який тип роботи - розумовий або фізичний - йому підходить. Крім того, дітям надали великий ві ... Читать дальше »

Просмотров: 1412
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


В СТРОЮ ПОЧЕСНИХ ГРОМАДЯН ПОПОВНЕННЯ

На початку чергової XII сесії міськради шостого скликання під оплески присутніх високого звання "Почесний громадянин міста Чугуєва" удостоїлися представник славної династії медиків, депутат міськради Юрій Бурцев, видатний спортсмен-культурист Сергій Котунов, а також сімейний дует льотчиків-космонавтів Волкових - Олександр (батько) і Сергій (син). Іншим рішенням до назви 203 навчальної авіаційної бригади, що дислокується в нашому місті, додалося визначення - Чугуївська.

ДЕПУТАТИ також розглянули хід виконання деяких комплексних програм розвитку, господарські, земельні та інші питання. Перш що перебували на балансі Міністерства оборони, а в останні роки безхазяйні електромережі та відповідні об'єкти прийняті в комунальну власність громади для їх подальшої безкоштовної передачі АК "Харків-обленерго".

У ході затвердження програми профілактики злочинності в Чугуєві ... Читать дальше »

Просмотров: 683
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


НАШІ У ВЕЛИКОМУ ФУТБОЛІ

Відомими футболістами мріють стати багато хлопці. Успішна спортивна кар'єра гарантує не тільки всенародну популярність, але і матеріальне благополуччя, впевненість у майбутньому. Скептики вважають, що виростити класних майстрів на периферії практично неможливо - тут немає необхідних для цього умов. Частково це так, але талант, помножений на працьовитість, проб'ється в будь-якому випадку.

 

КОЛИ мова заходить про найбільш відомих кудесниках шкіряного м'яча, випестуваних в нашому краї, першим називають заслуженого майстра спорту Максима Калиниченка. Справедливості заради варто відзначити, що ази футболу він отримав у Харкові в одній з ДЮСШ, а потім в спортінтернаті. Канікули майбутній гравець "Дніпра", московського "Спартака" і Національної збірної України проводив у Старій Покровці у бабусі, де виділявся серед однолітків, гонявших м'яч на лузі. Ще підлітком Максим грав на першість району за новопокровскую "Зорю" і вже тоді перевершував більш ... Читать дальше »

Просмотров: 677
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Роки дарма


Активно займаючись багатьма видами спорту Юрій Великий залучав до фізичної культури відпочиваючих, які крім традиційної ранкової зарядки охоче змагалися на волейбольному майданчику, за тенісними столами і шаховими дошками. Особливою популярністю користувалися захоплюючі походи до "Суворовському джерела", "грибне полювання", купання і катання на човнах. З часом Юрій Іванович заслужив репутацію хорошого масажиста, а його характерні якості - добродушність і гумор завжди привертають увагу оточуючих. Можна заслухатись його численними байками, причому не тільки "з життя відпочиваючих".

 

 

Післязавтра Юрію Великому "стукне" 60. Вік досить солідний, але без п'яти хвилин ювіляр стверджує, що на рівні ... Читать дальше »

Просмотров: 642
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


ТИЛИ ВАЛЕНТИНИ Шовчко


Життєва дорога повного кавалера ордена Трудової Слави Валентини Гаврилівни Шовчко з Іванівки, відзначила 3 серпня свій 70-й день народження, - це не путівець, а большак з ідеально рівними про межутками і крутими поворотами, з розкиданими по ньому не тільки пелюстками троянд, але і шипами від них. Іншими словами, в її житті радісні події чередова лися з сумними.

 

НАРОДЖЕННЯ курносою блакитноокої крихти збіглося з початком війни, на яку пішов її батько, голова сільради Гаврило Миронович. Дитинство і юність дівчинки пройшли в оточенні старшого брата і молодшої сестри. Її батько рано пішов з життя (Вале тоді було 14), а мама, Катерина Карпівна, прожила до глибокої старості - до 93 років.

