Аграрії Чугуївщини майже впоралися з сівбою соняшнику і з перших днів травня масово розпочинають висівати теплолюбну кукурудзу. Цієї весни у зв'язку з загибеллю майже 5000 га озимих широколистій культурі як на зерно, так і зелений корм буде відведено значно більше площ, ніж планувалося.
Для експерименту 75 га зернової кукурудзи посіяли в ранні строки, так само як і 40 га гречки.
НЕ БОЯТИСЯ ризикувати, знаходити нові підходи до вирощування тих чи інших культур, дружити з наукою, спілкуватись через Інтернет з колегами з інших областей України, які мають досвід в отриманні рекордних врожаїв — саме такі вимоги пред'являє сьогодення до наших керівників, фермерів, спеціалістів рослинництва, механізаторів. І, зазначу, чимало господарників нашого району крокують у ногу з часом, не економлячи на таких речах, як придбання потужних, економних тракторів, сучасних широкозахватних агрегатів, сіялок точного висіву тощо.
Це дозволяє аграріям заощаджувати чималу кількість недешевих паливно-мастильних матеріалів при проведенні весняно-польових робіт, оскільки за один прохід механізатору вдається вирівняти грунт, виконати передпосівну культивацію, посіяти і прикоткувати рядки.
Сьогодні склалися непогані погодно-кліматичні умови для виконання цілого комплексу робіт у полі, посіву майже всіх культур у добре прогріту землю. Єдине, чого бракує хліборобам —так це рясного довготривалого дощу. І все ж таки зроблено сумлінними трудівниками ланів чимало.
Горох посіяно на площі майже 1,5 тис. га, ячмінь — більше 5000 га, однолітніх трав на корм худобі — 2700 га, цукровий буряк — 260 га. Окрім того, нам вдалося підсіяти багаторічні трави, що перезимували незадовільно, на 780 га. Внесли також гербіциди і повторно підкормили прикореневим способом аміачними добривами насіннєві плантації.
Вже майже місяць кипить робота і на овочевих полях найбільших у районі виробників вітамінної продукції — СК «Витязь» та ФГ «Дружба». Почали з посіву ранніх сортів моркви та цибулі, нині висаджується капуста. В цьому році побільшали грядки борщових культур не лише в Коробочкиному та Старій Гнилиці, айв інших селах.
І що важливо, овочівники намагаються максимально використати потужності Леб'язької зрошувальної системи, власні свердловини, оскільки без крапельного поливу вирощування овочів є марною справою. За відновлення старої поливної системи на базі ДКШ-64 («Волжанка») взялося нове керівництво агрокомбінату «Слобожанський», що дозволить одержати заплановані врожаї кормових культур.
Іван ПЕРЕРВА, заступник голови райдержадміністрації