Звернення Семенюти Олександра Андрійовича Додаток № 1
Додаток № 1
РЕЗОНАНС.
Не сотвори собі кумира, або як у політиканстві забувають про економіку.
Прочитавши в «Новинах Чугуєва» статтю «Контрреволюція по-чутуївські. Серія друга.«Бюджет» та інтерв'ю «Три заповітних бажання, або Чи не залишиться громада біля розбитого корита?», Я не міг залишитися байдужим до піднятих про них темами.Хоч там і не названі конкретні прізвища, з контексту можна зрозуміти, що мова йде про підприємство, що торгує на першому поверсі «Торгового комплексу», директором якого я є.
Так як я добре володію ситуацією з багатьох питань, вирішив розповісти про справжній стан речей читачам.Припускаючи, що друкований орган міськради «Новини Чугуєва» не опублікує мої роздуми про наболіле, вирішив звернутися, крім міської газети, і в суспільно-інформаційну «Червона зірка».
ОСЬ Я І "ОЛІГАРХ", нехай, навіть у лапках, і «Місцевий», і тільки в «Новинах Чугуєва".Не знаю, погано це чи добре, напевно, з якого боку подивитися. Десять років тому, маючи иа утриманні маленького сина і дружину, я працював майстром БМУ "Променергострой", що перебувало на Есхарі на території ГРЕС-2.
Робота подобалася і, напевно, так би все життя і пропрацював будівельником, якщо б не прийшла на нашу землю епоха змін. Після того, як мені пару раз видали зарплату в сумі, ледве вистачає па 1,5 - 2 кг вареної ковбаси,я зрозумів: треба щось міняти.
На інших підприємствах ситуація була схожа.Не залишалося нічого іншого, як спробувати вижити, пробуючи себе в торгівлі в поїздках до Польщі та про Росію.До речі, школа і радянське суспільство виховали в мені презирливе ставлення до спекулянтів, але, занурившись у торговельну середу, я зрозумів, що, як і скрізь, основна маса торгуючих - це нормальні, порядні люди.
Після двох поїздок і Польщу у мене з'явилося 70 $, і я вирішив, як, втім, багато хто залишилися без роботи люди, почелночіт до Росії. Але через півроку на горло стала наступати митниця і доблесна залізнична міліція.У Росії я вже їздив з братом, який опинився в аналогічній фінансової ситуації. Обговоривши з'явилися проблеми, ми вирішили не вступати в конфлікт з настільки шанованими держслужбами, а стати суб'єктами підприємницької діяльності і торгувати на чугуївському ринку.На ньому ми намагалися бути кращими у своєму сегменті за асортиментом і якістю товарів, що продаються.
Потім - кіоск, магазини. При покупці магазинів в компаньйони доводилося запрошувати друзів і знайомих.Ми намагаємося, щоб у наших магазинах було більше товарів, кращої якості і за доступною ціною. Тому, незважаючи на величезну конкуренцію, постійно відкриваються нові магазини, павільйони та кіоски, нам вдалося стати лідерами в торговельній галузі м. Чугуєва.
Практично всі зароблені гроші вкладаються в розвиток підприємства, і відкриття нових робочих місць.І якщо когось го цікавить, як живе чугуївський "олігарх", то відповім, до цих пір на чужій квартирі, їздить на машині, за яку ще п'ять років повертати кредит байку, ніяких "закордонів" і дорогих курортів.
За роки становлення ми пережили чимало моментів приниження.Всі знають, як важко в нашій державі відкрити свою справу. Треба, що називається, пройти всі кола пекла всього лише для того, щоб отримати дозвіл на початок роботи. Так от з легкої руки колишнього чугуївського міського голови цю процедуру зробили щорічною.А чого варті договору оренди, що укладаються на один рік? Це теж "нововведення" нинішнього першого заступника. Все це робиться з однією метою - «тримати за зябра» підприємців, щоб пам'ятали, хто в "домі господар", і щороку приходили по черзі нього на уклін.
Можна довго перераховувати "заслуги" міської влади перед малим і середнім бізнесом: набагато більш високі податки проти підприємцями району та незаконні побори у вигляді що є обов'язковим платежу за кожний дозвіл (кількість "необхідних дозволів та погоджень з ініціатививиконкому стає все більше і більше) і.д.
Гроші доводиться перераховувати на якийсь рахунок, начебто на "благоустрій міста". Ці відомі всім підприємцям побори тривають кілька років, а піт чистого і доглянутого міста так і не видно.Хто контролює цей рахунок, на що витрачаються денин, переконаний, ні підприємцям, ні жителям міста, ні депутатам міськради не відомо. Ось тут би А.П. Кваші згадати своє інтерв'ю а "Новинах Чугуєва" № 3 за 18 січня 2003) "Три заповітних бажання або чи не залишиться громада біля розбитого корита": "... витрачати ці гроші потрібно так, щоб громада змогла отримати відповіді на питання - куди і з якою віддачею для жителя міста вони витрачені".