Нелегка, іноді висн ... Читать дальше »

Просмотров: 679
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


З КОЛОНІЙ РЕГІОНУ НА ВОЛЮ ВИЙДУТЬ БЛИЗЬКО 300 ОСІБ, ІНШИМ ПРОБАЧАТЬ УМОВНІ СУДИМОСТІ
ЦЯ амністія перша і найбільш масштабна за останні три роки (остання була оголошена в 2008 році). З колоній, розташованих на території Харківської області, на волю вийдуть 268 осіб. "Прощення гріхів" торкнеться ще 700 громадян, які отримали умовний термін.

Товариство традиційно належить до амністії з побоюванням. Люди бояться повторення "амністії 1917 року" і "холодного літа 1953-го". Єдине, що може якось заспокоїти громадян, як і в минулі роки рецидивістів і запеклих головорізів на свободу випускати не будуть. Під амністію потраплять "пільговики": жінки, у яких є неповнолітні діти, чорнобильці, люди передпенсійного віку, хворих на рак та Снід, інваліди першої групи.

На думку експертів, це хороший стимул для засуджених, але законодавці використовують його дуже обережно, боячись викликати несхвалення народу.

- У Чугуєві та Чугуївсь ... Читать дальше »

Просмотров: 609
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)




25 ЛИПНЯ через необережне поводження з відкритим вогнем (за попередньою версією спалювався сміття в небезпечній близькості від будинку) сталася пожежа на вулиці Зелена долина в Чугуєві. Домочадці спробували самостійно погасити полум'я, але зрозуміли, що прорахувалися. Коли вони звернулися за допомогою до чергового райвідділу МНС, дах вже палала яскравим полум'ям. Приїхали розрахунки вогнеборців - двоє з МНС і один з авіаремонтного заводу зуміли швидко приборкати розбушувався вогненний смерч. Будинок вдалося відстояти, але остаточно зіпсовану покрівлю доведеться повністю замінити.
Просмотров: 750
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Радилися вуличкоми

 

Чергове щоквартальне нараду голів вуличних комітетів провели 9 серпня заступник міського голови С. Аляб'єв і керуюча справами виконкому Л. П. Макаренко.

 

Його учасники прослухали доповіді санлікаря Чугуївської районної Сес А.Г. Карпенко про стан шахтних колодязів загального користування, інформацію начальника УПРАВЛІННЯ Н.Р. Злотниковой про надання городянам передбачених державою субсидій і пільг. Відзначення в Україні і нашому місті Дня незалежності України і Дня державного прапора присвятив свій виступ головний спеціаліст виконкому зв'язків з громадськістю І. Р. Огієнко. Учасники наради мали можливість задати питання виступав як фахівців, так і присутніх у залі директору КП "Чугуївська са ... Читать дальше »

Просмотров: 626
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Народжена в День міста

 

11 серпня в пологовому відділенні Чугуївської центральної районної лікарні урочисто привітали батьків дитини, першим з'явився на світ в День народження міста.

 

Нова мешканка Чугуєва, дівчинка по імені Катя, з'явилася на світ з вагою 3 кг 200 г, зростанням 51 см. Батьки дівчинки - подружжя Марина Чистякова і Олександр Юсупов - вперше стали батьками. Народження дочки стало для молодої сім'ї удвічі хвилюючим подією, адже дитина народилася в День міста. Привітати щасливих батьків з їх святом у відділення ЦРЛ прибутку міський голова Галина Мінаєва, її заступник Тетяна Вінник і начальник відділу у справах сім'ї та молоді міськвиконкому Вікторія Резанова. Галина Мінаєва вручила родині пам'ятний адреса і подарунок.

... Читать дальше »

Просмотров: 686
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Де тонко, там і рветься. А тонко, на жаль, майже скрізь... Гіркий досвід обходитися довго в літній несусвітний спеку без води придбали жителі 20 квартир будинку№ 50 мікрорайону "Авіатор". Нелегку "науку виживання в екстремальних умовах" майже весь жаркий липень студіювали як підполковники у відставку, в минулому військові льотчики, так і "рядові" - колишні працівники АРЗ.

 

КЛАВДІЯ МИХАЙЛІВНА

Брижка 22 роки пропрацювала гальваніком на заводі. Жінка зізналася, що за останні півстоліття доля, мабуть, вперше прирекла її на нестерпні борошна: у спеку піт лився градом, а з водопровідного крана в її квартирі з 19 липня по 1 серпня навіть і не капнуло.

Як розповіла ветеран праці, перебої з водою в будинку почалися 5 липня. Тоді вона звернулася до слюсареві житлово-комунального підприємства, сусідові по під'їзду Миколі:

- Як же нам тепер без води–ні законсервувати овочі, ні вмитися?!

Той небезпідставно пр ... Читать дальше »

Просмотров: 633
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


ЗОЛОТАРЬОВ, СИН ЗОЛОТАРЬОВА



Як вже інформував читачів нашої газети заступник голови райдержадміністрації Іван Перерва, в середині серпня на базі двох провідних овощеводческих підприємств Чугуївщини - СК "Витязь" і ФГ "Дружба" - відбудеться обласний семінар виробників вітамінної продукції. Овочівники не лише з усієї Слобо-жанщины, але й інших регіонів України, у тому числі її південних областей, приїдуть переймати досвід обробітку широкого асортименту овочів, яка за багато років був накопичений трудівниками Коробочкіно і Старої Гнилиці на чолі з їх керівниками Михайлом Золотарьовим і Геннадієм

 

НАШ кореспондент побував на плантаціях вже дозрілих і ще що дозрівають капусти, баклажан, моркви, буряка, томатів, цибулі, перцю, кавунів і "усіх родичів гарбузових".

 

... Читать дальше »
Просмотров: 1108
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


РОЗРАХУНОК ЗА ПАЇ: ЗА ЗАКОНОМ АБО ЗА СОВІСТІ?


Безумовно, головним ресурсом України є її родючий чорнозем і потенційна можливість бути одним зі світових лідерів на надзвичайно актуальний в даний час і особливо в перспективі - продовольчому ринку. Позитивні перетворення вітчизняного сільгоспвиробництва очевидні, хоча інтенсивність розвитку агропромислового комплексу явно недостатнім в силу багатьох причин. Зокрема, що виник з недавньою пори конфлікт між пайовиками з Юрченкове і керівництвом ВАТ "Агрокомбінат "Слобожанський" підтверджує, що тільки здорова конкуренція і надійні партнерські взаємини принесуть очікувані плоди, виправдають довіру власників земельних ділянок.

 

БІЛЬШЕ десяти років тому малоперспективний тоді майно колишнього радгоспу в Юр ... Читать дальше »

Просмотров: 896
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)



 

6 серпня Чугуїв урочисто відзначив свій 373-й День народження

 



 

 

 

 

 

 

 

 

З добрим ранком, Чугуїв!

З самого ранку чугуївські самодіяльні артисти поставили святковий настрій городянам і гостям Чугуєва на весь день, організувавши для них чудовий концерт в самому центрі міста. Юні вокалісти і учасники ансамблю "Надія" КЦ "Імідж" протягом декількох годин дарували свої найкращі пісні численним глядачам, які в свою чергу не скупилися на щедрі оплески. Запальні і ... Читать дальше »

Просмотров: 863
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Вклонімося великим тим рокам

 

Незмінно щороку 11 серпня чугуєвці збираються в сквері Слави біля Вічного Вогню, щоб згадати події минулих років і віддати данину поваги захисникам Чугуєва.

У перший раз наше місто було звільнено 10 лютого 1943 року, але вже через кілька днів фашисти почали контр-наступ і в березні знову заволоділи містом. І тільки влітку 1943 року почалася операція по звільненню чугуївської землі.

 

Командиром 41-й гвардійської стрілецької дивізії полковником. Квітковим був розроблений план по звільненню міста. Бойове завдання успішно виконувалася - і до 10 годин ранку 11 серпня 1943 року 41-я гвардійська стрілецька дивізія повністю вибила ворога з Чугуєва.

... Читать дальше »
Просмотров: 990
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Чугуїв Рєпіним великий

 

5 серпня виповнилося 167 років з дня народження всесвітньо відомого художника, нашого талановитого земляка Іллі Юхимовича Рєпіна. Святковий день в Чугуєві був ознаменований цілим рядом культурних заходів, серед яких одна з найбільших за останній час художніх акцій в Україні - вручення премії імені І. Е. Рєпіна.

 

Таке визначення даної події дав Віктор Ковтун, Народний художник України, лауреат Національної премії імені Т. Р. Шевченко, голова Харківського відділення Національного союзу художників України, голова журі премії імені Рєпіна, що став одним з ініціаторів її відродження. Для Чугуєва дана художня акція стала знаковою подією відразу з двох причин: ... Читать дальше »

Просмотров: 1070
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Про міських будні

  Чугуїв відсвяткував свій День народження, і почалися робочі будні. Наше інтерв'ю з міським головою М. Н. Мінаєвої присвячене актуальним проблемам життєдіяльності міста.

- Галина Миколаївна, Ви тільки що повернулися з Києва. Які питання Ви вирішували в столиці?

- На сьогоднішній день є багато проблем, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності міста, і одна з найбільш серйозних стосується подачі води городянам, якості очищення стічних вод і функціонування двох цих систем. Зараз ми відпрацьовуємо можливість реалізації в Чугуєві вже в наступному році проекту, який дозволить істотно змінити на краще якість води, що подається городянам, і очищення стічних вод, що також важливо для забезпечення екологічної безпеки територій. Цим ... Читать дальше »

Просмотров: 800
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Сергій Валентинович Лисенко

Сергій Валентинович Лисенко - директор міського Центру туризму і краєзнавства, Відмінник освіти України.

Народився 6 січня 1959 р. в Велика Бурлукском районі Харківської області. Має дві вищі освіти: закінчив Харківський державний інститут ім. Р. С. Сковороди (1980 р.вчитель фізкультури), Харківську державну академію культури (1996 р., соціальний педагог).

Трудову діяльність розпочав у 1980 році вчителем фізичної культури Велика Баб-чанской середньої школи. Після служби в армії працював на ЧЗТА. У 1992-1994 рр. - методист, керівник гуртка Чугуївського ДЦЮТ; 1994-1995- голова комітету у справах молоді, фізкультури і спорту виконкому Чугуївської міської ради народних депутатів.

З 1995 по теперішній час - директор Чугуївського міського центру туризму і краєзнавства, який визнаний одним з кращих серед позашк ... Читать дальше »

Просмотров: 737
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Саме так на минулому тижні пройшла зустріч міського голови Галини Мінаєвої з орендарями місць відпочинку городян біля води. На сьогоднішній день у місті визначені кілька таких місць, у тому числі біля колишньої човнової станції, в районі кафе "Бережок", на вул. Набережній і в районі мосту в напрямку Вільшанки. Всі з цих ділянок знаходяться в оренді у суб'єктів підприємницької діяльності, і найважливішим з умов надання цієї оренди в кожному випадку було облаштування орендарем місця для відпочинку городян. Як відомо, ні в цьому, ні в минулі роки ця умова орендарями виконано не було.

Пояснення цьому у підприємців, зрозуміло, є: занадто складна процедура оформлення дозволів на будівництво, тяганина в Держкомземі і т. д. Проте факт залишається фактом: проходять роки, літо змінює іншу літо, а жодного цивілізованого куточка для відпочинку чугуєвців на березі Дінця так і не з'яв ... Читать дальше »

Просмотров: 721
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Місто, яке вижило


■ ■ ■
Відзначаючи День міста, багато городян напевно пам'ятають, чому ми святкуємо цей день на початку серпня. Адже це так знаменно, що злилися дві такі важливі дати в житті нашого міста: 10 серпня 1638 року був підписаний указ царя Михайла Романова про поселення запорізьких козаків на Чугуєвом городище, а 11 серпня 1943 року місто було звільнене від німецької окупації.

Уявляючи собі події війни, я завжди думала, що саме момент звільнення міст і сіл був самим радісним на бойовому шляху солдатів. Але прочитавши вірші одного з учасників визвольних боїв за Чугуїв - чеського поета Людвіка Ашкеназі - я зрозуміла, що вид звільненого міста міг не тільки радувати, але і лякати. Він написав: "Я чув, як міста розмовляли, а один містечко що-то шепотів. Містечко Чугуїв неподалік від Харкова. Ще зараз я чую скрип дверей на вітрі, дзвін роз ... Читать дальше »

Просмотров: 726
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Місту - наші спортивні досягнення


Традиційний футбольний матч, присвячений Дню міста, відбувся в минулу суботу на міському стадіоні. Команди-ветерани "Олімп" з м. Чугуєва і "Зоря" з смт. Нова Покровка в черговий раз боролися за право володіти перехідним Кубком міського голови. Привітати і привітати з Днем міста учасників футбольного матчу в цей день прибули заступник міського голови Т. Вінник і начальник відділу з фізичної культури, спорту і туризму. Медінців.


За роки існування турніру рахунок перемог двох команд становить 4:3 на користь чугуївської команди. У цьому році новопокровские футболісти були рішуче налаштовані взяти реванш. Всім, хто прийшов у цей день на стадіон підтримати улюблену команду, не терпілося дізнатися, хто ж стане переможцем. Незважаючи на палюче сонце, спортсмени не розчарували своїх уболівальників. Зігравши в основний ча ... Читать дальше »

Просмотров: 713
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Моє життя - любов моя

Великий святковий концерт Яни Ващук, присвячений 15-річчя творчої діяльності чугуївської співачки, став головним заходом традиційного вечірнього святкування Дня міста.

Відкрив вечірню програму на площі Леніна концерт гостей Чугуєва - творчих колективів ДК  Мерефи і вокальний ансамбль з Харкова "Фортіс". А безпосередньо бенефіс Яни Ващук під назвою "моє Життя - любов моя" складався з 29 особливо улюблених городянам пісень. Це пісні про любов, ніжність, вірності, тобто вічні цінності, які є складовими життя кожної людини. Мабуть, тому в свій ювілейний концерт, сценарій якого написала сама Яна, вона внесла нотки особистого, таємного, що і дало йому особливу зворушливість і

щирість. Цей красивий свято пісні Яна Ващук подарувала на День народження рідному місту і улюбленим глядачам.

Яну з ювілеєм творчої діяльності, а місто - з Днем народження вітали на концерт ... Читать дальше »
Просмотров: 721
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Чугуїв вшановує гідних городян

Заключним серед офіційних заходів Дня міста стали урочисті церемонії вручення дипломів Почесним громадянам міста, відзнаки "За особистий внесок у розвиток міста" і нагородження переможців міських конкурсів з благоустрою.

 

Чугуївський міська рада і її виконавчий комітет висловлюють щиру подяку всім, хто надав допомогу в підготовці та проведенні святкових заходів, присвячених Дню міста: Народному депутату України Д.А. Шенцеву, депутату обласної ради М. А. Никитчеико, приватним підприємцям: Т. М. Лук'яненко, Є.П.Малишеву, В.В. Овчаренко, Т.А. Гурської, Л. М. Сокіл, А.В. Авдєєва, С. Шуманскому, А.І. Пазию, П.В. Трунову, А. В. Зачепило, А. Н. Чудик: мерові Мерефа В.І. Ситову, творчому колективу ДК "Овошевод" Мерефа, страхової компанії "ТАС", корпорації "Бісквіт-Шоколад".

 Під бурхливі оплески присутніх городян на пл. Леніна міський голова Гали ... Читать дальше »

Просмотров: 766
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


Виконавчий комітет Чугуївської міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста шкіл відділу освіти.

Претенденти на заміщення вакантної посади повинні бути громадянами  України, володіти державною мовою, мати відповідну вищу освіту та відповідати кваліфікаційним вимогам.

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, повинні надати такі документи: заяву про участь у конкурсі; особистий листок з обліку кадрів; автобіографію; копію документа про освіту; декларацію про доходи за 2010 рік; І копію паспорта громадянина України; дві фотокартки розміром 4x6.

Заяви приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про конкурс.

Додаткову інформацію щодо умов проведення конкурсу, основних функціональних обов'язків, розміру та умов оплати праці ви можете отримати у відділі освіти виконавчого комітету Чугуївської міської ради, кабінет № 9. Кінякіна М.І., (адреса: вул. К.Лібкнехта, 20, тел. 2-45-87).


Просмотров: 766
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


До уваги городян!

Управління праці та соціального захисту населення повідомляє, що з адресами центрів професійной реабілітації системи Міністерства соціального політики України для інвалідів та дітей-інвалідів можна ознайомитися на сайті міськради.

2 серпня 2011 року відбулася презентація законопроекту «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом», ініціатором розробки якого є Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

Проект Закону України «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом» розміщено на сайті виконавчого комітету Чугуївської міської ради. Зауваження та пропозиції приймаються до 17 серпня 2011 року (каб. № 19 виконавчого комітету Чугуївської міської ради. Заступник міського голови Вінник Т. С.)
Просмотров: 648
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)


слова подяки

Колектив працівників та батьків вихованців дошкільного навчального закладу «Веселочка» при в/ч А-0501 висловлюють щиру подяку підприємцю, директору ТГ «ДАРС-Д» О. А. Семенюті за допомогу, яку він постійно надає дитячому садочку: «Шановний Олександре Андрійовичу! Від усієї душі дякуємо Вам за Вашу постійну допомогу нашому дошкільному дитячому закладу. Ось і зараз після літніх відпусток наша малеча повертається до дитсадочка. Затамувавши подих, діти милуються дивовижними композиціями з яскравих квітів в настінних вазах у музичній залі, слухають веселе щебетання та спостерігають за клопотанням сімейства папужок з «благоустрою» своєї пташиної домівки, розмірковують про підводний світ панорами «Водні жителі»...

Дякуємо, що Ви завжди відкликалися на наші прохання і допомагали нам у ремонтах, оформленні ДНЗ. Сподіваємося на подальші теплі взаємовідносини та співпрацацю».   
Просмотров: 2653
Дата: 16.08.2011 | Комментарии (0)

Будь-який Чугуєвець може розмістити інформацію на цьому сайті без реєстрації.

кольцо Чугуевских сайтов [0]
Сайты Чугуева
Города и регионы [1]
Города и регионы, городские порталы

Сайт Чугуїва знаходили по наступним фразам:

dert

Опитування

Форум Чугуева

Как Вы относитесь к созданию союза русских государств: Украины, Беларуси и России?
Всего ответов: 975

Чугуевская доска объявлений

 

Сайт для багатодітних сімей та про багатодітні сім'ї

 

 

Ви зможете розшукати на сайті будь-яку інформацію:
   

 

Адреса Чугуївської міської ради та виконавчого комітету: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, вул.Карла Лібкнехта, 35-А.
 
Яндекс.Метрика

Подписаться на рассылку